Nokia Lumia Flashlama ve Mevcut sürümü tekrar yükleme

WindowsPhone_Nokia_Lumia_Flashlama_ve_Mevcut_sürümü_tekrar_yükleme_1_17032013_windowsphoneturkiye.info

Flashlama, sisteminiz üzerinde oluşan ve mevcut sıfırlama yöntemi ile giderilemeyen kalıcı yazılımsal hataların giderilememesi durumunda  telefonunuz üzerindeki aynı sürümü tekrar sıfırdan yükleme ( yazılımı tazeleme ) işlemidir.
Şuan için windows phone destekleyen bir yedekleme imkanı olmadığından işleme başlamadan önce fotoğraf, video ve müziklerinizi cihazınızın hafıza kartı özelliği yoksa bilgisayara kopyala yapıştır ile yedek alınız.

Flashlama yapacaklar veri kaybı yaşamamak için, mutlaka ayarlar- telefon- yedekleme bölümünden ayar ve uygulama listesi yedeği alsın. İşlem sonrasında yeni kurulumda Microsoft hesabını girip aynı gün tarihli yedekleme geri yüklemeyi yapabilmesi için doğrulama yapmalısınız. Doğrulamayı gerçekleştirmek için 2 yol vardır biri kayıtlı olan telefon numarasına sms ile doğrulama kodu  diğeri ise kayıtlı olan e posta adresinize gönderilen doğrulama kodu gönderilir ve bu sizden istenir.

Sms ile doğrulamayı sorunsuz yapabilmek için mevcut numaranızı  mutlaka başka bir telefonda takılı olsun aksi takdirde doğrulama sms ini alamazsınız ve uygulamalar otomatik yüklenmez, ayarlar geri gelmez, uygulamaları kendiniz mağaza üzerinden satın alma geçmişinden yüklemek zorunda kalırsınız.
Doğrulamayı sorunsuz yapmanız durumunda nerdeyse tüm ayarlar ve uygulamalarınız yedekten geri yüklenecektir.

İşleme başlamadan önce batarya seviyeniz %60 ve üzerinde olsun ve kesinlikle cihazı işlem sırasında  bağlantıdan ayırmayın.
Hafıza kartı desteği olan cihazlarda işlem sırasında hata almamak için hafıza kartını mutlaka çıkaralım.

Bilgisayarlarına ilk defa Nokia Care Suite kuracaklar mutlaka aşağıdaki adımlara dikkat etsinler

Telefonumuz bağlıysa çıkaralım, Bilgisayarı tekrar başlatalım.

 • Nokia care suite BURADAN indirip masa üzerine çıkartıyoruz, Kurulum esnasında isteyeceği izinleri kabul ediyoruz.
 • Nokia driwer packlar ile devam ediyoruz, BURADAN rar dosyasını download edip içindeki driwerları sistemimizin 32/64 oluşuna göre kuralım.

Bilgisayarımızı tekrar başlatalım.
Telefonumuzu bağlayıp yukarıda belirttiğim şekilde yedeklerimizi alalım ve bu esnada şarjımızı istenilen seviyeye getirtelim.
Telefonumuzun işlem sonuna kadar bağlı kalmasında sakınca yoktur

 • NaviFirm’i BURADAN indirip RAR içinden masa üzerine çıkartıyoruz. Klasör içindeki NaviFirmPlus u başlatıp satın alma ekranına Cancel diyoruz ve indirmek istediğimiz ürün kodunu Search in Nokia Care suite yazan yere yazıp Enter diyoruz.
 • Sağda beliren dosyaların hepsini işaretliyoruz ve download deyip tamamlanmasını bekliyoruz.

İnme işlemi tamamlanınca masa üzerindeki NaviFirm+/ Fw klasörüne girip ilgili rm klasörünü kopyalıyoruz Bilgisayarım/Yerel disk C/Program Data/Nokia/Packages/Products içinde aynı rm varsa silip yapıştır yapıyoruz.

Önemli olan kısımları yazılı olarak size aktardıktan sonra Flash işlemimize videomuz üzerinden, en baştan uygulamalı olarak devam edelim.

Çok fazla uğraşmak istemiyorum diyen kullanıcılarımız, yedeklerini aldıktan sonra yeterli şarj seviyesine sahipse Nokia Software Updater For Retail yüklüyoruz.

Yüklediğimiz sürüm eski olabilir onun için programı açtıktan sonra güncelleme isteyecektir., Programı  güncelleyip bilgisayarımızı tekrar başlatıyoruz.
Telefonumuzu usb kablosu ile bağladıktan sonra  programı açıp YÜKLE butonuna basıyoruz ve anlıyorum devam etmek istiyorum‘u işaretleyip devam diyerek işlemi başlatıyoruz. Artık Program gerekli olan yazılımı vs herşeyi kendisi hallediyor.

Yukarıda anlatılan ve yapılan tüm işlemler bilgi amaçlıdır.
Yanlış yapılacak işlemlerin ve buna bağlı kaynaklanan problemlerin sorumluluğunun tamamen kendinize ait olduğunu lütfen unutmayın..

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. .
Haberi hakkındaki görüşleriniz nedir?
 • Mükemmel
 • İyi
 • Normal
 • Vasat
 • Kötü
Editör

Benzer Haberler

279 Yorum

 1. Yorum Paneli: Anonim

 2. yunus emre derki:

  Abi ellerine sağlık, flash atmayı hiç bilmiyordum ama sayende burada yazdığın adımları takip ederek işin ustası gibi hiç bir sorun yaşamadan hallettim.

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Bizim amacımızda tam olarak arkadaşlarımızın sorunsuz şekilde bu işlemi yapabilmelerini sağlamaktı bizim için sorunsuz yapabilmeniz memnuniyet verici,teşekkür ederim :)

  • hakan derki:

   Bende Nokia lumia 520 var tubidyden müzik indiryorum ama indirdiğini bulamıyorum sebepi nedir

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Uygulama içinde download klasöründe yokmu ? yoksa şuan için fotograf hariç diğer indirilen dosyalar güvenlik nedeni ile sistem tarafından gizlenir mp3 tube tarzı uygulamalar ile uygulama içindeki download klasörüne playlist yapabilirsiniz

 3. yunus emre derki:

  Rica ederim abi, bende teşekkür eder ve minnetlerimi sunarım :) zaman ayırıp Lumia kullanıcılarına faydalı bilgiler sunuyorsun ve bu işi çok iyi yapıyorsun :D

 4. Emre derki:

  Ben de şimdi gerekli tüm adımları yaptım şuan yazılım iniyor %76 da sorun çıkmaz umarım. Güzel bir anlatım olmuş ellerinize sağlık. Bu arada nokıa care de telefonu tanıyor mu tanımıyor mu diye baktığımda benim telefonun resmi orda çıkmadı aksine elle çizilmiş bi telefon resmi çıktı ama telefonu tanıdı sanırım çünkü güncellemeyi indirebiliyorum. :) (lumia 620 kullanıyorum)

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Teşekkür ederim.Nokia care suite nin bu sürümü tüm modelleri tanıyor olduğu için bir sıkıntı olmaz,yazılımıda indirmeye başlamışsınız inşallah devamıda sorunsuz olur :)

  • Emre derki:

   sorunsuz hallettim usta teşekkür ederim :) bu gece sabaha karşı da 8 güncelleme aldım güncelledim hepsini :) dokunmatikte bulunan sorun giderilmiş dh forumda bi arkadaş bu sorunu dile getiriyordu uygulamadan deniyorum şimdi hiç bir sorun yok. kamera da biraz daha iyileştirilmiş gibi ama tam bilemedim. tekrar teşekkürler :)

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   rica ederim,güle güle kullanın inşallah :) donanımsal arızası yoksa,sorunu olanlar için bu işlem birebir ilaç gibi :)

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   onur bey maalesef xp işletim sisteminin desteği kesildiği için windows phone leri tanımamaktadır.İşletim sisteminiz windows7 ve üzeri olmalıdır tanıması için.Şuan 620 modeline 1030.6407.1308 diye bir güncelleme var ama cihaz üzerinden ota ile yapmak için biraz daha beklememiz gerecek:) Fakat beklemek istemiyorum hemen yapayım derseniz windows7 yada üzeri bir bilgisayar ile konuyu takip ederek güncellemeyi yapabilirsiniz :)

