2017’de Gelecek Telefon Ayrı Bir Kategoride Olacak
24/12/2016
Halil Şahin (772 Haber)
21 Yorum
Paylaş

2017’de Gelecek Telefon Ayrı Bir Kategoride Olacak

Microsoft, 2017 yılında piyasaya sürülecek olan “yeni kategori” olacak yeni bir Windows Phone üzerinde çalışıyor. Bu haber, Microsoft’un CMO’su (Pazarlama Ekibi Lideri) Chris Capossela tarafından açıklandı. Belli bir ayrıntıyı ortaya koymadı ancak Microsoft’un 2017’de yeni Windows Phone Devices’ı başlatacağını ve aygıttan birinin şirketin Windows Phone aygıtının evrimi olacağını söylediğini doğruladı.

Chris, OEM ve Üçüncü Taraf ortaklarının firma için çok önemli olduğunu ve HP ile Microsoft arasındaki ilişkinin, Windows 10 Mobil’in keşfedildiği 3’lü bir aygıt konseptinin büyük hayranları oldukları gerçeğini göz önüne alarak güçlü kalacağını doğruladı.

Kısa vadede, OEM ortaklarımızla çalışmaya devam edeceğiz ve umarım Windows’da cep telefonları ve telefon işletim sistemleri için kalmak isteyen kullanıcılar için harika cihazlara sahip olacağız” diyor, Windows telefon cihazlarının çoğunun Tüketicilere Windows 10 Mobile geliştirmenin bitmediğini ve “tüm bu farklı form faktörlerinde çalıştığından emin olmak için OS üzerinde çalışmaya devam etmesini” sağlama konusunda ilişki içerisindeler.

Microsoft’un Windows Phone için ne planladığını sorulğunda, Chris, “Birinci parti donanım yapmak istiyoruz, Surface Studio veya Surface Book veya Surface Pro gibi bir şeyler yapmak istediğimiz ve sahip olduğumuz bir numaralı hedef. Aslında daha önce yapılmamış ve Windows ekosistemi için pazarı genişletilebilen yeni bir kategori cihazı oluşturmaya çalışıyoruz “dedi.

Bu söylenenler, Microsoft’un geçtiğimiz ay Çin’deki WinHEC sırasında gelecekteki mobil aygıtlarının tam Windows 10 işletim sistemini çalıştırmak için kullanılacak ARM işlemcileri ile başlatılacağını doğrulamıza neden oldu.

Microsoft’un Ultimate Mobile Device’ın Windows Phone’in Pazar Payı’nı değiştirmede yardımcı olacağını düşünüyorsanız, aşağıdaki yorumlar ile bize bildirebilirsiniz.

Etiketler Microsoft
Halil Şahin

Halil Şahin

Sizlere yardımcı olabilmek için buradayım...

