Microsoft Klasiği Devam Ediyor
18/03/2016
Fatih Tercan (1139 Haber)
44 Yorum
Paylaş

Microsoft Klasiği Devam Ediyor

Microsoft, 17 Mart 2016 tarihinden Windows 10 Mobile güncellemesini yayımladı.

Güncelleme verildi ama ortalıkta bir anda toz bulutu kapladı. Tecrübelerime dayanarak buradan kötü bir koku geleceği belli gibiydi.

Microsoft’un geçmişteki hastalığı nüksetmişti. Kin,Zune ve WP7 cihazları bir anda yarı yolda bıraktığını hatırladım.

Günde bin kişiye hitap eden bir sitede yazıyorsanız biraz sakin olmalısınız ve neler olduğunu anlamaya çalışmak zorundaydık.

Bu kadar girizgah yapıktan sonra uykudan uyanmanın vakti geldi diyelim. Microsoft  dün yayınlanan cihazlar dışında yeni bir dalganın gelmeyeceğini belirtiyor.

Hatırlarsanız 11 Kasım 2014 tarihinde Lumia twitter hesabından bütün Lumia cihazlara Windows 10 verileceğini ifade bir twit atılmıştı.

Microsoft sözünü tutmadı. Lumia 920,Lumia 925,Lumi 1020 gibi cihazlar yerine MCJ Madosma Q501 modeline Windows 10 Mobile güncellemesi verdi.

Bu cihazın adını ilk defa duyduk ve hiç de ilgimizi çekmedi.Microsoft Windows Phone kullanıcılarının eski cihazlar kullanmasından rahatsız olmalı ki elindeki kitleyi yeni cihazlara yönelendirmeye çalışıyor.

Ama Microsoft’un bu dürüst olmayan tavırlarından sonra insanların kafasında soru işareti bıraktı.

Ben yeni bir cihaz alacak olsam neden Lumia almalıyım? Bu soru çoğumuzun aklına gelmiştir. Bir Windows Phone sever olarak bundan sonra alacağım cihaz Xiaomi ya da windows phone yüklenebilen Android telefonlar olacaktır.

Şu an için Windows 10 Mobile güncellemesi alamayan cihazlar için en iyi çözüm Insider programından 10586.164 güncellemesini yüklemek olacaktır.

Merak etmeyin Lumia 640XL sahibi olarak final sürümün insider sürümlerinden farkı olmadığını açıkca görebiliyorum.

Şu noktada yapılabilecek tek şey change.org da bir kampanya açmak olabilir. Microsoft kullanıcı tepkileri ile U dönüşleri yapan bir şirket.

Son olarak Microsoft’un kafası o kadar karışık olacak ki Lumia 930 aynı özelliklere sahip Lumia Icon’u güncelleme alabilen cihazlar listesine almadı.

Bu cihazın ilerleyen zaman diliminde Windows 10 Mobile listesine dahil edeceklerini ifade ettiler.

Benim düşüncem böyle bir kaç tane daha cihaz listeye dahil olabilir ama bu çok küçük bir azınlığı sevindirecek bir değişim oalcaktır.

Güzel haberler veremediğimiz için üzgünüz. Unutmayın teknoloji sizi mutlu etmek için var. Siz teknolojiyi mutlu etmey çalışıp üzülmeyin.

 

 

Fatih Tercan

Fatih Tercan

<p>Teknolijiye aşık bir inşaat mühendisi. 2011 Yılında HTC Trophy – WP7,5 ile başladığı yolculuğuna HTC 8X ve Lumia 1320 ile devam etti. Şu anda Lumia 640XL/ Xiaomi Mi5s kullanıyor.Ayrıca @wpturkinfo isimli twitter hesabından sorumludur.</p>

Yorum Yap

Giriş Yaptınız : Fatih Tercan | Çıkış Yap

44 Yorum yapıldı : "Microsoft Klasiği Devam Ediyor"

Uyarma Seçenekleri
Fatih Tercan
Sırala::   Yeni | Eski | En çok oy alan