Windows 10 Mobil Eylül’de Yayınlanabilir
10/06/2015
Fatih Tercan (1140 Haber)
7 Yorum
Paylaş

Windows 10 Mobil Eylül’de Yayınlanabilir

Daha önceki haberlerimiz Windows 10 yayınlanma tarihi olarak 29 Temmuz  2015’i işaret etmiştik. Fakat Windows 10 Mobil için çıkış tarihi için hep Eylül ayını beklemek gerektiğini ifade etmiştim. Bu düşüncelerim bugün Neowin tarafından yapılan bir haber ile desteklenmiş oldu.

Neowin internet sitesinde yayınlanan haberde Windows 10 Mobil sürümünün en erken Eylül sonları gibi geleceği açıklandı.  Final sürümün yayınlanmasının Ekim ayına sarkması da bir ihtimal.

1_windows_10_mobile_launch_story

Aslında böyle bir durumu bekliyorduk. Buna en önemli kanıt hala stabil hale gelememiş Insider sürümleriydi. Dün yaptığımız haberlerde 10134 sürümünün yakında yayınlanabileceği ve günlük kullanıma uyumlu hale gelmeye başladığını söylemiştik.

Windows phone severler bu yazı yine sabırla geçirmek zorunda kalacaklar gibi görünüyor. Ağustos ayı içerisinde daha gelişmiş bir geliştirici ön izleme sürümü ( dev pre ) çıkmasını bekliyorum. Umarım bu beklentilerimde haklı çıkarım ve kararlı sürümü bir kaç ay önceden kullanma şansını yakalarız.

Etiketler windows 10 mobil
Fatih Tercan

Fatih Tercan

Teknolijiye aşık bir inşaat mühendisi. 2011 Yılında HTC Trophy - WP7,5 ile başladığı yolculuğuna HTC 8X ve Lumia 1320 ile devam etti. Şu anda Lumia 640XL/ Xiaomi Mi5s kullanıyor.Ayrıca @wpturkinfo isimli twitter hesabından sorumludur.

Yorumlar

 1. İsmail Altas
  İsmail Altas Haziran 10, 15:02
  Herşey Windows 10 değil, ondan daha önemlisi şu portlama işi , daha portlanan on parmağı geçmeyen uygulama var , Windows 10 gelse bile uygulamalar diğer platformlardan gelmediği sürece Windows ailesi büyümez, böyle çekirdek aile gibi kalırız, ellere muhtaç, onları izleyen , ama onlardan daha hızlı :)
  • Fatih Tercan
   Fatih Tercan Author Haziran 10, 15:16
   Çok da büyümeyelim :D ios dan büyük androidden küçük olmak iyidir galiba :D
  • İsmail Altas
   İsmail Altas Haziran 10, 16:34
   Abi hedef ne kadar büyük olursa , yapılan hamleler de o denli güçlü olur :)
  • YURDAL
   YURDAL Haziran 10, 17:59
   2 yıldır soylediğim şey :) ben Windows 8.1 de razıyım yeterki uygulama sıkıntısı olmasın Windows 10 çıkmasın çıksa ne olacak diğer platformdakiler Windows Phone kullanıcılarına enayi gibi bakıyor :)
 2. Burak Demirhan
  Burak Demirhan Haziran 10, 16:00
  Konu dışı ama sormak istiyorum telefon 6 aydır yedeklenmiyor ve yedeklemeye çalıştığım zaman sorun çıktı sonra tekrar deneyin diyor nedeni nedir çözümü var mıdır?:)
  • Doğan can Yılmaz
   Doğan can Yılmaz Haziran 10, 16:23
   BURADAKİ anlatılanları dener misin. Bu şekilde çözdüm ben ve Windows Phone 8.1 Denim sürümü için geçerli.
  • AKadir Aslan
   AKadir Aslan Haziran 11, 10:26
   Bende de aynı sorun var.

Write comment

Only registered users can comment.