Telefonlar için Windows 10 Teknik Ön İzleme Yeni Bilgiler
05/02/2015
Fatih Tercan (1140 Haber)
14 Yorum
Paylaş

Telefonlar için Windows 10 Teknik Ön İzleme Yeni Bilgiler

Tom Warren bugün twitter adresinden telefonlar için Windows 10 Teknik Ön İzleme sürümüyle ilgili bilgiler paylaştı. Kendisine ait 2. bir cihaza W10 TP sürümü yüklediğini aktaran Warren ana cihazı için yüklemeye kalkmanın erken olduğunu aktardı.

Şimdi ben gelecek soruları aklımdan geçiriyorum. “Tom nasıl Win10 TP yükledi telefonuna?” dediğinizi duyar gibiyim. Bildiğiniz üzere Windows İnsider uygulamasına erişimde 2 seçenek var. Bunlar;

 • Microsoft Hesabı
 • Microsoft Çalışan Hesabı

Normal Microsoft hesapları için şu anda indirilebilir bir sürüm mevcut değil. Ama Microsoft çalışan hesapları hali hazırda Teknik İncelemenin ön aşamalarına erişebiliyorlar. Tom Warren’in de böyle bir sürüm yüklediğini düşünüyoruz.

Tom Warren tarafından yüklenen İşletim sistemi 8.15.12493.42 sürüm numarasına sahip. Aşağıda bu bilgiye ait resmi ekliyorum.

win10tp-1

Peki bu sürümde belirgin dikkat çeken özellik ne olmuş derseniz bunun cevabı hızlı erişim tuşları olacak. Hızlı erişim tuşlarını 3 sütün halinde kullanma imkanı vermiş durumda Microsoft. Bu bilgiye ait görseli de paylaşalım.

win10tp-2

Telefonlar için Windows 10 Teknik Ön İzleme sürümünde çalışmalar hızla devam ediyor. Microsoft ellerinden geldiğince hızlı bir şekilde son kullanıcıya vermek için çalıştıklarını ifade ediyor.

Twitterda   isimli kullanıcı tarafından paylaşılan bir diğer resmi de sizlere göstermek istiyorum. Bu resimde ayarlar bölümü görünüyor.

w10-tp-5

Son olarak daha öncede ifade ettiğim gibi telefonlar için Windows 10 TP güncellemesini Şubatın ortasından sonra beklemek lazım. Yine sabır diliyorum sizlere arkadaşlar.

Bu konu hakkındaki yorumlarınızı forumda yapmak isterseniz aşağıdaki resme tıklayınız.

wptr_forum_logo

 

Fatih Tercan

Fatih Tercan

Teknolijiye aşık bir inşaat mühendisi. 2011 Yılında HTC Trophy - WP7,5 ile başladığı yolculuğuna HTC 8X ve Lumia 1320 ile devam etti. Şu anda Lumia 640XL/ Xiaomi Mi5s kullanıyor.Ayrıca @wpturkinfo isimli twitter hesabından sorumludur.

Yorumlar

 1. KADİR
  KADİR Şubat 05, 14:05
  İnsan farklı görseller paylaşır bunları zaten microsoft göstermişti.kilit ekranı vs..
  • Samet Kaya
   Samet Kaya Şubat 05, 14:26
   Ne yapalım biz de kendimizi ancak böyle avutuyoruz
 2. Sedat
  Sedat Şubat 05, 14:44
  daha farklı görselleri nerden bulması umacağız ki? henüz yayınlanmadı, bu da şirkette çalışan birinin kişisel telefonuna yüklediği için kısıtlı paylaştığı bir gönderi olmuş, şirketin resmi tanıtımının ötesine geçmesini bekleyemezdik zaten. az kaldı zaten biraz daha beklersek netleşir.
 3. mert
  mert Şubat 05, 15:13
  hızlı erişim menüsünde 3 satır var ama hücresel internet açma/kapama yok mu sanki? yanlış mı görüyorum?
  • Fatih Tercan
   Fatih Tercan Author Şubat 05, 15:40
   Doğru görüyorsun ama bu 3g olamayacağı anlamına gelmiyor
 4. yaman
  yaman Şubat 05, 15:41
  Bedava sanandreas gta geldi mağazada yalnız gta sanandreas değil ,sanandreas gta yazın çıkar şaka yapmıyorum 20 mb kurulum mirror sistem açılınca wifidwn genişleyip 3GB oluyor yukleeeee
 5. Ferhat Yanık
  Ferhat Yanık Şubat 05, 15:47
  Benim anlamadığım şu bildirim merkezi biraz daha görsel olarak iyileştirilse çok kötü arkadaş ya. Sıkıştırılmış gibi duruyor
 6. muhamet
  muhamet Şubat 05, 15:49
  stabil ve bug suz gelsin ben martıda beklerim...
 7. KADİR
  KADİR Şubat 05, 16:02
  Lumia sofware recovery güncellendi..
 8. Ümit Bağ
  Ümit Bağ Şubat 05, 16:50
  Wifi ile uçak modu aynı anda açık bu nasıl oluyor
  • Burak Dalyanda
   Burak Dalyanda Şubat 05, 16:53
   Uçak Modunu aktif ettikten sonra isterseniz Wi-Fi, Bluetooth ve Nfc gibi özellikleri isterseniz açabilirsiniz. Bu durumu, hangi özellikleri açabileceğinizi Ayarlar'dan Uçak Moduna girip aşağıda görebilirsiniz.
 9. Muhammed Ali
  Muhammed Ali Şubat 05, 21:29
  Otg desteyi gelecekmi haberiniz varmı ?
  • Fatih Tercan
   Fatih Tercan Author Şubat 05, 21:43
   Sıkça sorulan sorulara ekledim sorunuzu ve cavabını http://forum.windowsphoneturkiye.info/thread/sikca-sorulan-sorulara-cevaplar/

Write comment

Only registered users can comment.