Windows 10 Mobil Eylül’de Yayınlanabilir
10/06/2015
Fatih Tercan (1139 Haber)
7 Yorum
Paylaş

Windows 10 Mobil Eylül’de Yayınlanabilir

Daha önceki haberlerimiz Windows 10 yayınlanma tarihi olarak 29 Temmuz  2015’i işaret etmiştik. Fakat Windows 10 Mobil için çıkış tarihi için hep Eylül ayını beklemek gerektiğini ifade etmiştim. Bu düşüncelerim bugün Neowin tarafından yapılan bir haber ile desteklenmiş oldu.

Neowin internet sitesinde yayınlanan haberde Windows 10 Mobil sürümünün en erken Eylül sonları gibi geleceği açıklandı.  Final sürümün yayınlanmasının Ekim ayına sarkması da bir ihtimal.

1_windows_10_mobile_launch_story

Aslında böyle bir durumu bekliyorduk. Buna en önemli kanıt hala stabil hale gelememiş Insider sürümleriydi. Dün yaptığımız haberlerde 10134 sürümünün yakında yayınlanabileceği ve günlük kullanıma uyumlu hale gelmeye başladığını söylemiştik.

Windows phone severler bu yazı yine sabırla geçirmek zorunda kalacaklar gibi görünüyor. Ağustos ayı içerisinde daha gelişmiş bir geliştirici ön izleme sürümü ( dev pre ) çıkmasını bekliyorum. Umarım bu beklentilerimde haklı çıkarım ve kararlı sürümü bir kaç ay önceden kullanma şansını yakalarız.

Etiketler windows 10 mobil
Fatih Tercan

Fatih Tercan

<p>Teknolijiye aşık bir inşaat mühendisi. 2011 Yılında HTC Trophy – WP7,5 ile başladığı yolculuğuna HTC 8X ve Lumia 1320 ile devam etti. Şu anda Lumia 640XL/ Xiaomi Mi5s kullanıyor.Ayrıca @wpturkinfo isimli twitter hesabından sorumludur.</p>

Yorum Yap

Giriş Yaptınız : Fatih Tercan | Çıkış Yap

7 Yorum yapıldı : "Windows 10 Mobil Eylül’de Yayınlanabilir"

Uyarma Seçenekleri
Fatih Tercan
Sırala::   Yeni | Eski | En çok oy alan
wpDiscuz