Windows Phone Üzerinde Yedeklemenin Geleceği
03/04/2015
Fatih Tercan (1140 Haber)
6 Yorum
Paylaş

Windows Phone Üzerinde Yedeklemenin Geleceği

Bu yazımız windows phone üzerinde yedekleme ve geri yükleme üzerine bildiğimiz şeylerin yakın zamanda değişeceğini gösteriyor. WPXBOX sitesi XOLO Win Q1000 üzerinde  yedekleme ve geri yükleme hakkında bir video yayınladı

Bu videoda internet bağlantısını ihtiyaç duymadan telefonunuzun yedeğini sd kartınıza almanızı sağılıyor. Peki neleri yedekleme şansına sahibiz ?

 • Kişiler
 • SMS
 • MMS

SD karta yedeklediğiniz bu bilgileri tekrar geri yükleme şansına sahip oluyoruz. Bu önemli ve güzel özelliği cihazlarımızda ne zaman göreceğimizi bizde merak ediyoruz.

Fatih Tercan

Fatih Tercan

Teknolijiye aşık bir inşaat mühendisi. 2011 Yılında HTC Trophy - WP7,5 ile başladığı yolculuğuna HTC 8X ve Lumia 1320 ile devam etti. Şu anda Lumia 640XL/ Xiaomi Mi5s kullanıyor.Ayrıca @wpturkinfo isimli twitter hesabından sorumludur.

Yorumlar

 1. Ozan Karpınar
  Ozan Karpınar Nisan 04, 05:22
  Çok merak etmenize gerek yok zaten var bu özellik. Verileri aktarda menuye bakın yeter.
  • Fatih Tercan
   Fatih Tercan Author Nisan 04, 05:32
   Bence konunun sms,kişiler yada mms aktarmak olmadığı aşikar. Verilerimi aktarın ne için kullanıldığını bilmekteyim. Bu bahsettiğimiz olay telefonunuzun yedeğini sd karta almak ve bir sıkıntı olduğunda geri yüklemek. Haberin içeriğine dikkat ederseniz sevinirim.
  • Ozan Karpınar
   Ozan Karpınar Nisan 05, 06:57
   Zaten ben de onu soyluyorum size verilerimi aktar kullanarak kişiler sms ve mms leri sd karta yedekleyebiliyorsunuz. Verilerimi aktarın sadece bluetooth ile aktarma işlevi yok. sd karta yedekleme işlevi de var.
 2. Hüseyin Mutlu
  Hüseyin Mutlu Nisan 05, 09:54
  Ozan bey makaleye bakış açınız çok dar, öncelikle Verilerimi aktar sadece nokia telefonlara özel bir uygulamadır :) Başlıktan anlaşılacağı üzere ana tema *Windows Phone* işletim sisteminde sd karta yedek alınmasının yanı sıra yanında sms mms ve kişilerin sd kart üzerine yedeklenmesi. Bu işlevi Yine eski Nokia kullanıcıları symbian üzerinden hatırlarlar :) Microsoft Nokia nın sahip olduğu patentleri sistemine entegre etmeye devam ediyor.
 3. Hüseyin Mutlu
  Hüseyin Mutlu Nisan 05, 10:03
  Ayrıca Makalede bahsi geçen olay sadece sms mms ve kişileri sd karta yedeklemeden ibaret olsa dahi, Nokia htc samsung vs ayrımı yapılmadan sisteme entegre edilmiş olduğunu göremeyecek kadar bakış açımızın farklı olması düşündürücü :) Üstadın biri ; Bazen bir şeyleri kullanıcılara 5 yaşındaki çocuğa anlatır gibi anlatmak gerekli derdi :) doğruymuş...

Write comment

Only registered users can comment.