  • Onur derki:

   hocam bunu düşünerekten win 7 li laptoptan yapmaya çalıştım ama ondada telefonu tanımıyor burada yazılanları harfiyen uyguladım sinir oldum :)

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   bakın aynen yaptıysanız tanımaması için bir neden yok,burdan 20 nin üzerinde flash işlemi yapan oldu yarısıda ilk defa bu işlemi yapmış :) gözden kaçırdığınız birşey vardır mutlaka.mavi yazı altındaki tüm driwerları kurun,en çok dikkat etmeniz gereken benim vermiş olduğum nokia care ile bu işlemi yapmanız,başka sürümler tanımıyor çünki :)

  • Onur derki:

   Nokia Software Updater for Retail . ile bu işlemlere gerek kalmadan yaptım ama pek bir fark yokmuş hevesim kursağımda kaldı :)

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Mutlaka gözden kaçırmış olduğunuz bir nokta vardır aksi halde 40 tan fazla kişi anatımdan sorunsuz flashlama işi yapmış bulunmakta.daha önce başka Nokia caree indirdiyseniz benim verdiğim ile karışmış olabilir hali ile tanımaz heşeyi baştan gözden geçirin lütfen

 5. BARIŞ ÖZCAN derki:

  merhaba ben yaptım güncelleme lumia 820 var bende ama hiç bi değişiklik olmadı neden acaba hakkında bölümünden bakıyorum evet güncel sürüm yazıyor ama değişiklik yok neden olabilir acaba

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Barış bey,güncellemeyi yaptıysanız 2 3 gün içinde mağaza üzerinden 5-6 tane güncelleme alacaksınız ondan sonra değişiklikler meydana gelecek.zaten görüntü olarak kapasite kontrolü değişecek o kadar.

 6. berat derki:

  cihazı görüyor ama not supported product diyor lumia 920 kullanıyorum

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   product bölümünde cihazı tanımıyorsa mutlaka atladığınız yada gözden kaçırdığınız birşey var demektir, lütfen baştan yapın. Benim vermiş olduğumdan başka bir nokia care yüklemiş olabilirmisiniz yanlışlıkla ? indirdiyseniz karışmış olabilir..

  • berat derki:

   Çok teşekkür ederim daha önce burdakileri aynen yapmamıştım. Şimdi oldu sağolun.

 7. ahmet derki:

  slm hüseyin mutlu bey, ben güncellemeyi yaptım fakat nokia sürüş navigasyon programını güncellemek için mağazaya giriyorum ve
  ( Hata Kodu: 805a0194 ) diye hata alıyorum sorun nedir acaba

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Şu an için here drive-nokia sürüş te mağaza kaynaklı sorun var yakın zamanda inşallah düzelir

 8. SERKAN YURDAS derki:

  l920 kullanıyorum bende flashlama yapmak istedim ama, refurbish hatası aldım. daha sonra downloads in progress ten variant yapayım dedim ama download listesi bende boş gorunuyor. sorun ne olabilir acaba? product variant package files çıkmıyor. Yardımcı olabilirmisiniz acaba?? şimdiden teşekkürler.

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   downloads in progress e basınca kendisi yüklemesi gerekiyor herhangi eksik olan birşey yoksa herşeyi gözden geçirip tekrar deneyin lütfen.100 e yakın kişi nerdeyse sorunsuz yaptı çünkü

  • Muhammed derki:

   Aynı hatayı bende alıyorum yokmudur bir çaresi ?

 9. Test derki:

  Hocam biraz ingilizceni geliştir. Bu bilgiye o kötü ingilizce yakışmıyor. Terimleri çok kötü ifade ediyorsun.

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   hocam ingilizcemi geliştirebilmiş olsam o şekilde ifade edermiyim sence :) demekki geliştiremiyorum ama yinede teşekkürler :)

 10. BARIŞ ÖZCAN derki:

  hocam ben size bişey dAha soracaktım ya skype ile görüntülü görüşme falan bedava diyorlar ben bi türlü kullanamadım kullanan varsa açıklarmı öğrenelim ya

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   skype ile ücretsiz görüşme yapabilmek için karşı taraftada skype olmalı ve skype adları ile iki tarafta birbirinde ekli olmalı, karşı tarafı eklemem için skype açıyoruz sağ altta ki noktalardan add people diyoruz tamam deyip istersek kendimizi tanıtma mesajı yazıp daveti gönderiyoruz. karşı taraf kabul ettiği an kişi listenizde görünecektir, kişi üzerine tıkla ve video ikonuna tılayarak aramayı gerçekleştir..

 11. Yorum Paneli: Windows Phone Nokia Lumia 920 için 1232.5957.1308 Güncellemesi Sonrası Değişiklikler - WindowsPhoneTurkiye

 12. mert derki:

  820 kullanıcısıyım fakat yapmaya cesaret edemiyorum acaba yardım edermisiniz kapasiteyi açıyorum güncellediğim zamandan beri dönüyor durmadı yani niye böyle yaptı madem böyle yapıcak niye önlemini almıyolar

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   sorun oluşmuş sıfırlama yada flash atmadan bu dönme durmayacaktır,

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   bazı kullanıcılarda bu sorun oluşmadı, bizim görüşümüze göre daha önce cihazlarına shring storage kuranlar yada kurup kaldırmış olanlar bu sorun ile karşılaşıyor. dediğim gibi çözümü sıfırlama yada flashlama

 13. ismail gökçe derki:

  Kardeşim emeğin için teşekkürler bende 820 kullanıyorum fakat bir türlü nokia suite care indiremedim 1 dk kala ağ hatası veriyor yeni bir indirme noktası paylaşırmısın

 14. Emine Arifoğlu derki:

  kusura bakmayın biraz teknoloji özürlüyüm bu flashlama ne işe yarar

  • Fatih TercanFatih Tercan derki:

   Yeni yayınlanan güncellemeri telefonda uyarı gelmeden yüklememizi sağlar. Yani bixibeklemekten kurtaıyor.

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Nokia care serverlarına düşen yazılım güncellemelerinin cihaz üzerine düşmesini beklemeden yapmaya, mevcut sürümde sorun varsa tekrar kurmaya ve cihazı temizlemeye yarar :)

 15. okan derki:

  Şu refurbish sorunu bende de oldu. Herşeyi tekrar kurdum denedim yine olmadı. Download in progress de de hiç bi şey yok yapamıyorum bi şey. Bide windows 7 de bi aygıt bağlayınca onu yüklüyo ya kendi aygıt yazılımı yüklüyo diyo hani onu yapmıyo mesela aygıt yazılımı bulunamadı diyo telefon için ama telefonu görüyo program.

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Nokia care de şuan için download edilemediği için kaynaklanıyor :) Yeni bir güncelleme söz konusu olabilir. İlerleyen saatlerde tekrar deneyin.

 16. Semih ÇELİK derki:

  Merhaba Hüseyin bey. Facebook’daki sayfaya da yazdım fakat yeni sayfada her şeyin görülebilir olduğundan emin olamıyorum. Telefonum Facebook Beta’nın yüzünden kilitlendi bir şey yapamıyorum. En son buradan okuyarak flash atayım dedim fakat refurbish hatası alıyorum ve download bölümünde de hiçbir şey yok yani bu sorunu çözemiyorum :/ Bana bir yardımcı olabilir misiniz ? Ne yapacağım şimdi ben ? Bir de acaba telefonda kurulu herhangi bir uygulamayı telefonu bilgisayara bağlayarak kaldırabiliyor muyuz ? Facebbok Beta dan kurtulsam herşey çözülecek diye düşünüyorum.

