CShell Hakkında Yeni Görseller Yayınlandı
14/06/2017
Fatih Tercan (1140 Haber)
4 Yorum
Paylaş

CShell Hakkında Yeni Görseller Yayınlandı

Microsoft’un Windows için yeniden tasarladığı CShell hakkında yeni görseller aggiornamentilumia.it internet sitesinde yayınlandı.

Bu ara yüzün kısa vadede Telefon kullanıcıları için aktif hale geleceğini düşünmüyoruz. Yeni çıkan resimleri sizlerle paylaşalım.

İlk olarak ana ekrandan bir görsel paylaşalım. Burada yeni büyük live tile dikkatimizi çekerken live tile düzenlemesi için çeşitli ayarların eklendiği görülüyor.

Bir sonraki görsel ise telefonun yatay duruma çevrilmesi sonrasında ana ekranın görüntüsü oluyor. Burada telefon çözünürlüğüne göre tile sayılarının değişeceğini unutmamak lazım. Bu modun pek kullanışlı olmadığı da aşikar.

Üçüncü fotoğrafımız Action Center bölümü ile ilgili olacak. Burada hızlı erişim kutucuklarının yukarıdan aşağı alındığını görüyoruz. Bildirimlerde geliştirmeler yapıldığı da gözlemleniyor.

Şimdi sırada ayarlar bölümünden bir görsel gelecek.

Dördüncü resmimiz dosya yöneticisinden gelecek.

Son resmimizde klavye ile ilgili olacak. Bu resimle yazımızı sonlandırıyoruz.

 

CShell ile Microsoft telefon alanında yeni bir ivme kazanabilecek mi? Xamarin ile çoklu platform uygulama yapabilmek Windows’a uygulama olarak dönecek mi? Bu sorular Windows’un telefonlar alanındaki ömrünü belirleyecek.

Etiketler CShell
Fatih Tercan

Fatih Tercan

Teknolijiye aşık bir inşaat mühendisi. 2011 Yılında HTC Trophy - WP7,5 ile başladığı yolculuğuna HTC 8X ve Lumia 1320 ile devam etti. Şu anda Lumia 640XL/ Xiaomi Mi5s kullanıyor.Ayrıca @wpturkinfo isimli twitter hesabından sorumludur.

Yorumlar

 1. Oğuzhan Yıldız
  Oğuzhan Yıldız Haziran 14, 23:37
  Telden baktım ve hiç bişi anlamadım. Bi ara pcden dr bakayımda heyecanlanayım biraz.
 2. mrkyldz
  mrkyldz Haziran 15, 01:26
  Eğer klavyeden şu adını unuttuğum harfler arasında düzenleme yapabildiğimiz yuvarlak bir şey varya işte onu kaldırırlarsa işletim sisteminin tek artısını da silmiş olurlar, ekran görüntülerin de göremedim microsoft yine bş hata yapmaz umarım onu kaldırarak :(
 3. Merih
  Merih Haziran 15, 12:40
  Mevcut telefonlarımızla yukarıda gözüken CShell, masaüstü deneyimi sağlayan yeni Continuum ve dolayısıyla Redstone 3'e geçiş yapamayacağız. Feature2 diye adlandırılan şu anki mevcut yapıda kalacağız malesef. Yeni arayüz Surface Phone ile gelecek. Windows 10 ve Windows 10 Mobile sürüm numaraları ayrıldı zaten bildiğiniz üzere. Tekrar birleştirilmeyecek. Microsoft bu gelişmeyle 950XL ve geri kalan ne kadar telefon varsa hepsini sıfırlamış ve yeni bir başlangıç daha yapmış olacak kendine göre.. Öldür, göm ve unut!

Write comment

Only registered users can comment.