Telefonlar için Windows 10 TP 2 Genel Bilgiler
10/04/2015
Burak Dalyanda (81 Haber)
24 Yorum
Paylaş

Telefonlar için Windows 10 TP 2 Genel Bilgiler

İlk yapısı Şubat ayında yayınlanan Telefonlar için Windows 10 Teknik Önizleme, uzun bekleyişin ardından ikinci yapısıyla bu gün bizlerle olacak. Yayınlanmasına az bir süre kala siz takipçilerimizi bilgilendirmek için bu makaleyi yazmayı uygun gördük.

Gabriel Aul Twitter’dan attığı mesajda yeni yapının Cuma günü Pasifik saatiyle saat 10:00 da geleceğini duyurdu. Türkiye saati ile 20:00 da yayınlanmaya başlayacak yeni yapı hakkında net bilgiler olmasa da bilinen bazı bilgileri yeniden hatırlatmakta fayda var.

Gabriel Aul tarafından yayınlanan bu tweet sonrası heyecanlı bekleyiş başladı. Teknik Önizleme bir kaç saat sonra bizlerle.

Windows Phone kullanıcıları tarafından yakından bilinen Nawzil bazı bilgiler paylaştı.

– Telefonlar için Windows 10 Teknik Önizleme yaklaşık olarak 450 Mb boyuta sahip olacak. Windows Phone sistemi uygulama indirmeleri ve güncellemelerde Hücresel Veri üzerinden en fazla 100 Mb indirmeye izin veriyor. Bu nedenle bu güncellemeyi Wi-Fi üzerinden indirmeniz gerekiyor.

– Bu bir Teknik Önizleme. Yani şunları unutmamalısınız; bu sürüm hatalar içerebilir, cihaz performansını ve sizin sabrınızı ciddi anlamda etkileyebilir. 🙂 Şimdiye kadar karşılaşılmasa bile Teknik Önizleme, cihazınıza donanımsal bazı hasarlar verme ihtimaline de sahip.

– Her ne kadar da wptr.info ekibi olarak sizlerin yanında olup destek veriyor olsak bile teknik bilgisi yetersiz olan, tereddüt eden ve Teknik Önizleme ile Insider mantığını kavramamış olan takipçilerimize kesinlikle tavsiye etmiyoruz.

– Dünya geneli Windows Phone kullanıcılarının çoğu bu güncellemeyi bekliyor. Tıpkı sizin gibi. Yayınlandığı an itibari ile Microsoft sunucularında aşırı yoğunluk oluşabilir. Bu yüzden mustarip olmamak için, heyecanınıza yenik düşmeyin, derin bir nefes alın, rahatlayın. Sakin bir zamanınızda yükleyin. Eğer düşünüyorsanız tabi 🙂

– Bu yeni yapıdan beklentilerinizi mümkün olduğunca alt seviyede tutmanız tavsiyemizdir. Çünkü ilk yapıdan farklı tamamen yeni bir yapı mı yoksa bir öncekini diğer cihazları kapsayacak şekilde yayınlanan eski bir yapı mı yayınlanacağı henüz bilinmiyor. Son zamanlarda sızan çoğu özelliğin ve yeniliğin gelmeme ihtimali daha yüksek.

– Bu kadar karamsarlıktan hemen sonra, Lumia 640 XL, 930 ve HTC cihazların haricinde geri kalan tüm cihazlar sahiplerinin sorumluluğunda bu güncellemeyi yükleyebilecekler.

– Diğer cihazlar için 3. yapı destek sunacaktır.

Lumia 930, Windows 10 için üzerinde uzun süredir çalışılan bir cihaz olmasına rağmen bu yapıda Teknik Önizleme dışında kalacak.

Gabriel Aul tarafından yapılan açıklamada Lumia 930 için bir ölçekleme sorunu var ve bunu şimdilik çözebilmiş değiller. Sorun, tam olarak sistemin obje ve yazı boyutlarından kaynaklanıyor ve bu aşağıdaki 930 a ait ekran görüntüsünde açıkça görülüyor.

lumia-930-wm10tp

Burak Dalyanda

Burak Dalyanda

<p>Web sistemleri ile başladığı ve şimdilerde çeşitli sistemlerde ve dillerde devam ettiği yazılım geliştiriciliğine Windows Phone 8 ile devam ediyor.</p>

Yorum Yap

Giriş Yaptınız : Burak Dalyanda | Çıkış Yap

24 Yorum yapıldı : "Telefonlar için Windows 10 TP 2 Genel Bilgiler"

Uyarma Seçenekleri
Burak Dalyanda
Sırala::   Yeni | Eski | En çok oy alan