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Semih bey merhaba, şuan için flash işlemi Nokia care serverlarının kapalı olmasından flash dosyalarını download edemediğimiz için yapılamıyor. Fakat elinizde dosyalar mevcutsa yani daha önce flash attıysanız bilgisayarda varsa yardımcı olabilirim. Bir arkadaşımda siyah 920 vardı o dosyaları upload ederse sizin sorununuzu çözebiliriz :) arkadaşımdan haber bekliyorum

   fakatşu yolu deneyebilirsiniz telefon kapalı iken ses kısma ve power a titredikten 10 saniye sonrasına kadar basılı tutun, işe yaramazsa kapatın ve ses kısma kamera ve power tuşuna yine titredikten 10 saniye sonraya kadar basılı tutun işe yarayacaktır hard format olaraktan

 17. burak derki:

  hüseyin bey bu flaslama yapınca facebooktakı oyunları acıyomu

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   maalesef flashlama nın oyunlarla ilgisi yoktur

 18. burak derki:

  tmm ben telefonu 3 gun once aldım bazı guncellemeler geldı pekı bu flashlamayıda yapsam ıı olurmu bide nokia care telefonu tanıtamadım yardımcı olurmusunuz

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Flashlama yı sorun yoksa tavsiye etmiyoruz, eğer yazılımsal sorununuz varsa yada uzun süredir kullanıyorsanız cihazım temizlensin derseniz o zaman faydası olur :)

  • kazım derki:

   Lumia520 nette gezerken Facebook tiwitter hariç diğer sitelerde gezerken direk izleme sitelerinde olsun diğer siteler olsun hiçbi video açmıyo mağazada uygulama ara diyo sonra uygulama yok diyo 520 Video açmıyo yada çok bekliyor ne yapmalıyım Hüseyin bey

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   kazım bey, flash player destekli siteer hariç her yerde telefonunuz video açar. örnek vermek gerekirse facebook twitter youtube filmifullizle gibi sitelerde açar. tarayıcıya girin ve ayarlardan web sitesi tercihini mobil sürüm olarak ayarlayın. Masa üstü ayarlamanız durumunda her yerde flash player isteyecektir. çok bekleme olayınız sizin internetinizin yavaşlığından kaynaklanır, çevremde 520 var ve interneti hızlı olursa gayet sorunsuz video açıyor

 19. burak derki:

  teşekkur ederim tavsiyeniz için facebooktan takıp edıcem sizi

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Biz teşekkür ederiz, güncellemeler, Faydalı iyi uygulamalar, ücretli olupta günü birlik ücretsiz olan uygulama bilgilerini beğenenlerimizle paylaşıyoruz sizin için yararlı olur

 20. Akif derki:

  Hüseyin bey lumia 920 kullanıyorum cihazı fabrika ayarlarına çevirdim çarklarda kaldı hard reset ,soft reset de denesem olmadı araştırmadığım yöntem kalmadı sizin yöntemle zaten cihazın açık olması lazım pc suite görmüyor zaten

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Akif bey benim anlatmış olduğum çökmeden kurtulma yöntemi değil telefonu sağlıklı iken güncelleme yada yazılımsal sorunlarda cihazın işletim sistemini tekrar yükleme biçimidir. Fakat siz Flash için gerekli olan dosyaları Nokia caree suite gerek kalmadan temin edebilirseniz, pc dilini ingilizce yaparak görmesi mümkün olabiliyor

 21. seydi derki:

  hüseyin bey yorumlarınızı okudum ellerinize saglık benimde bi ricam olacak kişilere giriyorum en son yazıyo orayı bi türlü silemiyorum ne yaptıysam olmadı yardımcı olursanız sevinirim.

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Son liste kısmı şuan için silinemiyor ilerleyen zamanda işlem kaydı dahada iyileştirilecek diye umuyoruz, teşekkür ederim

  • özgür derki:

   ben de aynı sorunu yasıyorum . olacak iş degil aradıgım ve seni arayanlar ampul gibi ortada .bu tlf adamın basını belaya sokar .

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Uzun bir süre yoğunluktan dolayı ilgilenmedim, şuan için flashlama işlemi serverların son kullanıcıya kapalı olmasından dolayı yapılamıyor. Karşılaştığınız sorunlar tam olarak nelerdir farklı bir yöntem önerisi yapabiliriz belki

 22. emre derki:

  merhaba telefonu resetledim acıkken ama sarj bitti ve suan acılmıyor nokia care suiteyi indirdim lakin benden kullanıcı adı ve şifre istiyor böyle bir durum söz konusumu yardımcı olabilirmisiniz saygılar

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   benim vermiş olduğum Nokia care suite de şifre ve kullanıcı adı istemez siz farklı biryerden indirip kurmuş yada karıştımış olabilirmisiniz ? zaten şuan için Nokia care serverları son kullanıcıya kapalı servise vermeniz gerekecek dosyalrı temin edemediğiniz için..

 23. lumia 820 derki:

  türkçe karakter desteği oluyor mu peki örneğin mesaj yazarken büyük i harfi yapınca mesaj karakter sayısı daha çok gidiyor bunda da bu işlemden sonra türkçe etsi ts yüklü oluyor mu?

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Türkçe karakter desteği sisteme entegredir, işlem sonrasıda yüklü olacaktır meraklanmayın fakat şu aralar nokia care server kapalı olduğu için flash atmanız olanaksız. tabi gerekli dosyaları başka şekilde temin ederseniz olabilir

 24. özcan derki:

  Öncelikle faydalı paylaşımınız için teşekkür ediyorum.benim cihazın Flash ışığı çalışmaz oldu.elfeneri kullandım ondanmı neden tam bilmiyorum,belki de Flash patlamış olabilir.Ama oncelikle rom yükleme yapsam duzelirmi bilmiyorum.cihazı fabrika ayarlarına getirdim yine de düzelmedi,ne tavsiye edersiniz

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Rica ederim, el feneri uygulamasının biraz fazla kullanımında led patlamaları olabiliyor, sıfırlama ile çalışmadıysa birde flash deneyin bir ihtimal geçici bir takılma olabilir

 25. scherlook derki:

  arkadaşlar bu flaşlamayı yaparken elektrikler kesildi ve telefon yazılımını yükleme yaparken yarıda kesildi. bende sorun olmaz diye elektirkler geldiğinde tekrar bağladım fakat telefonun ekranı kırmızı ve büyük noka yazısı var tekrar bağladığımda program NSU (Nokia Software Update) telefonu görmüyor. telefonu bilgisayara bağlıdığımda Nokia flaşı diye bi bağlı cihaz görünüyor. telefon bağlı görünmediğinden dolayı telefon yazılım yükleme ekranında kaldı. bilgisayarın telefonu görmesini nasıl sağlayabilirm.

  şimdiden teşekkürler.

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Maalesef görmesi biraz zor, hiç uğraşmadan servise verin. Servise verirken yazılım güncellemesi esnasında bu şekilde kaldı demeniz yeterli. Garanti kapsamında yaparlar

 26. burak derki:

  mrb hocam iyigünler. lumia 620 cihazımı ayarlardan sıfırlama yaptım fakat cihazın ekranında dönen dişliler çıktı ve o şekilde kaldı. cihazı açamıyorum. yaklaşık 2-3 saat oldu. cihazı açmadan flaşlama yapılabilirmi

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Merhaba, Flash dosyalarını bulabilirseniz olmaması için bir neden yok, bazı arkadaşlar o şekilde Flash attılar

 27. berat derki:

  Daha önce cihazımı güncellemiştim. Şimdi ise flashlama işlemini yapacağım. Ancak “refurbish failed” hatası alıyorum. Şimdiden teşekkürler..

  • berat derki:

   Download in progress: 0 yazıyor variant çıkmıyor

  • berat derki:

   Bu programı güncellesem düzelir mi?

 28. seyfo derki:

  merhaba! Flashlama yapınca Adobe flash player videoları açılıyor mu?

