Windows 10 Mobile 10549 İnceleme Bölüm 2
15/10/2015
Doğan Can Yılmaz (569 Haber)
17 Yorum
Paylaş

Windows 10 Mobile 10549 İnceleme Bölüm 2

Windows 10 Mobile 10549 İncelememizin ilk  bölümünde uygulamaların performanslarına göz atmıştık. İnceleme yazımıza ikinci bölümde Windows 10 Mobil  işletim sisteminin 10549 sürümü hakkındaki görüşlerimiz aktaracağız. Yani bu bölümde işletim sistemine göz atıyoruz. Yazının 3. bölümü video inceleme saat 15:00 da hazır olacak.

1- İlk kurulum sonrasında başlangıç ekranı yaklaşık 10-15 dakika geçikmelide olsa düzeldi.

2- Sanırım acele davrandığım için benden kaynaklandı başlangıç ekranı geldikten sonra Microsoft Kamera uygulamasını açtığımda görüntüden başka birşey yoktu manel ayarları vs vs. Ve kapanmamak için direniyordu neyse ki biraz zaman geçince sistem kendnini toparlamaya başladı. Demek istediğim şu acele davranmayın sitem kendine gelsin. Ve ilk kurulum sonrasında cihazı sıfırlamanızı öneririm.

3- Sıfırlama öncesi ve sonrasında göz atma uygulaması aktifken kilit ekranında hafif takılamalar söz konusu. Ve saat-tarih anlık gidip gelemeler mevcut kilit ekranını açarken. Göz atma akranını ve çift dokun ile uyandırma seçeneklerini kapatırsanız daha stabil oluyor.

4- Başlangıç ekranı: Herhangi bir uygulamayı başlangıç ekranına sabitlemek istediğiniz uygulamanın simgesi gecikebilir ki bende öyle oldu. Neyse ki bu sorun kalıcı değil sistem kendini toparlayınca ve cihazınızı yeniden başlatınca normale dönüyor.
5- Bir diğer önemli nokta ise hatırlarsanız önceki Windows 10 Mobile Teknik Önizleme sürümlerinde cihazımızı sıfırladıktan sonra ayarlar menüsündeki ”Diğer Eklenenler” ayarlar adı altındaki ”Göz Atma Ekranı” gibi bazı ayarların çaktırmadan kaybolduğuna şahit olmuştuk. Neyse ki bu yapıda bu sorunu çözmüşler. Hadi yine iyisiniz. 😉

diger-eklenenler
6- Yine önceki yapıda olan görev yöneticisi ile başlangıç ekranı arası geçişlerdeki bazı kasma ve takılma sorunları giderilmiş. Aşağıdaki ekran görüntüsündeki hata düzeltilmiş.

hataa

7- Diğer merak konusu ise atarya performansı. Henüz birşey söylemek için çok erken ki neticede Teknik önizleme sürümü ama daha önceki yapılara göre daha iyi bir performans segileyebilir.

8- Kamera performans testine geçmeden önce son anda yeni yapıda gözümden kaçmayan bir hatayı göstererek sormak istedim. Acaba sizde de böyle mi ?

hataa-2


Windows 10 Mobile Teknik Önizleme Sürümün Kamera Performansı

Microsoft Kamera – Lumia 1520

Fotoğrafın orjinalini görmek için buraya tıklayınız.

Lumia Kamera – Lumia 1520

Fotoğrafın orjinalini görmek için buraya tıklayınız.

Windows 10 Mobile Yapı 10549 Galeri

 

Doğan Can Yılmaz

Doğan Can Yılmaz

<p>Merhaba! 91/Ankara doğumlu ve Ankara’da yaşıyorum ;) – Telefon ve bilgisayar teknik servis</p>

Yorum Yap

Giriş Yaptınız : Doğan Can Yılmaz | Çıkış Yap

17 Yorum yapıldı : "Windows 10 Mobile 10549 İnceleme Bölüm 2"

Uyarma Seçenekleri
Doğan Can Yılmaz
Sırala::   Yeni | Eski | En çok oy alan