USB OTG Desteği Lumia 950 Üzerinde Göründü
23/11/2015
Hüseyin Mutlu (590 Haber)
9 Yorum
Paylaş

USB OTG Desteği Lumia 950 Üzerinde Göründü

Windows Phone Platformunun, başlangıcından bu güne kadar USB OTG desteği gelecek mi, gelmedi, geliyor derken umutlar tükenecek dereceye kadar gelmişti. Windows 10 Mobil insider sürümlerini almaya başladıktan sonra tekrar alevlenen OTG desteği geliyor mu sorularımıza kesin cevap bu gün itibari ile gelmiş bulunuyor.

Evet USB OTG desteği Lumia 950 üzerinde göründü, Windows Central üzerinde yayınlanan videoda, beklediğimiz desteğin verildiğini görüyoruz. USB type c ile neredeyse herşeyi bağlayabiliyorsun , stüdyo mikrofonu – mause – flash bellek – sd hafıza kartlarının rahatlıkla çalıştığını görebiliyoruz.

Sizleri, çok uzun zamandır beklediğimiz sorunun cevabını aldığımız o güzel video ile başbaşa bırakalım;

Kaynak Windows Central

Etiketler otg, USB, USB-OTG
Hüseyin Mutlu

Hüseyin Mutlu

Nokia Lumia 630-820- 920 -925-1520-830 gibi modeller üzerinde, deneme yanılma yöntemi ile Sürüm düşürme, farklı ülke variantı yükleme, Global variant taşımayan cihazları Türkçe dil yapma ve flashlama konularında kazandığım üst seviye deneyimlerimi platform kullanıcılarıyla paylaşmayı seviyorum :) İletişim ; hseyin-mutlu@outlook.com h_mutlu@ttmail.com

Yorumlar

 1. Zeynel Abidin Ceren
  Zeynel Abidin Ceren Kasım 23, 01:49
  Böylelikle neden sanal tuş tercih edildiğinide anlamış olduk fare kullanacaksan başlangıç ekranına dönerken elini kullanmana gerek yok :)
 2. Cihan Cankurt
  Cihan Cankurt Kasım 23, 11:57
  Sadece yeni lumia lara mı gelecek bu destek 920 kullanıyorum
 3. İsmail Altas
  İsmail Altas Kasım 23, 12:47
  Nawzile sordum da, Diğer telefonlar için emin değilim diyor OTG desteğine :/
 4. Erkan Kol
  Erkan Kol Kasım 23, 12:52
  Konudan bağımsız bir soru soracağım. Kişiler de, arama kısmında isim ara kısmından kişi ararken, twitter da ekli olan kişilerde çıkıyor. Bunu kapatmanın olanağı yok mudur ? Kişiler de arama seçeneğinden, twitter ı kapatmama rağmen bu durum devam ediyor.
  • Fatih Tercan
   Fatih Tercan Kasım 23, 13:12
   Evet bende kapatamadım dediğiniz gibi. Bunu düşüneceklerdir herhalde final sürümde :)
  • Doğan Can Yılmaz
   Doğan Can Yılmaz Kasım 23, 13:58
   Twitter > Ayarlar > Kişiler Hub'ı Açık/Kapalı olarak ayarlayabilirsin. Telefon > Kişiler > Gösteriliyor > Kişileri filtrele > seçeneklerini kontrol edin Her iki ayarlar düzenli ayarlarnırsa sorun kalmayacaktır denedim
 5. Erkan Kol
  Erkan Kol Kasım 23, 16:28
  İlginiz için teşekkürler. Söylediklerinizi yaptım, kişilerdeki aramalarda çıkmıyor artık. Ancak başlangıç ekranında ki kutucukta twitterdaki kişilerin fotoğrafları halâ görünüyor. Bunun için bir çözümünüz var mı ?
  • Hüseyin Mutlu
   Hüseyin Mutlu Author Kasım 23, 19:07
   Kişi filtrele / telefon numarası olmayanları gizle yi açık seçip denediniz mi ? İşe yaramaz ise ayarlar / hesaplar kısmından twitter hesabını varsa silmek çözüm olabilir
  • Doğan Can Yılmaz
   Doğan Can Yılmaz Kasım 23, 22:14
   güncellenecektir yani bir süre sonra normale dönecektir.

Write comment

Only registered users can comment.