31.03.2017 Windows 10 Mobile Dünyasına Bakış
31/03/2017
Fatih Tercan (1140 Haber)
10 Yorum
Paylaş

31.03.2017 Windows 10 Mobile Dünyasına Bakış

” Windows 10 Mobile Dünyasına Bakış ” başlıkları altında toplayarak verdiğimiz haber serimizin 31.03.2017 tarihli yazısına hoş geldiniz.

Öncelikle HP Elite X3 ile ilgili bir bilgi aktaralım. Cihaz ülkemizde son kullanıcıya satışa sunulmadı. Kurumsal müşterilere satışa sunulmuş durumda. Fakat HP kurumsal iş ortaklarından satın alma yapabilirsiniz. HP Türkiye’nin HP Elite X3 için biçtiği fiyat 910$+KDV . Bu fiyata ile ülkemizde satış yapma şansı az görünüyor.

Hp Eite X3 ve Dock

Microsoft Creators güncellemesi için tarihleri açıkladı. PC tarafında 5 Nisan yayın tarihi iken Windows 10 Mobile için bu tarih 25 Nisan olacak.

Tabi 25 Nisan tarihi cihaz modelleri ve ülkeler bazında farklılık içerecek. Tüm cihazlara aynı gün güncelleme gelemeyecek. Bu tarihi beklemek istemeyen takipçilerimiz insider programında Realese Preview seçeneği ile Creators güncellemesine sahip olabilirler.

Microsoft Redstone 3 güncellemesi için çalışmaya devam ediyor. Bu güncellemede işletim sistemine yeni özellikler katılması düşünülüyor. Bunlar daha çok 3 boyutlu modelleme ve sanal gerçeklik gibi konularda olacak.

Daha önce 3 boyutlu nesne tarama özelliğine ait bir video yayınlanmıştı. Bunu tekrar hatırlayalım isterseniz.

Son olarak Windows 10 Mağazasında Holo Lense özel 150 tane uygulama yayınlandı. Bu uygulamalar profesyonel kullanıcıları hedef aldığını düşünürsek Microsoft’un bu işe büyük önem verdiği anlaşılacaktır.

Geçtiğimiz günlerde Samsung S8 ve S8+ telefonlarını tanıttı. Bu cihazların Microsoft Edition modelleri Microsoft mağazalarında satılacak. Tabiki bu cihazlar Windows 10 Mobile ile çalışmayacak. Android işletim sisteminde Microsoft uygulamaları için özelleştirme yapılmış.

Microsoft yine Samsung ile birlikte çalışarak Samsung cihazlarda Continuum benzeri DeX Projesine de katkı sağlamış oldu.

Microsoft’un bu tüm platformlarda var olma çabası Windows 10 Mobile severler için kabus olmaya devam edecek gibi görünüyor. Bu Microsoft alıştık artık. Bakalım zaman bizlere daha neler gösterecek.

Bazen Satya Nadella nereden çıktı şu deli adam Steve nerde diyorum.

Unutmayın teknoloji hayatımızı kolaylaştırmak için var teknolojiyle hayatınızı zorlaştırmayın. Benim gibi ofis ortamında çalışan bir kullanıcı için Windows 10 Mobile yeterli bir sistem ama sizin ihtiyaçlarınızı karşılamıyorsa diğer platformlara yönelin. Bunu ilk siteyi açtığımız 2013 yılından beri hep söylüyoruz.

Son bir hatırlatma lütfen sitedeki reklamlara tıklayarak bize destek olun.

Fatih Tercan

Fatih Tercan

Teknolijiye aşık bir inşaat mühendisi. 2011 Yılında HTC Trophy - WP7,5 ile başladığı yolculuğuna HTC 8X ve Lumia 1320 ile devam etti. Şu anda Lumia 640XL/ Xiaomi Mi5s kullanıyor.Ayrıca @wpturkinfo isimli twitter hesabından sorumludur.

