Windows Mobile Dünyasından Haberler 29 Kasım
29/11/2016
Fatih Tercan (1140 Haber)
5 Yorum
Paylaş

Windows Mobile Dünyasından Haberler 29 Kasım

Windows Mobile Dünyasından haberler ile karşınızdayız.

Bu hafta gözümüze çarpan haberlerden bir kaçını sizlerle paylaşmak istedik.

HP Microsoft işbirliğinin ilk meyvesi Elite X3 iş dünyasını hedefleyerek ortaya çıkmıştı. HP orta segmentte son kullanıcıyı hedefleyecek Snapdragon 600 işlemcili bir cihaz üzerinde çalışmaya başladı. S600 çipseti 4 çekirdekli 1.9GHz Krait 300 işlemci ve Adreno 320 grafik arabimine sahip. 21MP kamera desteği de sunuyor. Tabi yeni cihazın özellikleri ne olacak net bir bilgi bulunmuyor.

hp_elite_x3_fotograf-video-3-dock

HP Elite X3 – Lapdock – Dock Station


Aggiornamenti Lumia sitesinin haberine göre Windows Creators güncellemesi ile Windows 10 işletim sistemi küçük ama yararlı bir özelliğe kavuşacak. Şu anda uygulamalar ile sorunlar yaşadığımızda uygulamaları silmek zorunda kalıyoruz. Bu durumda uygulamaya ait kayıtlı tüm verileri kaybediyoruz. Yeni güncelleme ile uygulama verilerini koruyacak bir özellik olarak App reset fonksiyonu aktif edilecek. Böylece uygulamalar düzgün çalışır hale gelecek ve verilerimizi kaybetmemiş olacağız.

app-reset-windows-10-mobile

Windows 10 Mobile App Reset Özelliği

 

Windows 10 Creators güncellemesinde bu özellik;

Ayarlar  > Uygulamalar & Özellikler > Seçilen uygulamalar> Gelişmiş seçenekler bölümü altında olacak.


Windows 10 Mobile topu güncellemelerinde Aralık ayında gelecek olan güncelleme 14393.571 nolu yapı olabilir. Bildiğiniz gibi bu yapı Redstone yapısı üzerinde hata düzeltmeleri ve iyileştirmeler içerecek.

Microsoft Band 2 cihazının beyaz renkli prototipine ait video ortaya çıktı. Videoya bir göz atalım.


Uzun zamandır Windows 10 Mobile üzerine konsept çalışmalar görmüyorduk. Box&Whiskers  tarafından Windows 10 Mobile Parallel  isimli bir konsept video yayınlandı.

 

Etiketler Windows 10 Mobile
Fatih Tercan

Fatih Tercan

Teknolijiye aşık bir inşaat mühendisi. 2011 Yılında HTC Trophy - WP7,5 ile başladığı yolculuğuna HTC 8X ve Lumia 1320 ile devam etti. Şu anda Lumia 640XL/ Xiaomi Mi5s kullanıyor.Ayrıca @wpturkinfo isimli twitter hesabından sorumludur.

Yorumlar

 1. Oğuzhan Yıldız
  Oğuzhan Yıldız Kasım 29, 14:10
  Konsept video çok acayip ve çılgın olmuş. Ama acaba o gerçek olsa pil durumu ne olurdu, bana dayanmaz gibi geliyor.
 2. Doğukan Atasever
  Doğukan Atasever Kasım 29, 14:50
  Haberle alakasız olucak ama Lumia 920 kullanıyorum insider üyesiydim ve preview yapılarını kullanıyodum sonra stabil olmadığından 8.1 e döndürdüm telefonu. Şimdi stabil olduğunu öğrendim nasıl yükseltebilirim?
  • Doğan Can Yılmaz
   Doğan Can Yılmaz Kasım 29, 15:03
   Windows 10 Mobile (neden) yüklenmiyor ? http://windowsphoneturkiye.info/forum/threads/windows-10-mobile-neden-yuklenmiyor.208/
 3. burakhan aslan
  burakhan aslan Kasım 29, 22:29
  Bu tarz haberlerin olması çok iyi. Wp platformuyla ilgili haftalık haberler kısa kısa iyi olur gerçekten. Hem güncel hemde birçok haber bir arada.. Hoş valla...
 4. Ahmet
  Ahmet Kasım 30, 10:31
  Konsept çalışması çok harika olmuş yapanın ellerine sağlık. Microsoft böyle bir şey yapsın tabii 10 sonra yapmazsa :) İsim sıkıntı ama. :P

Write comment

Only registered users can comment.