Windows 10 Mobil 10572 Yayınlandı
21/10/2015
Fatih Tercan (1139 Haber)
28 Yorum
Paylaş

Windows 10 Mobil 10572 Yayınlandı

Dün gece Gabriel Aul yine oylama yaptı. İstatistiklere baktı ve kararını ver yayınlanacak yapı 10572 dedi. Geçen gece sırayla olanları aktaralım.

Gece 1 sularında tam uykunun en güzel yerinde Doğan aşağıdaki twiti gösterdi. İçimden uyuyacağım Doğan dedim. Ama nafile bir kere algı yeni yapıya kaydı.

Gabriel Amca ” Fırtlatma için çok yakın olduğumuzu” haber veriyordu. Tabi Gabe Aul bu içimden şimdi bir sorun çıkacak dedim ama bu sefer öyle olmadı. Ardından yeni bir twit daha geldi.

Stephen kırmızı düğmeye basarsa herkes 10572 sürümüne kavuşacaktı. Tabi bu arada Windows Insider kurbanı oldum. Bir anda ekranda “10549.4 güncellemesi hazır yüklemek ister misiniz?” sorusu ile dona kaldım.

Tabi Fatih sen niye insider güncellemelerini al düğmesini kapatmazsın dedim kendime. Windows 8.1 dönüş için cihazı sıfırladım. Ben işlemleri tamamlarken Gabe Aul müjdeyi verdi.

Artık yeni yapıyı indirebilirsiniz mesajı ile telefonu kendi başına bıraktım. Sabah 07:00 sularında telefon hala uygulama güncellemelerini yüklüyordu. Tabi bizim takipçiler uyumayın gece yayınlandı. Güncelleme der gibiydiler.

Yeni yapıyı kurcalarken gördüğüm ilk şey hakkında bölümünde artık Windows 10 Mobile yazması. İlerleyen saatlerde gözümüze çarpanları paylaşacağız.


NOT:

Yeni yapı ile ilgili önemli bir nokta söz konusu. Güncellemeyi yükleyebilmek için Windows Phone 8.1 işletim sistemine dönmek gerekiyor. Yükleme için gerekli adımları listeleyelim

  • Windows Phone 8.1 dönüş yapmak gerekiyor. Bunun için  Windows Device Recovery Tool uygulamasını indirin.
  • Windows Phone 8.1 kurulumu bittikten sonra Windows Insider  uygulamasını kurup, Fast ring seçeneğini seçin ve telefonu yeniden başlatın
  • Daha sonra güncelleştirme bölümünden güncelleştirmeyi yükleyin

WM10 dan Windows Phone 8.1 Geri Nasıl Dönüş Yapılır (VİDEO)


Fatih Tercan

Fatih Tercan

<p>Teknolijiye aşık bir inşaat mühendisi. 2011 Yılında HTC Trophy – WP7,5 ile başladığı yolculuğuna HTC 8X ve Lumia 1320 ile devam etti. Şu anda Lumia 640XL/ Xiaomi Mi5s kullanıyor.Ayrıca @wpturkinfo isimli twitter hesabından sorumludur.</p>

Yorum Yap

Giriş Yaptınız : Fatih Tercan | Çıkış Yap

28 Yorum yapıldı : "Windows 10 Mobil 10572 Yayınlandı"

Uyarma Seçenekleri
Fatih Tercan
Sırala::   Yeni | Eski | En çok oy alan