Windows 10 PC/Mobile Redstone 2 Yapısı 14951 Yayınlandı
20/10/2016
Doğan Can Yılmaz (569 Haber)
10 Yorum
Paylaş

Windows 10 PC/Mobile Redstone 2 Yapısı 14951 Yayınlandı

Windows 10 PC/Mobile Redstone 2 Yapısı 14951 Yayınlandı

Insider programı kapsamında yayınlanan Windows Insider kullanıcıları için Windows 10 ‘un yeni Redstone 2 yapısı 14951 hem Mobil hemde PC için Fast/Hızlı seçim için yayınladı.

Güncelleme: 

 • Dona Sarkar; Bazı Insider’lar Windows 10 Mobile ‘ın yeni yapısını yüklemekte sorun yaşadığınızı biliyoruz ve araştırıyoruz.

 

Windows 10 ‘un yeni Redstone 2 yapısı 14951’deki değişiklikler:

1) Yeni yapı ile artık Touchpad’inizden daha iyi yaralanabilirsiniz.

Ayarlar -> Cihazlar -> Touchpad yolunu izleyerek yeni jestler belirleyebilir ve onları kişiselleştirebilirsiniz.

2) Artık Windows Iink ayarlarını iki kez açmanıza gerek kalmadan renk ve kalem ayarlarınızı yapabilirsiniz.

Windows Iink için artık şablonlar sunuyoruz. Bu güncelleme ile çizimlerinizi yeni parmak hareketleri ile boyutlandırmanız artık daha kolay.

3) Yeni kamera arayüzü. (Windows Kamera Hızlı Seçim için Yeni Özelliklerle Güncellendi.)

windows-camera-redstone-2

4) Surface Pro 3 ve Surface Pro 4 ile yeni canlı görüntü deneyimi.

5) Performans geliştirmeleri.

6) SD karta büyük boyutlu video kaydetmede geliştirmeler.

7) (PC) Geliştirici Modu’nda değişiklikler.

Artık bilgisayarınızda Geliştirici Modunu açtığınızda yeniden başlatmanıza gerek kalmadı. Bunun yerine, aktif ettikten sonra bir süre bilgisayarınızda gezinin ve Windows her şeyi sizin için hazırlasın. Kısa süre sonra Cihaz Portalı ve Aygıt Bulma işlevlerini kullanabilirsiniz.

8 ) Linux ve Ubuntu 16.04 desteği sonunda eklendi.

Linux ve Ubuntu Bash kabuğu Microsoft ve Canonical iş birliği ile artık en sevdiğiniz işletim sistemi Windows 10 da.

Windows 10, iOS çekirdeği gibi artık Linux ve Ubuntu çekirdeklerini de içinde barındırıyor ve kısa bir işlem sonrası bu işletim sistemlerinin uygulamalarını ve komutlarını çalıştırabiliyor.

 

Yardıma mı ihtiyacınız var ?

 • WPTR.Forum sayfamızdan da soru ve sorunlarınızı sorabilir ve sizler için hazırladığımız yardımcı konularımızdan faydalanabilirsiniz.

Windows Insider iseniz:

 • Ayarlar+güncelleştirmeler ve güvenlik+telefon güncellemesi bölümünden güncellemeleri denetleyin ve yükleyin. Ya da Windows Insider hesabı oluşturduktan sonra Insider uygulamasını cihazınıza yükleyin, Insider Fast seçtikten sonra cihazınız yeniden başlayacak. Bu işlemden sonra ayarlardan güncellemeleri denetleyin ve yükleyin. Biraz zaman alabilir indirmeye başlaması.

Eğer geliştirici hesabınız yoksa aşağıda paylaşmış olduğum ilgili konularımıza bakmanızda fayda var. Geliştirici hesabı oluşturduktan sonra Windows Insider güncellemelerini yükleyebilirsiniz.

Telefonum Windows 10 Mobile destekliyor mu ? Destekliyorsa nasıl yüklerim ?

 • Öğrenmek için buraya tıklayınız.

Insider kullanıcısı olmak istiyorum ? 