Yorumlar

 1. Zeynel Abidin Ceren
  Zeynel Abidin Ceren Aralık 24, 14:57
  Bitaraflarını yırtsalarda artık bitti ancak yazılım la ilerlerler telefon olayı bnce bitti... Artık geri dönüş yok
 2. Bünyamin
  Bünyamin Aralık 24, 19:35
  Yazılımda olduğu gibi telefonda da gelişeceğine inanıyorum Microsoft un. Microsoft a güveniyorum.
 3. Zeynel Abidin Ceren
  Zeynel Abidin Ceren Aralık 24, 21:18
  Ust segment duşunuyorlar arkadaşlar orta yada giriş seviyesi değil ki HP elit x3 Türkiye ye gelmedi ki gelse 2500₺ üzeri gelecek ayrıca iş için şirketlere. Şimdi soruyorum: 950 xl 2790₺ ile sahneye çıktı 6.ayı bitmeden Surface dedikodusu çıktı ki bugün ki soyleşiler lumia ve arkasından gelen Microsoft etiketli telefonlar birer kobaydı. Surface 2017 şubat diyoruz ülkemize gelmesi en kötü 8-10 ay velhasıl kelam. 4 yıldır beklemek... Bnim cansıkıntım 1320 kullanıyorum ama bu telefonun ozelliklerinin altında telefonlara win 10 geldi biz hazır yuklediğimizden de olduk. 6-7 ay oldu hala sinirimi atamadım. Butun heveslerim husran oldu.
  • Yasin Sür
   Yasin Sür Aralık 24, 23:46
   Şimdi şoyle zaten windows işletimli mobil cihazlar ilk once iş odaklı olacak bu en başından beri biliniyor, we Microsoft da lumia isminden kurtulmak içinde surface yi biran once getirmek istiyor ms zaten surface studio olsun pro olsun book olsun kendi sınıfında rakip tanımıyor aynı şekilde phone sınıfınıda aynı konuma getirmek istiyor ve bunuda iş odaklı olarak üst makamdan başlıyor, ve gelmesi uzak değil zaten uzun suredir surface phone ismi duyuluyor ve 950xl son olduğu için geride kalmamak için 2017 de çıkartmak mecburiyeti var güncelleme gelmemeside, evet benimde 820 varken gelicek denilipde gelmemesi canımı sıkmıştı ama yeni nesil eski nesil var ve bu nerde olursa olsun vardır, ama şunu öğrendim final vermemesine rağmen eski cihazlara denemek amaçlı yüklemeni sağladı ve bu hiçbir platformda yok, iphonede yapsana güncelleme gelmeyen cihaza deneme durumunu sadece apple şunu yaptı yeni gelecek guncellemenin deneme durumunu atıp sorunları aldı kullanıcıdan oda yeni cihazlarda, android i söylememe gerek yok çunki tamamen gereksiz saçma bir sistem, ve windows işletim sistemi günümüz cağında çok başarılı bir iş çıkartıyor...
  • Merih
   Merih Aralık 27, 10:02
   Şubat'ta Surface Phone gelmeyecek, duyurulması sene sonuna kaldı. 2018'de de anca bize gelir. Windows 10 Mobile projesini bitirip doğrudan Windows 10 üzerinden devam edecekler. 950XL dahil, şu an kullandığımız tüm telefonlar güncelleme olmadan elde kalacak.
  • Yasin Sür
   Yasin Sür Aralık 27, 15:52
   Bu söylediklerine gerçekten kendin inanıyormusun :D Farzetki sen doğrusun, ms un mobil yatırımlarındandamı haberin yok, hp ile ilişkileridemi bilmiyorsun, samsung bile google ile arası bozuk olduğundan wp duşunduğunudemi bilmiyorsun ??
  • Merih
   Merih Aralık 27, 20:41
   Hemen hepsinden haberdarım. HP ile çıkaracakları 1 tane (yazıyla 1) telefon var, o da orta seviye. Samsung WP telefon düşünüyor hikayesini 2015'ten beri duyuyoruz, halen ortada birşey yok, hala düşünüyorlar sanırım. Bir HTC vardı ne oldu acaba? MS şimdiye kadar ne sattıysa Nokia adıyla sattı. Mobilde pazar payın %1'in altındaysa ve bunu geliştirmek için ekstra bir çaba sergilemiyorsan, geleceği gözükmeyen bir işletim sistemi üzerinde ısrar etmenin de gereği yok. Windows 10 mobil işlemcilerde çalışıyor. Hali hazırda native X86 uygulamaları çalıştıktan sonra ayrıca mobil uygulama yazmanın / yazılmasını beklemenin bir gereği kalmayacak. MS buradan bir çıkış yolu arıyor ama Apple gibi yapıp senede 1-2 tane cihaz çıkaracaklar (Surface Phone). Neyse, bahsettiklerim seneye dediğim gibi yaşandığında bu mesajı hatırlatırım..
