Firsttie Windows Phone Uygulama Yapma Dersleri
13/03/2015
Fatih Tercan (1140 Haber)
5 Yorum
Paylaş

Firsttie Windows Phone Uygulama Yapma Dersleri

Firsttie Akademi windows phone için güzel şeyler yapıyor. Kendilerine windows phone işletim sisteminin gelişmesi için yazılımcılara sağladıkları olanaklar için teşekkür ediyoruz. Fisttie wp uygulama yapımı hakkında videolu dersler hazırladı. Buna dair Firsttie Akademi’nin açıklamalarına göz atalım.

Geçtiğimiz sene Firsttie Akademi adı altında, “Zamanında yaşadığımız kaynak ve öğretici sorunuyla boğuşan, gerçekten bu işi öğrenmek isteyenlere yardım etme” görevimizi yerine getirmek amacıyla vermiş olduğumuz eğitimleri paylaşma kararı aldık. Eğitimler genelde iş çıkışlarında akşamları yapılmıştı. Zamanın acemiliği ile yanlış öğretme korkusu, saatlerce kod yazmanın ardından istikrar düşmesin diye dersi ertelemeyip karma karışık kafayla ders yapma ve benzeri bir çok sebepten ötürü eğitimlerde bir çok hata (Metoda parametre yazarken bile hatta yapmışlığımız vardır) yaptık ancak videoları düzenleyip paylaşmak yerine hatalarımızla paylaştık ki aynı saçmalıkları eğitimleri izleyenler de yapmasın. Bir de imkanlar doğrultusunda evlerimizde vermiş olduğumuz çevrim içi eğitimlere “Oğlum hadi yemeğe”, “Gol be”, “Ay ders mi vardı pardon!”, kapı zili, ambulans sesi ve benzeri bir çok ses de karıştı. Her ne olursa olsun eğitimlerin sonuna kadar (25 video, video başına ortalama 40 dakika) alınması ile tek satır kod yazmamış ancak yazmak için can atanların kolayca Windows Phone uygulamaları geliştirilebileceğini düşünüyoruz.

Detaylı açıklamayı bu sayfada bulabilirsiniz.Firsttie Akademi’nin bu videolu eğitim bölümünden bir videoyu ekliyoruz.

Tüm videoları forum sayfasından ulaşabilirsiniz. Lütfen buraya tıklayınız.

Fatih Tercan

Fatih Tercan

Teknolijiye aşık bir inşaat mühendisi. 2011 Yılında HTC Trophy - WP7,5 ile başladığı yolculuğuna HTC 8X ve Lumia 1320 ile devam etti. Şu anda Lumia 640XL/ Xiaomi Mi5s kullanıyor.Ayrıca @wpturkinfo isimli twitter hesabından sorumludur.

Yorumlar

 1. Zeynel Abidin Ceren
  Zeynel Abidin Ceren Mart 13, 15:20
  Resme tıkladım fkat bu kanal mevcut değil uyarısı aldım
  • Fatih Tercan
   Fatih Tercan Author Mart 13, 15:22
   İlginç ben tıkladığında kanala gidiyor :) Birde şunu dener misiniz? https://www.youtube.com/watch?v=HDwe9Do6qWc
 2. Kerem Turan
  Kerem Turan Mart 13, 15:47
  Bende aynı uyarıyı aldım sitede görüntüleyip açtığımda açıldı :D
 3. Salih Durmuş
  Salih Durmuş Mart 13, 17:09
  Abi link ata bilirmiain bendede veçersiz patent diyor
  • Fatih Tercan
   Fatih Tercan Author Mart 13, 17:48
   Düzenlendi tekrar bakar mısınız?

Write comment

Only registered users can comment.