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Tabiki flashlama ile Flash videolarının bir ilgisi yok, Flash videoları adobenin mobil platforma desteği kesmesinden kaynaklı olarak oynatılamaz

 29. ezgi er derki:

  hüseyin abicim ben de lumia 620 kullanıyorum bu gun ayarlardan fabrika ayarlarına döndüre bastım ve bir çarktır donuyor durmadı açılmıyor telefon oyle kaldı saatlerdir..sanırım bu sorun bir çok arkadaşta da olmuş..Bir forumda okuduğuma göre flashlama veya teknik servis demişler..flashlama işe yarar mı dersiniz ?? bu sorunu yaşayan arkadaşlardan da cevap istiyorum işe yaradı mı telefon elden gidiyor gibi daha taksiti bitmedi yahu

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Ezgi merhaba, uzun süredir sizlerle ilgilenemedim. Öncelikle yaşamış olduğun sorun için üzgünüm inşallah düzelmiştir, çünkü bazen sıfırlama işlemi 5 6 saati bulan takılmalara neden olabiliyor

 30. berat derki:

  Neyse ben sorunumu hallettim nokia care suite’i kurduktan sonra öncesinde kurmuş olduğum driverları denetim masasından kaldırdım. “C:\Program Files (x86)\Nokia\Nokia Care Suite\Drivers” dizininden manuel olarak driverları kurdum ve oldu :)

 31. Enver derki:

  ;Nokia lumia 620 kullanıyorum.Yönergeleri adım adım yaptım. Sorunum süite dahil sadece Windows phone haricinde hiç bir programda telefonumu göremiyorum. Aygıt yöneticisi bölümünde telefonun yazılımını hiçbir şekilde tanıtamıyorum. bi el atabilirsen çok müteşekkir olucam.

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Şuan için serverlar kapalı olduğu için flashlama işlemi dosyalarınız yoksa yapılamıyor. İşletim sisteminiz yada pc ile ilgili olarak cihazı göremeyebilirsiniz

 32. neslihan derki:

  Ya iyi günler bir sorum olacak Nokia lumia 520 kullanıyorum ve sıfırlamak istiyorum acaba nasıl sıfırlarım

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Ayarlar hakkında bölümünde telefonu sıfırlama var oradan yapabilirsiniz

 33. Zubeyir derki:

  Hüseyin bey merhaba.
  Çin’den Lumia 520 almıştım ancak Çin için üretilen Nokia telefonlara Çin kuralları gereği facebook, twitter vb. sosyal medya uygulamalarının kurulamadığını öğrendim. Şu an Türkiye’deyim, telefonuma facebook, twitter, skype gibi uygulamaları yükleyemiyorum. (tarayıcıdan girebiliyorum ama uygulama kurulumuna izin vermiyor.) Mağazadan bir şey indirmek istediğimde ise direk Çin mağazasına bağlanıyor, hiç bir şekilde Türkiye mağazasına bağlanmıyor ve bir uygulama hakkındaki yorumları bile okuyamıyorum. Hatta Çin mağazası olması nedeniyle facebook gibi uygulamalar listelenmiyor bile. Ayrıca zannediyorum anlaşma gereği telefonun ilk açılışında Nokia logosundan bile önce Çinli GSM şebekesinin logosu çıkıyor, bu da ayrıca rahatsız edici. Netice olarak anlatımlarınız doğrultusunda flashlama yaparak bu durumdan kurtulmam mümkün müdür? Teşekkür ederim.

  • Zubeyir derki:

   Yukarıda bahsini ettiğim sorun an itibariyle kendi kendine düzelmiş durumda. Her türlü uygulama telefona kuruluyor ve mağaza da artık Türkçe. Sorunun kendi kendine neden ve nasıl düzeldiğini bilmiyorum ama ben telefonun kayıt sürecinin tamamlanması ile alakalı olduğu şeklinde yorumladım. Netice olarak telefonu şu an Türkiye’den almış gibi kullanıyorum. Çin’den telefon almayı düşünenler varsa bu bilgi kendileri için yararlı olacaktır. :)

 34. Soner Özdemir derki:

  Selamlar. Lumia 720 cihazım var. Telefonum açılmıyor, şarja taksam dahi herhangi bir hareketlilik yok. Ama cihazımı bilgisayara bağladığım zaman bilgisayarım RM-885 olarak görüyor hatta içerisindeki dosyaları bile görebiliyorum. Aynı problemden dolayı bir kere cihazım teknik servise gitti sadece yazılım atıp gönderdiler. Herhangi bir teknik müdahale görmedi. Ancak yine aynı sorun var. Şimdi ben burada anlatılan ile flashlamak istiyorum. Burada söylenen bütün adımları sırasıyla yaptım ancak program ” Refurbish failed ” hatası veriyor. Detayında da ” Vpl file not found ” yazıyor. Bu arada işletim sistemim Windows 7. Yardımcı olabilirseniz sevinirim…

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Soner merhaba, sen online Flash atmayı deniyorsun, fakat şuan online atamıyoruz serverlar kapalı olduğu için. Ofline Flash işlemi var orada onu uygulayarak Flash atabilirsin. Büyük ihtimal sorununa çözüm olacaktır Flash atmak

  • Soner Özdemir derki:

   Ama dediğiniz gibi offline seçiyorum. Her iki programda da work offline seçip öyle deniyorum ama olmuyor. Offline olarak flash atmanın başka bir yolu var mı ? Verdiğiniz siteden RM-885 dosyalarını indirip Yerel Disk C / ProgramData / Nokia / Packages / Products / RM-885 klasörünün içersine attım. Ama yine aynı hatayı veriyor.

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   RM-885 değil rm-885 olacak klasorun ismi,

  • Soner Özdemir derki:

   Şimdi onu da denedim aynı hatayı veriyor. Work Offline seçtikten sonra Start All tıklıyorum. Biraz bekledikten sonra ” Refurbish Failed ” hatasını veriyor. Hatanın üzerine tıkladığımda da ” Vpl file not found ” yazıyor. Kafayı sıyırmak üzereyim ((:

  • Soner Özdemir derki:

   Ben artık sorunun şurada olduğunu düşünmeye başladım. Ama bunu nasıl teyit edebiliriz bilmiyorum. Herşeyi sizin dediğiniz gibi yaptığıma eminim. Ama Vpl dosyası bulunamadı diye hata veriyosa sanırım bu dosyanın adında bi sorun var. Yani klasörün içerisindeki vpl dosyasının ismi şu anda ” 54305F49_RM885_059S506_1030.6409.1311.0001_035.vpl ” şeklinde. Sanırım burada bi problem var ama nedir bilmiyorum artık.

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   soner, öncelikle cihaz üzerindeki sürüm ile indirmiş olduğun sürümün aynı yada daha yüksek ve doğru ürün koduna ait olması gerekli, düşük sürüm indirmediğinden ve doğru ürün kodunu olduğundan eminsin değil mi ? bana e posta ile numaranı atarmısın rica etsem elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım.
   Yartıca dosya isminde bir tuhaflık var 54305F49 kısmı olmaması lazım, cihaz dosya isimleri rm-885 diye başlaması gerekli. Diğer dosya isimlerine bir bakarmısın nasıl başlıyor

 35. Zubeyir derki:

  Tekrar merhaba,
  Hemen üstte Soner beyden önce sorunumu bildirip yardımcı olmanızı rica etmiştim. Görmemiş olabilirsiniz düşüncesiyle tekrar hatırlatma gereği duydum. Bahsettiğim Çin çıkışlı cihazlar için bir çözüm öneriniz var mı? Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Saygılar

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Zubeyir bey merhaba kusura bakmayın görmedim, şuan için sistem hack edilemedi hala buna istinaden ürün kodu değişim ve Türkiye yada bahsi geçen uygulamaların yüklenebilgdiği ürün kodu değiştirilemiyor. Şimdilik yapılabilecek birşey yok cihazınız için,

  • Zubeyir derki:

   Cevabınız için teşekkür ederim. Sizden cevap beklerken yabancı forumlarda da biraz araştırmıştım. Nasıl yapıldığını detaylıca anlatmamış olmasına rağmen aynı dertten muztarip yabancı birinin sorunu çözdüğünü gördüm. Ben biraz daha araştırayım, detaylı ve güvenilir bir çözüm yolu bulursam hem kendim dener, hem de burada paylaşırım nasıl olduğunu. Saygılar

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Rica ederim, kolay gelsin iyi günler

 36. İlke Çetin derki:

  Merhaba Hüseyin bey , öncelikle bilgilendirme için çok teşekkürler. Benim şöyle bi sorum olacaktı , dün akşam telefonumu (Lumia 620 ) sıfırlamak istedim ayarlardan sıfırladım. Fakat telefon açıldıktan sonra gelen çarklar yaklaşık 2 saat gitmedi ve şarjı bitip kapandı. dün geceden beri aynı işlemi tekrarlıyorum fakat bi sonuç alamadım. Şarjı dolsun diye bekliyorum bu arada otomatikmen işleme başlıyor.Ses kısma + kamera + güç tuşlarından da denedim yine aynı sonuı. Flash işlemini duydum , son çare olarak ama riskleri de varmış bu durumda ne tavsiye edersiniz ? Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

 37. Muhammed derki:

  Hüseyin hocam bu flash atma garanti olayını etkiler mi ?

