Windows 10 ARM Nedir ?
17/02/2017
Fatih Tercan (1140 Haber)
4 Yorum
Paylaş

Windows 10 ARM Nedir ?

Takipçilerimiz Windows 10 ARM konusunu haklı olarak merak ediyorlar.

Bu konuda ilerleyen günlerde detaylı bir yazı yazmaya çalışacağız. Yaklaşık iki ay önce WinHEC etkinliğinde Snapdragon 820 üzerinde çalışan bir Windows 10 Enterprise Insider Preview sürümü demosu gösterilmişti.

Bu demoda Adobe Photoshop,Office uygulamaları ve bir kaç oyun çalıştırılmıştı. Bu uygulamalar UWP ve X86 (PC) uygulamalarıydı.

Windows 10 ARM hakkında fikir sahibi olmanız için bu videoyu yazımıza ekliyoruz.

Microsoft’un bu hamlesi hem telefonları hemde tabletleri ilgilendiriyor olabilir. Snapdragon 835 çipsetinin daha yüksek performansa sahip olduğu düşünülürse gelecekten ümitli olabiliriz.

Tabi Microsoft potansiyelini doğru kullanabilecek mi önemli olan bu olacak.

Etiketler Windows 10 ARM
Fatih Tercan

Fatih Tercan

Teknolijiye aşık bir inşaat mühendisi. 2011 Yılında HTC Trophy - WP7,5 ile başladığı yolculuğuna HTC 8X ve Lumia 1320 ile devam etti. Şu anda Lumia 640XL/ Xiaomi Mi5s kullanıyor.Ayrıca @wpturkinfo isimli twitter hesabından sorumludur.

Yorumlar

 1. burakhan aslan
  burakhan aslan Şubat 17, 19:48
  Hayırlısı bakalım. Ama telefonda pc deneyimi değil de işlevsellik önemli diye düşünüyorum. Rs3 e kadar mobile sistemi oturtup, özellik güncellemeleri gelmeye başlasa ve donanımına gore Rs3'e kadar gelebilmiş telefonlar yazılacak uygulamalardan faydalansa daha iyi olur kanaatindeyim. Zira yanılmıyorsam her ay kararlıya, her hafta insidere gelen güncellemeler halihazırdaki uygulamaların bozulmasına, güncellemeye ihtiyaç duymasına neden oluyor yanılmıyorsam. Uğraştırıyor yani.. Telefon mobil olarak kalsa süper olur kısacası... Daha güzeli mobil sistemi pc seviyesine çıkaracaklarına, pc sistemi mobil kadar işlevsel yapsalar daha hoş ve kolay gibi geliyor bana. Ha telefonda hem pc deneyimi hem işlevsellik olur, Windows 10'u telefonda aynen kullanırız o ayrı konu.. Ama bu imkanlı mı ki?
 2. Tuğberk Ağca
  Tuğberk Ağca Şubat 18, 02:20
  Mobil, Mobil olarak. PC, PC olarak kalmaya devam edecek, şekil olarak. İkisinde de gerçekten aynı işletim sistemi kullanılacal ve Continuum'a geçince ARM olduğundan gerçek Win32 uygulamaları kullanabileceğiz. Onun dışında telefonda yine arayüz şu anki W10M gibi olacak.
 3. Ahmet
  Ahmet Şubat 18, 15:27
  Yıllarca bizi o kadar ümitlendirip yarı yolda koydu. Arm falan inanmam artık. Windows 10'la ger şey iyi olacaktı. Lafta kaldı. Mobil bitti. O kadar sevmeme rağmen beni bıktırdı. Hele bir xbox tarafı var. Onu hiç demiyorum.
 4. tunc@y
  tunc@y Şubat 20, 02:27
  Bende yoluma mecburen IOS'la devam etmeye karar verdim. Sözde Windows 10'la birlikte her şey çok güzel olacaktı. Ne yazık ki Microsoft mobil olayını bitirdi. Kendi adıma platformda olumlu gelişmeler olacağına dair bir beklentim kalmadı. Hala umutlu olan varsa bilemem.

Write comment

Only registered users can comment.