Microsoft Hesabı E posta Değiştirme
12/06/2014
Hüseyin Mutlu (590 Haber)
1 Yorum
Paylaş

Microsoft Hesabı E posta Değiştirme

Bu yazımızda sizlere, Kullandığınız Microsoft hesabınızda bulunan e posta adresini, kişileri, satın almış olduğunuz uygulamaları, ayarlarınızı ve en önemlisi telefonu sıfırlama dan mevcut hesabınızı koruyarak başka bir e posta adresi ile nasıl değiştirilir onu paylaşacağız.

İlk olarak belirtelim ki bu işlem Mevcut hesabınızı koruyarak, hesap adındaki e posta adresini bir başka e posta adresi ile değiştirmektir, Microsoft hesabı değiştirme işlemi değildir !!!

Resmimize tıklayarak açılan sayfamızda Microsoft hesabımızla giriş yapıyoruz

Microsoft Hesabi E posta girisi

Giriş işleminden sonra Diğer Adlar’a tıklıyoruz ve sonrasında bizden seçtiğimiz kanaldan doğrulama isteyecektir.
Bu bazıları için diğer e posta adresine mail, bazılarında ise telefon numarasına sms yoluyla doğrulama kodu gönderilir, alt kısımda bu cihazda sık oturum açıyorum‘u tıklayarak gelen kodu girip hesabımızın güvenliği için doğruluma yaparak Diğer Adlar‘a giriş yapmış oluyoruz.

Burada her zaman kullandığımız e posta adresimizin alt kısmında diğer ad ekleme göreceksiniz, ona tıklayıp ilk sırada olan Yeni bir e posta adresi oluşturup diğer ad olarak ekle işaretli olacak şekilde Almak istediğiniz kafanıza göre bir e posta yazıyoruz diğer ad ekle diyoruz, e posta kullanılabilir değilse uyarı veriyor, kullanılabilirse zaten diğer ad olarak hemen ekleniyor.

Microsoft Hesabi E posta Degistirme

Diğer ad ekleme işlemi başarıyla gerçekleştikten sonra, yeni e posta nın altında Birincil yap tıklıyoruz, ilk denemede bazen hata verebiliyor tekrar deniyoruz ve işlem gerçekleşmek üzereyken bize yeni e postamız ile başlayan bir uyarı verecek evet diyerek işlemimizi bitiriyoruz.

İşlemin başarı ile tamamlanması sonucu yeni e postamızın birincil ad olduğunu ve 48 saat içinde Tüm Windows cihazlarında görüneceğine dair bilgilendirme çıkıyor.

Microsoft Hesabi E posta Degistirme-0

Daha sonrasında tüm sayfalarımızı kapatıp artık beklemeye başlayabiliriz, 48 saat içinde Windows 8 bilgisayarınızda ve Telefonunuzda yeni e posta adresiniz belirecektir, Eğer telefonunuzda 2 gün sonunda değişmediyse e posta hesaplara girip Microsoft hesabınızın üzerine basılı tutup senkronize et dediğinizde e postanız değişecektir. 

Microsoft Hesabi E posta Degistirme gorsel

Konu hakkında fikirlerinizi forumda paylaşmak isterseniz buraya tıklayınız.

Hüseyin Mutlu

Hüseyin Mutlu

Nokia Lumia 630-820- 920 -925-1520-830 gibi modeller üzerinde, deneme yanılma yöntemi ile Sürüm düşürme, farklı ülke variantı yükleme, Global variant taşımayan cihazları Türkçe dil yapma ve flashlama konularında kazandığım üst seviye deneyimlerimi platform kullanıcılarıyla paylaşmayı seviyorum :) İletişim ; hseyin-mutlu@outlook.com h_mutlu@ttmail.com

Yorumlar

  1. rasim
    rasim Aralık 10, 22:31
    ellerinize sağlık.

Write comment

Only registered users can comment.