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Muhammed merhaba, 5800 modelinden başlayarak aldığım her modele ilk ayında flash attım,lumia 920 cihazıma abartmıyorum en az 9 kez flash atmışımdır, şuana kadar flash olayından garanti kapsamı dışı bırakılan cihaz olmadı bildiğim kadarı ile :)

 38. Muhammed derki:

  Hocam yönergeleri aynen uyguladım ama refurbish hatası alıyorum (Lumia 620)
  Eğer olmazsa dedim product codes ile indirip yapayım ama bu kodu nasıl öğrenirim ?

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Muhammed şuan için online olarak flash işlemi yapılamamaktadır refurbish hatası alman gayet doğal, bu nedenle offline olarak yapmalısın. Product kodunu arka kapağı çıkarıp bataryanın altına gelen kısımdan öğrenebilirsin :)

 39. Muhammed derki:

  Hocam dosya isimlerini bu “http://p1308.hizliresim.com/1d/4/r3xv7.png” şekilde ayarladım 1 küsür gb’lık dosyada iniyor umarım bir sorun çıkmaz :)

  Bu arada TEŞEKKÜRLER…

 40. Serhat derki:

  Bende 920 var refrubish hatası alıyorum Acil Yardım ederseniz…

  • Serhat derki:

   Peki daha sonra yeni Amber güncellemesi gelirse ?

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Amber güncellemesini yaptığınız için daha sonra size ota üzerinden güncelleme düşmeyecektir :)

  • Serhat derki:

   Amberin yeni sürümü gelirse aynı programla güncelleyebilirmiyim?

  • Serhat derki:

   Peki tam olarak nasıl yapacağım bu güncellemeyi?

 41. Muhammed derki:

  Hüseyin hocam ben NSU for Retail programı ile amber güncellemesini yükledim gayet iyi şuan için bir problem çıkmadı da merak ettiğim bu flash yöntemiyle tekrar bir önceki sürümü yükleyebilirmiyim ?

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Muhammed eski sürüme geri dönüş yapmak şimdilik olanaksız :)

  • Fatih Bay derki:

   Çare süit ile offline amberi yükledim, ardından eski sürümü online geri yükledim yani geri yükleme oluyor.

 42. Yorum Paneli: Amber Güncellemesi Nokia Care Suite'de! - WindowsPhoneTurkiye

 43. Muhammed derki:

  Bir önceki rom dosyasıyla flash yapsam olmaz yani öylemi ?

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Olur ama boşuna yapmış olursun :)

 44. Mete derki:

  İyi günler çok yararlı bir bilgi olmuş teşekkürler fakat bi sorum olacak bnm telefonum dönen çarklarda takılı kaldı onu nasıl halledeceğim ? soft hard hepsini denedim olmadı hiç biri lütfen yardım edim :( telefonu 0ladım sonra hiç açılmadı!!!!!1

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   520 için Amber gecikmeli olarak gelecek, bu amber değil. Üzerindeki sürüm ile aynı yüklemeyin

 45. soner ozder derki:

  hanıma bı lumıa 520 aldım .ama bı turlu muzık atamıyorum eskı nokı ların cok kolaydı kullanımı ama bana bıraz garıp geldı ..ipone gıbı kımlık yaratıp tamı kullanıyoruz muzık vıdeo uygulama vb. gıbı seylerı atmak için ?? yardımcı olursanız sevınırım ..( muzık atıyorum dosya ıcıne 1 taneden fazla sarkıyı hata verıp oynat mıyo ?? ) teşekkürler

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Mp3 dosyalarını Telefonu bilgisayara bağlayıp music klasoru içine atmanız yeterli. xp işletim sistemli pc lerde sorunlu olmaktadır, fakat w7 ve w8 pc lerde işlem gayet basit yapılıyor. w7 için http://www.windowsphone.com/tr-tr/how-to/wp8/windows-phone-app-for-desktop buradan masa üstü uygulamasını yükleyip deneyin. Ayrıca mağazadan uygulama ve telefon güvenliği için bir microsoft hesabınız yoksa onuda mutlaka alıp hesaplar kısmına bilgilerinizi girmelisiniz

 46. Fatih Bay derki:

  L820 Siyah yukarıdaki yönergeleri izleyip Amber güncellemesini Flash attım sorunsuz, düşünenler çekinmeden güncellemeyi yükleyebilirler, kurulum 3dk sürdü

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Fatih bey sorunsuz şekilde işlemi bitirdiğiniz için sizin adınıza sevindim :) mümkün olduğunca basit dilde anlatmaya çalıştık, aynen takip ederek yapanlar sizin gibi sorunsuz işlemi tamamlıyorlar

  • FATİH BAY derki:

   Hüseyin bey katkılarınız için teşekürler, bir sorum var amber ota olarak yayınlandığında cihazıma güncelleme düşmeyecek NSU for retail ile tekrar yükleme yapmak gerekirmi? yani yayınlanacak amber ota güncelleme ile şuan cihaza yüklediğim flash arasında farklılık olacakmı?

  • Muhammed derki:

   Eğer sürüm numarası farklı olursa düşer ama değilse.. :)

  • mustafa fansa derki:

   sayın hüseyin bey gerekli programları kurucam fakat sistemim windows xp. ne yapmam gerekir.
   yardımların için şimdiden teşekür ederim.

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   xp işletim sistemli cihazlarda Nokia Software updater for retail i kurun ve onunla güncelleyin, diğer programlar xp ile uyumlu değil. zaten xp ile ancak güncelleme yaparsınız cihazı asla tanımaz

 47. Fatih Bay derki:

  Eylül sonu GDR3 söylentileri başladı bilginiz var mı

 48. aylin derki:

  internal error hatası nedir. nsu de sürekli bu hatayı alıyorum güncellemeyi indirdi yüklerken internal error hatasıyla karşılaşıyorum cihazım 920

 49. noyan derki:

  ya ben l620 ye nsu ile güncelleme yapıcaktım güncelleme dosyasını indirdim sonra telefona yüklemeye sıra geldiğinde internalError diye hata verdi yardımcı olabilirmisiniz neden acaba

 50. İhsan İnal derki:

  benim bir problemim var.Lumia 820 kullanıcısıyım.Kapasite kontrolünden baktığımda uygulamalarım 976 mb tutuyor veriler dahil ama diğer alanında 4.5 gb gibi bir yer var 0 mb boş alanım kaldı başıma ikinci gelişi bu olayın ilkinde sıfırladım telefonu şimdi ne yapmam lazım amber güncellemesini mi yapmam lazım??

 51. Tolga derki:

  Hocam merhaba.
  Vodafone Lumia 820 model telefonum var ve halen amber güncellemesi falan alamadım.
  Sizin anlatımınızda olduğu şekilde cihazıma Global Rom yazdırsam bir sıkıntı yaşarmıyım simlock gibi sıkıntılar ortaya çıkarmı.yardımcı olursanız sevinirim

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   şu gunlerde guncelleme yapılabiliyor, Nsu ile rahat bir şekilde yapabilirsiniz

  • Tolga derki:

   Merhaba….
   Hocam bugün akşam itibariyle Vodafone L820 telefonuma daha yeni NSU ya güncelleme düşmüştü.Romu kurarken %1 de takılıp hata verdi ve şimdi cihazım hiç açılmıyor en ufak tepki yok şimdi yandım işte :(

  • Machine derki:

   Hocam dead flaş yöntemiyle telefonu sıfırlayıp tekrar mevcut sürümü veya güncel amber sürümünü kurabilirsin :) Yani panik yapma google’da araştır direk nasıl yapıldığı çıkar karşına ;)

 52. umıt derki:

  Benn bunların hepsını yaptım ama nokıa stp sorun var açmıyor

 53. Abdullah Razgatlıoğlu derki:

  Merhaba hüseyin bey ben güncellemeyi yaptım ama bismillah ilk günden hatayla karşılaştım. numara engelliyordum dün gece. sabah uyandığımda numara engellemeye çalıştığımda yine engelledi ancak arama+sms filtresinde engellenen numara gözükmüyor ve bi daha engellemeye çalıştığımda numara zaten engelli diyor. 4 numara engelledim ama orada gözüken 0.