 4. Mücahit Pektaş
  Mücahit Pektaş Aralık 25, 02:31
  Beler son yapıda whatsapp vb uygulamalarda bildirim sorunu var telefonu sıfırladığım halde düzelmedi siz de de böyle bir sorun var mı? Bir de oynadığım march of empires oyununda başka bir save e geçmek istiyorum ancak oyun içinden msn oturumunu kapat dediğimde bunu ayarlardan yap diyor hangi ayar oluyor bu nasıl msn oturumunu kapatırım?
  • Kasterborous
   Kasterborous Aralık 25, 09:42
   Bende bildirim sorunu yok.Başka birinden de duymadım bu sorunu.
 5. burakhan aslan
  burakhan aslan Aralık 25, 12:25
  Konuyla alakasız ama burdan yazarsam sesimi duyururum dedim : Yeni haber geldiğinde bildirim gelsin.. Canlı kutucuk olsun... Sizin Mspower ve Windows Central uygulamalarından neyiniz eksik yav ? :)
  • Fatih Tercan
   Fatih Tercan Aralık 26, 08:45
   Burak'a aktardım mesajınızı. Uygulamada bildirimlerde sorun olmadığını düşünüyoruz. Çünkü haber geldiğinde bildirim alıyoruz. Son sürümü kullandığınıza eminsiniz değil mi? Bu arada uzun süredir haber girmediğimizden bildirim gelmiyor olabilir :D
  • Yasin Sür
   Yasin Sür Aralık 26, 09:45
   Bildirim sorunu bendede var !
  • Erhan Yildiz
   Erhan Yildiz Aralık 26, 10:07
   Evet aynen aylardır bende bildirim alamıyorum canlı kutucuğada gelmiyor. Ben daha önce yazmıştım. Çalışmalar sürüyor demişlerdi. Bundan 4-5 ay önce.
  • Fatih Tercan
   Fatih Tercan Aralık 26, 17:03
   Bildirimler Azure tabanını kullanıyor. Microsoft Azure API lerinde değişiklik yaptı. Dolayısıyla yazılımın tekrar incelenmesi gerekiyor. Burak Dalyanda Final haftasında dolayısıyla ilgilenemiyor. Ocak sonrasına kalacaktır büyük ihtimal.
  • Feyyaz Baran
   Feyyaz Baran Aralık 27, 20:25
   WhatsApp zaman zaman bildirim sıkıntısı yaşatıyor. Sık olmasada
 6. Lucian Watterson
  Lucian Watterson Aralık 26, 19:13
  Merhabalar konu ile alaksız olacak fakat ben lumia 1320 kullanıyorum Windows insider indirdim insider release prewiew dedim cihaz yapılandırıldı fakat ayarlardaki telefon güncellemesi kısmına güncelleme gelmiyor ne yapmalıyım?
  • Doğan Can Yılmaz
   Doğan Can Yılmaz Aralık 26, 20:54
   Windows 10 Mobile (neden) yüklenmiyor ? http://windowsphoneturkiye.info/forum/threads/windows-10-mobile-neden-yuklenmiyor.208/
 7. Ahmet Gürbüz
  Ahmet Gürbüz Aralık 27, 18:39
  Merhaba arkadaşlar! Ben şuan hiçbir şekilde google servislerinden birini kullanamıyorum Youtube dahil hesabıma bile giremiyorum nedeni nedir bilen var mı acaba?? Lumia640 xl
 8. Kamil Savcu
  Kamil Savcu Aralık 28, 08:43
  PazarlayaMAMA ekibi başı. At başı. Microsoft Marsa 1 saatte giden mekik yapsa yine pazarlayamaz. Sonunda konuşmaya karar vermiş. Şunu kovsalar keşke. Biri alsın bunu burdan fenalaşıyorum kgkfkdk
 9. Battusas
  Battusas Aralık 28, 10:30
  18.01.2017 'den sonra Garanti mobil uygulaması Windows Store'dan kaldırılacakmış?İş veren anlaşmalı bankasını değiştirmeyeceğine göre...Telefonu mu değiştirelim işimizi mi? Popüler sosyal medya uygulamalarının az olmasına bir şey demiyorum ama finans uygulamaları şart.
  • Fatih Tercan
   Fatih Tercan Aralık 28, 10:42
   aynı fikirdeyiz bizde facebook sayfasında eleştirdik bu durumu. Uygulamayı kaldırmaz yada telefonu sıfırlamazsanız kullanmaya devam edebiliyorsunuz

Write comment

Only registered users can comment.