Windows 10 Mobil 10586.11 Sürümü İnceleme
22/11/2015
Hüseyin Mutlu (590 Haber)
12 Yorum
Paylaş

Windows 10 Mobil 10586.11 Sürümü İnceleme

Windows 10 Mobil 10586.11 yapısının neler getirdiğini son kullanıcılar bazında günlük hayatta nasıl olduğunu size aktarmaya çalışacağız. Bu yazımızda iki adet editör görüşü sunacağız. Bunun yanında takipçilerimizden gelen yorumları da yazımıza ekleyeceğiz.


Hüseyin Mutlu ( wptrinfo Editörü – Lumia 830 )

Bir önceki yapıya göre, Lumia 830 Windows 10 Mobil 10586.11 Insider Sürümü izlenimlerim;

Öncelikle bir önceki yapıya göre sistemin, uygulama açılış ve kapanışlarının daha hızlı olduğunu rahatlıkla belirtebilirim. Bir önceki yapıda karşılaştığımız uygulama açılış ve özellikle de kapanışlarda siyah ekran üzerinde sürdürülüyor sorunu biraz daha aza indirgenerek yok denecek şekilde azaltılmış.
Hızlanma önceki sürüme göre artırılmış olsa da, kararlılık konusunda aynı gözlemi edindiğimi söyleyemem, öyle ki biraz sıkıştırma uygulandığında çok nadir olsa da sistem kendini kilitleyebiliyor ve ses kısma power ile resetlemek sureti ile sistemi yeniden başlatmak zorunda kalıyorsunuz.
Yine bir önceki sürümde sık rastladığımız durduk yere ekran kararıp tekrar normale dönme devam ediyor, ancak biraz daha azaltılmış diyebilirim.
Uygulamalar sistemle tam olarak uyumlu çalışmıyor gibi, neden derseniz bildirimler ve live tile güncellemelerinde sapmalar olabiliyor.
10586.11 Pil performansı olarak bir önceki sürüme nazaran %10 daha geride desem yanlış olmaz.
Başlangıç ekranı çözünürlüğü biraz düşmüş gibi geldi, ilk günlerde yanılıyorumdur demiştim ama sonraki günlerde net bir şekilde anlaşılıyor.
Sosyal uygulamaların bazılarında kelime tahmini sonrası boşluk sorunu devam ediyor, bir kelime yazdığınızda tahminden kelime seçince otomatik olarak boşluk bırakmıyor ve manuel olarak boşluğu siz koymak zorunda kalıyorsunuz.


Fatih Tercan ( wptrinfo Editörü – Lumia 1320 )

Insider programında tüm yapıları kullanmanın verdiği tecrübeyle Windows 10 Mobil 10586.11 sürümü hakkındaki görüşlerimi aktarmak istiyorum.

Hız açısından 10581 sürümünün bir nebze üzerine çıkıldığını kabul etmek gerek. İlk sürümlerde sürekli karşılaştığımız “Yükleniyor” yazsını ise hiç görmediğimi ifade etmeliyim.

Bu yapının pil performansı olarak ileri yada geri gittiğini söyleyemiyorum. Benim telefonumda şarjdan 16 saat sonra %22 seviyelerini gördüm. Peki bu sırada telefonumla neler yaptım.

  • Yaklaşık 15 dakika Cloud Riders  oynadım
  • Çevrimiçi olarak 30 dakika civarında MixRadio üzerinden müzik dinledim.
  • 30 dakika civarında sesli görüşme yaptım
  • 9 saat wi-fi ve 2 saat mobil şebeke açıktı.
  • Bütün bildirimler aktif ( Facebook,Messenger,Whatsapp,……)

Bu yapıda en beğenmediğim yan ise ekranın günde 2-3 defa kitlenmesi oldu. Bunu çözmek için telefonu resetlemek zorunda kalmam sinir bozucuydu. Bir önceki yapı olan 10581 de günde 1 kere reset atıyordum.


Gelelim takipçilerimizin görüşlerine;

Batuhan Uzunoğlu ( Lumia 640 XL )

3 önceki surumu kullanıyordum batarya uygulama geçişleri uygulama performansı berbattı 8.1e dönmeye üşendim güncellemeleri takip ederken bu sürümu yüklemeye karar verdim şuan kasma yok denilecek kadar az uygulama geçiş/düzenleri gayet stabil Windows 10 mobil beta sürümünü diğer işletim sistemli cihazlarla karşılaştırır oldum çok memnunum uygulama konusunda portlama gelişmelerini talip ediyorum

Erkan Kol ( Lumia 925 )

Lumia 925. Son güncellemeyle bir önceki güncellemeye göre çok net bir geri gidiş var. Bir çok uygulamadan atmaya başladı. Kasılmalar oluşuyor telefonda. Fotoğraflar uygulamasında fotoğrafları düzenlerken başlangıç ekranına geri dönüyor. Pil ömrü konusunda herhangi bir ilerleme yok. Isınma konusunda yok. Bu güncelleme maalesef hayal kırıklığı.

 

 

 

Hüseyin Mutlu

Hüseyin Mutlu

<p>Nokia Lumia 630-820- 920 -925-1520-830 gibi modeller üzerinde, deneme yanılma yöntemi ile Sürüm düşürme, farklı ülke variantı yükleme, Global variant taşımayan cihazları Türkçe dil yapma ve flashlama konularında kazandığım üst seviye deneyimlerimi platform kullanıcılarıyla paylaşmayı seviyorum :)</p> <p>İletişim ;<br /> hseyin-mutlu@outlook.com<br /> h_mutlu@ttmail.com</p>

Yorum Yap

Giriş Yaptınız : Hüseyin Mutlu | Çıkış Yap

12 Yorum yapıldı : "Windows 10 Mobil 10586.11 Sürümü İnceleme"

Uyarma Seçenekleri
Hüseyin Mutlu
Sırala::   Yeni | Eski | En çok oy alan