  • Abdullah Razgatlıoğlu derki:

   sorunum halloldu teşekkürler

 54. serem apaydın derki:

  lumıa 520 kullanıyorum hafıza kartımı cihaz tanımıo sd kart takılı değil dio bilgisi olan var mı? 720 kullanıcısı arkadasım da da aynısı oldu genel bı problem mi bu?

  • Machine derki:

   Bu arada kullandığım cihaz Lumia 620 :)

 55. Yorum Paneli: Nokia Yazılım Güncelleme Öncesi Okuyun | Windows Phone Topluluğu

  • Fatih TercanFatih Tercan derki:

   Yazınızın son bölümündeki wptr referans linki için teşekkür ederiz.

 56. SERKAN derki:

  product kodunu nasıl ögrenecegım :( lumia 920 türkselden alma rm-821 kullanıyorum yardım :(

 57. SERKAN derki:

  TELEFONU GÖRMÜYO HERŞEYİ DENEDİM BİLGİSAYAR GÖRÜYOR TELEFONU AMA PROGRAM GÖRMÜYOR HERŞEYİ VERDİĞİNİZ LİNKLERDEN YAPTIM

 58. rasim derki:

  Merhaba Hüseyin bey.Bende bir adet lumia 820 RM-824_nam_att_101 var. Dilini Türkçe yapmak istiyorum ama beceremiyorum. Bu telefona RM 821 yüklesem olur mu? Ayrıca yakın zamanda at&t den sim unlock kodunu da alacağım. sim unlock kodunu girdikten sonra mı yapmalıyım? Benim diğer arkadaşlar gibi Turkcell e götürme şansım yok :) flashlama ile dili Türkçe yapabilir miyim sizce?

  • Burak DalyandaBurak Dalyanda derki:

   rasim, ayarlardan dil+bölge ayarına girip bolge ve dilleri türkçe olarak ayarlayabilirsiniz. rm-821 rom yukleme şansınız bulunmamakta.

 59. asuman derki:

  ben lumıa 520 kullanıyorum usb kablosunu bilgisayara bağlıyorum açıyor fakat hiç bir dosya atamıyorum ne yapmam gerek?

 60. seyit derki:

  “Multisofware updater i açıp uygulamanın cihaz yazılım sürümünü görmesinden sonra yine sağ- alttaki ONLİNE ı ofline yaptıktan sonra Start all diyoruz ve bekliyoruz” ben bu kısmı yapamıyorum online iken cihazı tanıyor new software kısmında yazması gereken son güncelleme yazıyor yani sayılarla ama sonra offline yaptığımda o kısım gidiyor start all diyemiyorum lutfen yardım edin dosyaları yerinede koydum rm-821 adıyla ama olmuyor online yapıyım desem refurbish hatası alıyorum acil yardım edin :( variantı indir diyorum dowlanda tıklayınca indirme başlamıyor sıra mıra bişeyler diyor fıttırdım iyice telefonu duvara fırlatmama az kaldı team wieverden bağlantı yapıp yardım ederseniz duacınız olurumm :D

  • Burak DalyandaBurak Dalyanda derki:

   rm yerine RM olarak dosya adının başını değiştirin. dosyayı tam gormediği için başlatamıyorsunuz. care suite sunucıları son kullanıcıya açık olmadığı için indirne yapamazsınız. veya, nokia software updater for retail programını kullanabilirsiniz.

 61. Ramazan derki:

  Merhaba bana o Nokia car suite i nereden indirdiğinize sölermisiniz bide link verebilirmsiin ?

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   konu içerisinde mavi olan naokia care suite yazan yere tıklarsanız indirme linki mevcut

 62. nia derki:

  ben Nokia care suiteyi indirdim ama çalışmıyor acil flash yapmam lazım telimin bilgilerini kaybettim hepsi silindi ve şimdi hiç açılmıo çok acil.. başka site yokmu Nokia care i indirebilceğim?

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Windows7 ve üzeri işletim sistemleri için gerekli uygulamaları kurmaya başlamadan önce Windows7 kullananlar net framework 4
   Sonra 32 bit işletim sistemleri için Microsoft Visual C++ 2005 SP1 Redistributable Package (x86) ve Microsoft Visual C++ 2010 SP1 Redistributable Package (x86)
   64 bit işletim sistemine sahip olanlar hem 32 bit için gerekli olanları, hemde Microsoft Visual C++ 2005 SP1 Redistributable Package (x64) ve Microsoft Visual C++ 2010 SP1 Redistributable Package (x64)

   yüklediyseniz %100 açılır, 2 bin kişi halen bu programı kullanıyor, bende dahil çalışıyor. sizin pc yada işletim sisteminiz ile ilgili bir sıkıntı olabilir

 63. ümit derki:

  Hüseyin bey merhabalar, benim sorunum nokia lumia 720 nsu güncelleme ,arkasından yüklemeye geçtiği sırada yükleme yapılamamıştır, kurtarma için telefonun ses kısma ve açma kapama tuşuna basın dedikten sonra kırmızı ekran çıktı ve http://www.windowsphoneturkiye.info/nasil-yapilir/windows-phone-nokia-lumia-flashlama-ve-mevcut-surumu-tekrar-yukleme/ bu sitede anlatılan şeylere harfiyen uymama rağmen Nokia Care Suite v5.0 (2012.12.5.3) programı telefonumu görmemektedir.bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. ilginiz için şimdiden teşekkürler.

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Merhaba ümit,
   Makale içerisinde tüm modelleri gören tek sürüm bizim vermiş olduğumuz sürüm diye özellikle belirttim ki sorun yaşamayın diye benim vermiş olduğum sürüm 5.3 sürümü değildir lütfen konu içinde verdiğim 4.5 sürümünü kullanın

  • ümit derki:

   Hüseyin bey merhaba,
   Dediklerinizi harfiyen yaptım, sizin belirtmiş olduğunuz linkten 4.5 sürümünü indirdim. Fakat ne yaptıysam bir türlü cihazı görmüyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

  • ümit derki:

   Biraz önce görmüyor dedim ama. USB2: Product in flash olarak görüyor. Ayrıca usb takarak lumia 720′ yi bağladığım zaman ” NOKIA FLASH” aygıtı olarak görünüyor. İlginiz için şimdiden teşekkürler.

  • ümit derki:

   bugün nokia teknik servise gittim ve kırmızı ekran derdinden 1 saatte kurtuldum. aynı zamanda amber güncellemesinde yüklediler.

 64. ümit derki:

  bugün büyük uğraşlar sonrası yukarıda belirttiğim gibi nokia lumia 720’ye nsu üzerinden amber güncellemesini tamamladım. fakat daha sonra telefon güncelleştirmelerini denetle dediğim zaman 80072ee2 hata kodu alıyorum. Ayrıca Here drive + uygulamasını yüklemek için açtığımda ise 805a0194 hata uygulaması almaktayım. acaba bunların sebebi nedir. ilginiz için şimdiden teşekkürler.

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Ümit bey servise gidip sorunu ortadan kaldırdıktan sonra hangi sebeple tekrar Flash attınız merak ettim :) kırmızı ekrandan kurtulmak basit tabi bilenler için :) şuan bölgesel olarak güncelleme kontrolü sırasında hata alanlar var, bu geçici bir durum lütfen çok takıntı yapmayın

 65. MEHMET derki:

  NOKIA LUMIA 620 VAR BENDE AÇILRKEN MAVİ EKRANDA KALIYOR PC BAĞLIYORUM KAPANIP KAPANIP ACILYOR YARDIMCI OLURSANIZ SEVNİRİM TŞK EDERİM

 66. erkan kale derki:

  noki lumia 620 nasıl flash player yükleme nasıl yapılır biz bütün google dolaştık flash player bulamadık sürüm mü yok yardımcı olursanız memnun oluruz tşk ederim

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Adobe geçtiğimiz yıl mobil desteğini kesti, şuan desteği olanlarda eski sürümler. Yani Flash Playerı unutun derim.