 • Windows İnsider Nedir, Nasıl Kurulur?  öğrenmek ve geliştirici hesabı oluşturmak için buraya tıklayınız.

Windows Phone 8.1 ‘e geri dönüş yapmak istiyorum ?

 • Windows Phone 8.1’e geri dönüş yapmak için buraya tıklayınız.

 

Windows Insider
Windows Insider
Developer: Microsoft Corporation
Price: Free
Upgrade Advisor
Upgrade Advisor
Developer: Microsoft Corporation
Price: Free
Doğan Can Yılmaz

Doğan Can Yılmaz

Merhaba! 91/Ankara doğumlu ve Ankara'da yaşıyorum ;) - Telefon ve bilgisayar teknik servis

Yorumlar

 1. Mücahit Pektaş
  Mücahit Pektaş Ekim 20, 12:06
  Ne zaman yüklenme sorunu düzelir?
  • Doğan Can Yılmaz
   Doğan Can Yılmaz Author Ekim 20, 18:37
   Haberi tekrar okuyunuz. Dona Sarkar; Bazı Insider’lar Windows 10 Mobile ‘ın yeni yapısını yüklemekte sorun yaşadığınızı biliyoruz ve araştırıyoruz https://twitter.com/donasarkar/status/788892777329274880?ref_src=twsrc%5Etfw http://www.windowsphoneturkiye.info/yazilim/isletim-sistemi/windows-10-pcmobile-redstone-2-yapisi-14951-yayinlandi/
 2. golge
  golge Ekim 20, 20:43
  android cihazlar için windows phone romu ne durumda iptal mi edildi yoksa çalışıyorlar mı bilginiz var mı acaba androide windows phone yükleyebilecek miyiz ?
  • Yasin Sür
   Yasin Sür Ekim 20, 21:59
   İnş olmaz, çunki android gibi laçka olur, merdiven altı olur. İsteyen windows bir cihaz alır o kadar. Apple hayvan gibi kapalı her şey kapalı deli gibi bi akıl var bi kablosuz kulaklığı 700 tl ye veriyolar, ve hala onlara tapan inekler var
  • Burak Dalyanda
   Burak Dalyanda Ekim 21, 00:51
   Microsoft, Xiaomi Mi4 için ve Mi5 için Rom çalışmalarına devam ediyor. Proje şu an gayet başarılı bir şekilde devam ediyor. Diğer Markalar için ne olacak bilgimiz yok maalesef.
  • Yasin Sür
   Yasin Sür Ekim 21, 22:55
   Çalışacak başka hiç bir şey kalmamış gibi boyle bir saçmalıkla uğraştığı için aşırı kınıyorum. O cihazı alıp kim windowsta kullanır da boyle bir saçmalığa yoneldi bilemem ama Mağaza, surface ile yeni bir atak yaparak reklam stratejisi, wm10 yenilikleri. Marifet cortanayı ios ve android e yazmak değil, kendi platformunda geliştirmek !!!
  • Kamil Savcu
   Kamil Savcu Ekim 21, 23:16
   Bence dual boot tarzı bi loader geliştirseler wm yaygınlaşır, birçok insan işini tel üzerinden yürütüyor benim gibi. İşteyken windows, evdeyken oyun için android mesela. Örneğin aynı anda 4-5 kişiyi aramak, konuşurken whatsapp, telde konferans, sonrasında skype, telden foto çek pc ye duşsun oradan resimde düzenleme yap pc deki skype'dan gönder vsvsvs durumlarında windows çok rahat çalışıyor. Whatsapp da universal olsa dehşetül vahşet olacak.
 3. galip
  galip Ekim 21, 23:55
  Güncelleme yayınlanıyor yüklenemiyor yani bunlar deneme yapmadan sallıyor anlamı çıkıyor kaç gün oldu hatayı bulamadılar insan utanır bu nasıl bi kurum anlayışı...
 4. galip
  galip Ekim 22, 12:08
  Hata son yüklediğimiz guncellemede yarı ingiliz yarı turkçe melez saçma sapan dil desteği olan güncellemeyi aldık bence nedeni bu ondan son güncellemeyi yukleyemiyor olabiliriz

Write comment

Only registered users can comment.