Windows 10 Telefon Ön İzleme Sürümü İçin Biraz Bekleyeceğiz
27/01/2015
Fatih Tercan (1139 Haber)
30 Yorum
Paylaş

Windows 10 Telefon Ön İzleme Sürümü İçin Biraz Bekleyeceğiz

Microsoft 21 Ocaktaki etkinlikte Windows 10 ile ilgili sunum gerçekleştirmişti. Bu sunum çok farklı cihaz tiplerini kapsıyordu. Microsoft tek işletim sistemi tek platform presibine göre aşağıdaki cihazlar için Windows 10 tanıtımı yaptı.

Windows_Product_Family_9-30-Event-741x416-568x319

  • PC
  • Tablet ( 8″ ve üzeri ekrana sahipcihazlarda mobil versiyon kullanılmayabilir )
  • Cep telefonu ve Tablet ( 8″ boyutundan daha küçük cihazlar )
  • Xbox
  • Hololens

Bu etkinlikte Windows 10 işletim sisteminin 9926 sürüm numaralı Teknik Ön İzleme sürümü ( Windows10 JTP )tabletler için yayınlandı. Telefon kısmında ise bir sunum yapıldı ama çok detaylara girilmedi. Bu da Windows 10 ön izleme sürümünün telefonlar için daha tamamlanmadığını gösterdi.

microsoft-windows-10-live-verge-_1206

Microsoft tanıtımda telefonlar için ön izleme yayınlanma tarihini Şubat 2015 olarak açıklamıştı. Durum böyle olunca takipçilerimizin algısı 1 Şubat olarak gerçekleşiyor ve buna yönelik sorular alıyoruz. Bu sorunun cevabını bir bakıma Joe Belfiore twitterdan verdi. Belfiore windows 10 telefon sürümü için özellikleri gösteren bir video hazırlamak için çalıştıklarını ifade etti. Ama bunun mümkün olması için 1-2 hafta süreye ihtiyaçları olduğunu açıkladı.

Görünen o ki öz izleme yayınlanma tarihi için kendimizi Şubat ortasına hazırlasak iyi olacak. Bunun yanı sıra Lumia Denim güncellemesinde süreç ülkemizde gayet yavaş işliyor. Bu konuda sizlerden gelen sorular ikiye ayrılıyor. Bunlar;

  • Biz cihazlarınıza hangi tarihte Denim güncellemesi gelecek?
  • Cihazım Denim güncellemesi alacak mı?

Denim güncellemesi tüm Lumia ailesine gelecek. Fakat güncellemenin cihazlara geliş tarihi ile ilgili net bir bilgi bulunmuyor. HTC cihazlarda ise durum biraz daha karışık Windows 8.1 Güncellemesi yılan hikayesine dönmüş durumda. Takipçilerimize Ön İzlme programı dışında önerebilceğimiz bir seçenek yok ne yazık ki.

Fatih Tercan

Fatih Tercan

<p>Teknolijiye aşık bir inşaat mühendisi. 2011 Yılında HTC Trophy – WP7,5 ile başladığı yolculuğuna HTC 8X ve Lumia 1320 ile devam etti. Şu anda Lumia 640XL/ Xiaomi Mi5s kullanıyor.Ayrıca @wpturkinfo isimli twitter hesabından sorumludur.</p>

Yorum Yap

Giriş Yaptınız : Fatih Tercan | Çıkış Yap

30 Yorum yapıldı : "Windows 10 Telefon Ön İzleme Sürümü İçin Biraz Bekleyeceğiz"

Uyarma Seçenekleri
Fatih Tercan
Sırala::   Yeni | Eski | En çok oy alan
wpDiscuz