 67. mücahit kaya derki:

  benim telefonum nokia L720 acaba bu dosyaları nasıl bulabilirim

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   konu içerisinde alternatif indirme linki verilmiştir ordan temin edebilirsiniz

 68. Enes derki:

  Hüseyin bey merhaba,

  Bilgi paylaşımınız ve yardımlarınız için herkes adına tekrar teşekkür ederim.

  Benim Lumia 820 telefonum var. Düne kadar kamerası çalışıyordu. Dünden beri fabrika ayarlarına da dönmeme, sd kart çıkarıp denemelerime rağmen kamera çalışmıyor. Bu sorunu yaşayanı da nette göremedim. Kamera tuşuna bastığımda ya da uygulamaya tıkladığımda, uygulamaya giremeden ekran kendini geri atıyor gibi. Bu sorunu yönteminizle çözmeyi denesem sorun olur mu? Fikriniz nedir acaba?
  Teşekkür ederim.

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   her hangi bir sorun olmaz merak etmeyin, adımları aynen uygulayın sorunsuz işlemi bitecektir. takıldığınız bir şey olursa bana e posta adresimden ulaşın

 69. SerkanSerkan derki:

  Merhaba Hüseyin bey yazılan tüm sorunları masa üstü uygulamasıula çözmek daha kolay olmazmı ıphonede olduğu gibi mesela yedek almak yedekten geri dnmek sıfırlama günçelleme uygulama yükleme gibi nokia yada windowssun böyle bir çalışması varmı varsa ben bilmiyorum yoksada sizler gibi arkadaşaların bu konuyla yaptırımı nedir böyle bir mağaya kavuşabilirmiyiz bende 925 var bu gün servise gitmesi için bayiye verdim lumıa servis yetkisi her noktada yokmuş bunuda öğrendim bu işler çabuk olsa bence insanlar çok memnun olur kullanım artar cihaz mükemmel ama destek eksik çareler için çok uğraşmak gerekiyor

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Sizlere tüm işlemleri tek çatyı altında toplama konusunda katılıyorum, şuan için böyle bir çalışma olup olmadığı yönünde bir bilgi yok. İlerleyen zamanlarda çok işlevli bir uygulama ile karşılaşmamak için bir neden yok, birlikte bekleyip göreceğiz

 70. Yorum Paneli: Nokia Lumia Türkçe Dil Yapma, Farklı Rom Yükleme ve Sürüm Düşürme

 71. hüseyin koç derki:

  lumıa 520 sd hafıza kartındaki müzikleri nasıl silebilirim.(bilgisayara bağlamadan)

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Müzik videolar – müzik – şarkılar a girin istediğinizi, işaretleyin ve silin :)

 72. hüseyin koç derki:

  lumıa 520 fm radyo nasıl yapabilirim
  . lütfen yardımcı olabilirmisiniz.

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   amber güncellemesini yaptıysanız müzik videolar içinde olması gerekli

 73. hüseyin koç derki:

  LUMIA520 youTube’den nasıl video-klip indirebilirim? YARDIMCI OLABİLİRMİSİNİZ.

 74. murat derki:

  selam telefonum lumia 620 tel. güncellemesi yukledi sanırım ayar yada yükleme yapıyordu ikitane çark dönüyordu işlem uzun sürdü batarya bitti bende yedek bataryayı taktım telefon açıldı ama ekran dokunmatigi çalışmıyor çagrı geliyor ama cevap veremiyorum. şu üç tuş olayını (format) denedim olmadı çözümü varmı .ilgilenirseniz şimdiden teşekkürler .

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Buradaki işlemi yapmanızı tavsiye ederim, sisteminiz şu an tam anlamıyla düzgün çalışmıyor. Bu tür işlemlerde mutlaka telefon şarjda tutulmalı, artık tecrübe edinmiş olmalısınız :)

 75. Dinç derki:

  Abicim ne olur bana yardım et ne olur konu şudur:
  Şimdi ben bi internet paketi aldım turkcellden neyse abi gece taktım şarja telefonu sabah çıkardım ve evden çıktım. Ardından arkadaşımla whats app tan 3g vesilesi ile konuşuyorduk. Bi anda yani 15 dk whats app ta mesajdan sonra şarjım kritik seviyede uyarısı ile şoke oldum. Ardından okulda şarjım bitti ve eve geldim geldiğimde telefonu şarja taktım nokia yazısı çıktı ve bitik pil işaretinin üzerinde fiş işareti yanıp sönüyordu yani şarj oluyordu herşey normal giderken bi anda mavi ekran geldi hani telefonu ilk açarken nokia yazısından sonra mavi ekranın üzerinde windows phone yazar işte onun gelmesi gerekir iken sadece mavi ekran geliyordu şaşırdım. Sürekli telefon açılıyor mavi ekran geliyor ve yaklaşık 30 saniye sonra titriyor ve yine nokia yazısı ve yine mavi ekran. Neyse şarjdan çıkarıncada inanılmaz bişi oldu nokia yazısının ardından pil işareti çıktı şarj bitik diyordu :o şarja taktım ve o bahsettiğin formatları denedim olmuyor lütfen yardım et abi muhtaç durumdayım flashlama yapmadan bi danışayım dedim UZUN OLDU AMA KUSURA BAKMA ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Hangi format şekillerini bahsettim bilemiyorum, ama onlar işe yaramadıysa Flash atmanız gerekir. Fakat Flash atabilmeniz için bilgisayarın telefonu görmesi gerekli, telefonu görüyorsa Flash atın. Benimde başıma bir kez böyle bir batarya boşalması gelmişti hiç çözemedim fakat başka başıma gelmedi

 76. Dinç derki:

  Abi yani bütün sorun bataryada mı ? Batarya mı alıyım ? Ama değilse şimdi o kadar para vermek istemem :/

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Batarya al demiyorum ki sana :) düzelir batarya

 77. serkanserkan derki:

  slm Hüseyin bey lumia cihazımı servise gönderdim ekran problemi için ekran gidik olduğu için yedek alamadım bütün hesaplarımda açık kaldı ve öğrendiğim doğru ise mutlaka cihazı sıfırlama yapıyorlarmış peki ben nasıl geri yükleme yapıcıcam yedeklemede açık değildi sizce cözüm varmı yoksa yenidenmi kurulum olacak rehber resimler diğer uygulamar

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Düzelmiş olmalı, yani bunu yapsa yapsa sağlıklı bir batarya bir yada 2 kez yapar herhangi bir uygulamadan falan reaksiyon olarak. Ama tekrarı gelirse batarya ölçümü için servise ver derim

 78. cemil derki:

  Slm Ben tlf ikinci el aldim model 920 sifirlamak istiyorum mikrosof hesabi ilk kullaniciya ait yedekleme alamiyorum ne yapmam lazim

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Yedeklemede kastımız size ait olan telefon içindeki müzik fotoğraf ve varsa videolar dır. Hesap Size ait olmadığı için Uygulama vs bilgilerinizi mecburen kaybedeceksiniz

 79. fazlı derki:

  kardeşim benim telefonum açılmıyor sadece nokia yazısı geliyor nedeni ne olabilir telefonumun markası nokia 620

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   bir çok nedeni olabilir. son yüklediğiniz bir uygulama veya mevcut uygulamalardan biri sebep olmuş olabilir ses kısma kamera ve power a titreyinceye kadar basın açılacaktır, bu işlem sırasında şarjınız olmalı, yoksa takıp bi yarım saat bekleyin

 80. soner derki:

  Merhaba hüseyin bey

  2 adet cihazım var ve çarklar dönüyor 2. gün oldu. Burada vermiş olduğunuz lumia drivers adlı sürümü yüklediğimde düzelicekmidir?

  Ses acma ve power tusu basılı tuttugumda pc bootmgr yüklerken hata veriyor ve cihazı görmüyor. Yapabilcek bir şey var mı ? Yada bootmgr adlı dosyayı upload etme sansınız var mı ?

