Parmak İzi Okuma Teknolojisi Windows Phone Cihazlara Gelebilir
02/03/2015
Ali Demir (89 Haber)
5 Yorum
Paylaş

Parmak İzi Okuma Teknolojisi Windows Phone Cihazlara Gelebilir

iPhone ve Samsung Galaxy cihazlarından aşina olduğumuz parmak iziyle kilitleme teknolojisi, sunulan diğer güvenlik sağlama hizmetleriyle beraber Windows Phone cihazlara taşınabilir.Uzun zamandır bu teknoloji hiç bir Windows Phone cihazla anılmamıştı. Qualcomm’un sahip olduğu Snapdragon Sense ID 3D Fingerprint Technology sayesinde bu durum değişebilir. Microsoft’un Windows Phone 10 ile beraber duyurağı amiral gemisi cihazlarda bu özelliğin kullanılacağını duyarsak bizim için büyük bir sürpriz olmayacaktır.

Ultrasonik teknolojiyle bağdaştırılan 3D Parmak İzi Kimlik Doğrulama Teknolojisinin hayata geçirilebilmesi için cihazda cam, alüminyum, paslanmaz çelik, safir ve plastikten yapılmış bir akıllı telefon kapağı kullanılması gerekiyor. Bu şekilde elinizin terli veya kirli olması, kullandığınız kremlerin de sunulan hizmetin doğru sonuçlar elde etmesine imkan sağlıyor.

fingger

Sense ID teknolojisi Snapdragon 810 ve Snapdragon 425 işlemcilerinin bir parçası olarak anılıyor. Fakat bu teknoloji tüm Snapdragon 400 serisi, 600 serisi ve 800 serisi işlemciler ile uyumlu olacak şekilde tasarlanmıştır.

Windows Phone 10 ile piyasa sürülmesini beklediğimiz yeni amiral gemisi cihazlarda bu özelliğin kullanılmasını umuyoruz.

Kaynak: wmpoweruser

Ali Demir

Ali Demir

96 doğumlu, turizmci, satranç oynamayı seven biri.

Yorumlar

 1. ismail basal
  ismail basal Mart 02, 18:15
  Her lumia telefonlara olurmu bu.
  • Ali Demir
   Ali Demir Author Mart 02, 18:57
   Şimdiye kadar çıkarılan hiçbir lumia cihazda bu özellik mevcut değil. Windows Phone 10 ile birlikte çıkarılacak olan amiral gemisi cihazlarda bu özelliğe yer verileceği düşünülüyor.
  • Celil Kısa
   Celil Kısa Mart 02, 19:27
   Yazılımsal birşey olmadığı için eski lumialara olması imkansız ancak bundan sonra çıkan telefonlarda olabilir
 2. emin
  emin Mart 02, 19:33
  hangi modellerde olabileği konusunda net bilgi mevcut mu?
  • Ali Demir
   Ali Demir Author Mart 02, 20:03
   Windows Phone 10 ile beraber gelecek üst segment cihazlarda bu teknolojinin kullanılabilme olasılığından bahsediyoruz. Henüz resmi bir açıklama gelmedi bu konuda.

Write comment

Only registered users can comment.