Windows 10 İle Alarm Uygulaması Yenileniyor
14/02/2015
Semih Can Ateş (132 Haber)
13 Yorum
Paylaş

Windows 10 İle Alarm Uygulaması Yenileniyor

Windows Phone cihazlarımızdaki eksikler her ne kadar canımızı sıksa da bu eksiklerin kapandığına şahit olmak gerçekten büyük keyif veriyor 🙂 Bugün ise yeni Alarm uygulaması günyüzüne çıktı. İşte yeni alarm uygulaması ile gelecek özellikler;

 • Geliştirilmiş alarm uygulaması.
 • Kronometre.
 • Zamanlayıcı
 • Dünya saatleri.

Uygulamanın en güzel yanlarından biri aşağıdaki resimdeki gibi uygulamanın ek özelliklerini (örn. kronometre) ayrı ayrı başlangıç ekranına sabitleyebiliyoruz.

alarms-tiles-Windows 10

Yeni alarm uygulaması bildirim kısmına çok akıllıca yerleştirilmiş. Bu şekilde örneğin kronometreyi açtıktan sonra uygulama ile uğraşmak yerine işimizi bildirim merkezinden hallediyoruz.

Yeni alarm uygulamasına ait görseller de oldukça hoş duruyor.

world-clock-windows-10-screens

timer-stopwatch-windows-10-screens

Bakalım bizi daha ne gibi güzel sürprizler bekliyor 🙂

Semih Can Ateş

Semih Can Ateş

2013 Şubat ayında Lumia 920 ile başladığım Windows Phone serüvenimde diğer arkadaşlara bilgim dahilinde yardımcı olmayı seviyorum.

Yorumlar

 1. MEHMET
  MEHMET Şubat 14, 20:55
  Bakın bir pc mühendisi olarak küçük bir alarm uygulamasının geliştirilmesini bu kadar abartmayın. Bunu sıradan bir gelişirici bile geliştirebilir. Çıtanızı çok aşağıda tutuyorsunuz. Yeni bir işletim sistemi için beklentilerin alarm uygulaması gelişiyor flaş flaş diye haber yapmanın manası yok. Cidden bu tür haberlerinizi okuduğumda gülesim geliyor. Ya diyorum bu insanların yazılımın büyüklüğünden haberi yok ya da bu konuda her hangi bir çıtası yok. Bir wp kullanıcı ve pc mühendisi olarak diyorum ki bu kadar küçük değişiklikleri büyükmüş gibi göstermeyin. İstenilse bu uygulama 1 günde yazılır :)
  • Fatih Tercan
   Fatih Tercan Şubat 14, 20:59
   Gülebilirsiniz gülmeniz de bir sıkıntı görmüyoruz. windows phone ile ilgili ne varsa vermeye çalışıyoruz.Ayrıca bu haberler wpcentral de yayınlanıyor siz onlara gülebilirsiniz. Ayrıca yüzünüzden gülümseme eksik olmasın hayata pozitif bakmanızı sağlayan yüzünüzde gülümsemelerde zerre kadar katkımız olduğu için çok mutluyuz.
  • Mert SANRI
   Mert SANRI Şubat 14, 21:49
   Wpturkiye info ekibine bayılıyorum..gülmüyorum..seviyorum..bu kadar
  • MEHMET
   MEHMET Şubat 15, 19:25
   fatih bey yorumların onay sürecinden geçmemiş :) halbuki tek kelime argo ve ya küfür de yoktu :) küfürleri yayınlayan siz neden yayınlamadınız :D bunu da yayınlamayacaksınzı ama acizsiniz haksız çıkmaktan işte :)
  • Fatih Tercan
   Fatih Tercan Şubat 15, 20:15
   Argo ve küfür içeren hiçbir yorumu yayınlamadık. Ayrıca yayınlamış isek gözden kaçmıştır. Bu site kimsenin egosunu tatmin etme yeri değildir. Kendiniz profesyonel olarak bu işi yapmakta iseniz saygı duyarım. Ama gelip burada insanları aşağılamanız kabul edilebilir bir şey değil. O yüzden bundan sonra yorumlarınızda egoist tavırlar gördüğümüzde yine yayınlamayacağız.
 2. Halil Demir
  Halil Demir Şubat 14, 22:12
  Isinizi guzel yapiyonuz elinize saglik herkezi mutlu edemessiniz
  • Semih Can Ateş
   Semih Can Ateş Author Şubat 15, 10:49
   Değerli yorumunuz için teşekkür ederiz :)
 3. karag
  karag Şubat 14, 22:19
  Mehmet bey, kompiter moyendisi olarak windows kullanıcıları için bir yazılımınız var mı? Mağazadan indirsek.
 4. Murat Salih Güler
  Murat Salih Güler Şubat 14, 22:20
  Zannediyorsam daha gelicek bi çok yenilik war ve bunlar bi anda gelemiyor maalesef ... oyun konusunda DirectX 12 nin telefonlarada geleceği yönünde söylentiler wardı , eğer doğruysa şu ana kadarki en büyük süpriz DirectX in wp 10ile telefonlara gelmesidir.
 5. Alican Erdoğan
  Alican Erdoğan Şubat 14, 22:28
  Teşekkürler
 6. TC Murat Güngör
  TC Murat Güngör Şubat 14, 23:04
  Mehmet arkadaşım yazılım basit olabilir. Buna itirazım yok. Ama buradaki insanların gelişmeleri saniye saniye burada paylaşmaları bi emek diye düşünüyorum. Fırıncılarda un ve suyu birleştirip ekmek yapıyorlar. Hepsi ondan ibaret. Ama o ekmeği yapmazlarsa sen aç kalırsın. Yapılan işler hafife alınırsa senin mesleğini hafife alabilecek insanlarda burada senin için yorum yaparlar. Saygılarımla...
 7. caglar
  caglar Şubat 15, 15:04
  Alarm uygulamasına basit diyen aklınızı s... Tamamen deneyim sonucunda arayüz geliştiriliyor, ne kadar kolaylaştırabiliriz diye düşünüyorlar
  • Burak Dalyanda
   Burak Dalyanda Şubat 15, 16:12
   Cağlar bunu bize yazmadı arkadaşlar onu belirteyim :) Şimdi kafa karışmasın. Üst taraflarda ki bir yorumun sahibi şaşkın MEHMET'e bu :)

Write comment

Only registered users can comment.