Microsoft Xiaomi Mi5, Oneplus 2 ve 3 İçin W10 Rom Hazırlıyor!
26/02/2016
Emir İlgün (401 Haber)
2 Yorum
Paylaş

Microsoft Xiaomi Mi5, Oneplus 2 ve 3 İçin W10 Rom Hazırlıyor!

Microsoft, Windows 10 güncellemesi ile birlikte bazı Android cihazlar içinde ROM hazırlamakta olduğunu bilmeyenimiz yoktur.

İlk olarak Xiaomi Mi4 ile başlayan bu serüveni genişletmek isteyen Microsoft’un, bir sonraki ROM sunacağı cihazları da açıklandı.

Sıradaki cihazlardan bir tanesini daha öncede olabileceğine dair haberini sizler için zaten yapmıştık. Xiaomi ‘nin yeni güçlü cihazı olan Mi5, Oneplus 2 ve Oneplus 3 cihazları bir sonraki Windows 10 ROM‘u alacak cihazlara benziyor.

Windows Phone 8.1 cihazları içinde yakında yayınlanacak olan Windows 10 güncellemesi için Microsoft’un bu atağı aynı anda daha fazla cihazda güncellemesinin yüklü olmasını sağlamaya çalıştığına dair sinyaller vermekte.

Xiaomi Mi5 hakkındaki haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Sizin bu konu hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Emir İlgün

Emir İlgün

Merhabalar! Marmara Üniversitesi'nde Turizm Rehberliği okuyorum ve diğer yöneticiler gibi bende teknoloji hastasıyım. Lumia 1520 ve ben harika bir ikiliyiz ve sizleri bilgilendirmekten onur duyarız ;)

Yorumlar

  1. MrSalik
    MrSalik Şubat 26, 17:41
    Çin pazarındaki telefonlara ROM yapılması güzel bir taktik. Ama tabii ki Samsung gibi dünya liderlerinin telefonlarına da ROM gelmesi lazım. Güzel olur.
  2. Mehmet Küçük
    Mehmet Küçük Şubat 27, 04:15
    Rom piyasa yayılması için mantıklı bir yol çünkü genel tabirle insanlara lumia yada windows cihaz denildiği zaman bir adım geriye gidiyor ama geri androide dönme şansı olan bir Windows phone deneyimi sunulursa sırf bu işle alakalı meraklı insanlar yapacaktır ve stabiliyeyi sever mağaza eksikliği umrunda olmazsa kalır Windows'ta. Çok mantıklı buldum rom olayını.

Write comment

Only registered users can comment.