Yorumlar

 1. alpay
  alpay Mart 31, 19:40
  Hataların neresinden tutalım bilmiyorum; 1. Mağazaya çeki duzen verip uygulama geliştiricileri desteklesen platform çoşacak 2. Piyasa w10 cihaz yok telefonlarla atağa kalksan kullanıcı sayın arttığı için geliştiriciler yönelecek 3. Güncelleme çıkartıyorsun çok geç adam gibi yazılım ekibin yok daha hızlı daha kısa surede bu işleri uretecek 4. Diğer platformlara bu kadar destek olacağına w10 cihaz yaptır 5. Para sende ama sitelere ve teknoloji haber sitelerinde kendini on plana çıkartamıyorsun Vs vs...
 2. berkan
  berkan Mart 31, 21:30
  Söylediklerinize saygı duyuyorum ama asla katılmıyorum. İnstagram fazlasıyla işi görüyor, twitter sürekli güncellenerek harika bir hal aldı, Facebook ise görevini yapıyor. Banka uygulamalarını çeksin umrumda değil, tarayıcadan yine yapıyorum. Microsoft Lumia windows10 mobile yazılımı ile hayatımı fazlasıyla kolaylaştırıyor. Şunu şöyleyim anca ergen gençlerimiz özentiliklerinden dolayı memnun kalmayabilirler.. Saygılar
  • Anonim
   Anonim Mart 31, 23:08
   Facebook ve instagram son özelliklerini çalıştırmıyor neyi iş yapıyo demişsin anlamadım..
  • Oğuzhan
   Oğuzhan Mart 31, 23:33
   Hocam diliniz bence fazla sert , sonuçta herkes sizin gibi düşünmeyebilir,herkesin ihtiyaçları farklıdır Bu arada o facebook nasıl iş görür analamış değilim , her halde herkes farklı uygulama kullanıyor, çünkü facebook berbatın ötesi durumda , instagram ise akıcı değil ama idare ediyor.Twitter a laf yok
  • alpay
   alpay Nisan 01, 07:55
   Uygulama ile mobil site arasında uçurum vardır uygulama ana şablonu cihazında tuttuğundan sadece data transferi yapar mobil site ise her elranda hem şablon hem grafik hemde data çektiği için uygulama performansına gore yüzlerce kat daha yavaşdır ve fazlaca veri trafiği uretmek demektir. Uygulamanın önemi burada. Olay sadece facebook instagram değil telefonu sektorel araçlarla ihtiyaca çeviren diğer marketlerde öyle uygulamalar varmı onları görünce anlıyorsun farkı
 3. alpay
  alpay Nisan 01, 07:58
  Msnin problemi artık redstone3 değil bol cihaz sunmak, marketi ayağa kaldırmak, ve haber sitelerinde haber olmak olmalı önümüzdeki dönemde...
 4. Mücahit Pektaş
  Mücahit Pektaş Nisan 02, 02:59
  Project neon groove da uygulandı haberini okudum biraz açıklar mısınız nedir bu project neon
  • Fatih Tercan
   Fatih Tercan Author Nisan 03, 09:11
   Windows 10 arayüzünde iyileştirmeler içeren yeni bir tasarım anlayışı
 5. Erhan Yildiz
  Erhan Yildiz Nisan 03, 10:55
  Pc tarafına creators update gelmeye başladı. Bu sabah güncelleme yaptım 15063 numarası ile
 6. arif
  arif Nisan 05, 20:18
  Evet, Microsofttan son bomba Creator Update Lumia 930, 1520 ve 830'a gelmeyecek. Yeni liste karşınızda; şimdiden hayırlı olsun... Alcatel IDOL 4S Alcatel OneTouch Fierce XL HP Elite x3 Lenovo Softbank 503LV MCJ Madosma Q601 Microsoft Lumia 550 Microsoft Lumia 640/640XL Microsoft Lumia 650 Microsoft Lumia 950/950 XL Trinity NuAns Neo VAIO VPB051 [Vaio Phone Biz]

Write comment

Only registered users can comment.