Parmak İzi Okuma Teknolojisi Windows Phone Cihazlara Gelebilir
02/03/2015
Ali Demir (89 Haber)
5 Yorum
Paylaş

Parmak İzi Okuma Teknolojisi Windows Phone Cihazlara Gelebilir

iPhone ve Samsung Galaxy cihazlarından aşina olduğumuz parmak iziyle kilitleme teknolojisi, sunulan diğer güvenlik sağlama hizmetleriyle beraber Windows Phone cihazlara taşınabilir.Uzun zamandır bu teknoloji hiç bir Windows Phone cihazla anılmamıştı. Qualcomm’un sahip olduğu Snapdragon Sense ID 3D Fingerprint Technology sayesinde bu durum değişebilir. Microsoft’un Windows Phone 10 ile beraber duyurağı amiral gemisi cihazlarda bu özelliğin kullanılacağını duyarsak bizim için büyük bir sürpriz olmayacaktır.

Ultrasonik teknolojiyle bağdaştırılan 3D Parmak İzi Kimlik Doğrulama Teknolojisinin hayata geçirilebilmesi için cihazda cam, alüminyum, paslanmaz çelik, safir ve plastikten yapılmış bir akıllı telefon kapağı kullanılması gerekiyor. Bu şekilde elinizin terli veya kirli olması, kullandığınız kremlerin de sunulan hizmetin doğru sonuçlar elde etmesine imkan sağlıyor.

fingger

Sense ID teknolojisi Snapdragon 810 ve Snapdragon 425 işlemcilerinin bir parçası olarak anılıyor. Fakat bu teknoloji tüm Snapdragon 400 serisi, 600 serisi ve 800 serisi işlemciler ile uyumlu olacak şekilde tasarlanmıştır.

Windows Phone 10 ile piyasa sürülmesini beklediğimiz yeni amiral gemisi cihazlarda bu özelliğin kullanılmasını umuyoruz.

Kaynak: wmpoweruser

Ali Demir

Ali Demir

<p>96 doğumlu, turizmci, satranç oynamayı seven biri.</p>

Yorum Yap

Giriş Yaptınız : Ali Demir | Çıkış Yap

5 Yorum yapıldı : "Parmak İzi Okuma Teknolojisi Windows Phone Cihazlara Gelebilir"

Uyarma Seçenekleri
Ali Demir
Sırala::   Yeni | Eski | En çok oy alan