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   lumia driverslarla ilgili birşey değil sizin olayınız, cihaz boot olamadığı için pc görmüyor çarklar durmadığı sürecede görmeyecektir. fakat deadh flash, farklı rok yükleme konumuzu bi inceleyin belki o şekilde görebilir. boot mgr dosya elimde olmadığı için upload etme şansım yok

 81. Machine derki:

  Pc’de win7 ultimate 64 bit kurulu ve yazdıklarınızı harfiyen uyguladım ama şu lanet olası refurbish hatası beni resmen kanser etti :@ Bir türlü olmadı yaaaaaaa :(

  Ve bende Net framework 4 değil 4.5 kurulu bu soruna sebeb olabilir mi ? Valla sinirimden ağlıyacam artık :(((((

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Vermiş olduğunuz Nokia care sürümünde refurbish hatası almanız olanaksız, farklı bir sürüm mu kullanıyorsunuz?

 82. Mert GÜL derki:

  Merhaba Hüseyin BEY
  Bende yeni alınmış Nokia Lumia 520 var. Ve ben bunu yanlışlıkla İnternetsiz ortamda Güncelledim. 2 gündür telefonun ekranında 2 Tane Çark dönüp duruyor. Telefonun şarjınıda bitiriyor. Telefonu kapatıp açsamda düzelmiyor. İçinde Çok önemli bilgilerde var Onları Kurtarmamız Mümkünmü acaba Lütfen Yardımcı olun çünkü içindeki Bilgiler Telefondan Daha Önemli o 2 dönen çark varken Telefon şarj olmuyor sanırım.. Lütfen yardımcı olun ilginiz için şimdiden Teşekkür Ederim..

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   mert bey, bilgilerinizin sağlığı açısından telefonunuzu fazla kurcalamayın ve şarja takın kendi haline gerekirse 7 8 saat bırakın şarjda kalsın.

  • Mert GÜL derki:

   Peki Hüseyin Bey ben onu uzun bir süre şarjda bıraktım. Ama o Çarklar döndüğü sürece Şarj olduğunu sanmıyorum. Bilgiler silinmeden bi çözüm yolu varmıdır ?

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   mert bey şarj oluyor ama şarj yetiştirmekte sıkıntı yaşıyor cihaz siz takın ve bekleyin. bilgilerin silinmemesi için başka çareniz maalesef yok

  • Mert GÜL derki:

   Peki ben bunu denicem.. Olmazsa tek Bi çözüm kalıyor içindeki bilgilerle birlikte telefonu Resetlemek gerekicek sanırım. İlginiz için Teşekkür Ederim.

 83. ramazan derki:

  hüseyin bey lumia 620 de kullanışlı türkçe bir indirme programı varmı

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   indirme programında kastınız rom için mi ?

 84. doğan derki:

  Slm benim şöyle Bi sorunum var youtubeden müzik indirdim ama nerde olduğunu bulamadım dovlund nerde oluyo şimdiden tşkrl

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   hangi uygulama ile indirdiyseniz uygulama içindeki download bölümüne bakınız

 85. dogan derki:

  Selam l520 kullanıyorum menüde dokunmatik ses yok mu teşekkürler

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   menülerde dokunmatik ses yok

 86. Hüseyin derki:

  Selamlar Hüseyin hocam benim lumıa 620 formatta kaldı devamlı ayarlar iconu dönüp duruyor ekranda 5 saattir aynı çözümü nedir acaba?

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Sıfırlama ve sonrası sorunları ile ilgili bir yazımız var orada olan yöntemleri uygulamayı deneyin

 87. emre derki:

  Abi hafıza kartımın içindeki dosyalara nasıl girebilirim bide mp3 müziği zil sesi yapamıyor muyuz ??

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Hafıza kartı içindeki dosyalardan fotoğraflar ve video için bazı uygulamalar şuan var ama sadece medya kısıtlaması var. Ringtones klasörü içine atarsan mp3 leri zil sesi yapabilirsin

 88. Emre derki:

  Merhaba,
  Windows 7 home basic lerde yapabiliyor muyuz? Ben sürekli hata alıyorum da

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Home basic işletim sistemi ultimate gibi tüm driverları eksiksiz tanımıyor, bu nedenle pc tamamen güncel olmalı ve verdiğimiz programlar mutlaka eksiksiz yüklenmeli. Mümkünse ultimate yüklü bir pc kullanın derim

 89. sinan derki:

  abi yardımcı olurmusun 620 cihazım çarklar dönerken kaldı navifirm indirdim ama benim leptopumda hata verdi acaba yardmcı olabilirmisinz

 90. kübra derki:

  MERHABA BENIM NOKİA LUMİA 820 TELEFONUM VAR USB KABLOSUN TAKINCA TELEFONU TANIMIYOR NOKİA SUİTE DE YUKLU AMA OLMUYOR NE YAPMAM LAZIM ACİL YARDIIIM ???

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Tanımıyorsa eksik olan bir eklenti vardır, Nokia care suite kaldır Nokia software updater for retail yükle onunla dene

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Yağmur merhaba,
   Maalesef facebook oyunları ile ilgili bir yöntem değil, bahsettiğin oyunlar için adobe flash desteği gerekmektedir ve 2 yıla yakın zaman önce adobe bu desteği mobil platformdan çekti.

 91. nagihan derki:

  Ben lumıa 720 kullanıyorum. Foursquarede yer bildirimi yapıyorum ama bunu kimse gormuyor bunu nasıl duzeltebilirim yardımcı olursanız sevinirim.

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   uygulama hata düzeltmeleri üzerine bir güncelleme aldı güncelleyip bir bakın, bizim yapabileceğimiz bir olay değil

 92. omer derki:

  guncelleme yaparken ben donduğunu sanıp amatorce cihazı yeniden başlattım ve telefon kapanıp açıldı ve mavi ekran uzerinde :( simgesi ile hareketsiz kaldı her kapatıp açtığımda aynı şey geliyo nokia software recovery tool u yukledım ve telefonum cevap vermıyor seçeneğini seçerek telefonumu zorda olsa tanımlattım zor oldu cunkı telefonum kendı kendıne açılıp kapanıyor neyse uygun yazılımı bulup ındırdı program ama % 100 e geldiğinde takılıp kaldı saatlerce ne yapacağımı bilmiyorum

 93. c.aydın derki:

  kardeşim çok başarılı bi paylaşım aklına fikrine saglık diyorum gerçekten dönülden tebrik ediyorum butür paylaşımların devamını diliyorum. saygılar sevgiler ….!

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   rica ederim saygılar bizden :)

 94. Hasan derki:

  Hüseyin bey merhaba;
  Nokia care suit i kurdum ama Navifirm kısmında indirdiğimiz dosyaları kopyalayıp yapıştırdığımız “products” klasörü gözükmüyor bende. galiba bi program daha indirmem gerekiyor. Öyleyse linkini paylaşabilirmisiniz. Bir de Navifirm kısmına kod olarak ne yazmamız gerekiyor. cihazım lumia 720
  Teşekkürler…

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   eğer bu klasör yoksa kendimiz oluşturuyoruz, başka program indirmeye gerek yok. nawifirm kod kısmına cihazın sim kartını taktığınız yerin iç kısmında dışarı doğru çıkan bir şey vardır onda yazar :)
   Flashlamanın artık daha basit yolları var pc ye Nokia software recovery tool kurun ve telefonu bağlayıp güncelle deyin yazılımı tazeleyecektir

 95. ömer koç derki:

  usta ben windows phone ile yeni tanıştım 820 kullanıcısıyım NaviFirmPlus için yazılacak ürün kodu nedir bilmiyorum yardım edersen sevinirim…

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   arka kapağı sök ve bataryanın altına gelen kısımda 6 rakam ve 1 harften başlayan kodu görebilirsin

 96. yavuz derki:

  Merhabalar L620 kullanıcısıyım. Nokia Care Suite Programı şöyle bir uyarı veriyor: “Data Package selection failed: product code reading failed.” Ne yapmam gerekiyor?

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   sd kartı çıkartın ve işlemi öyle yapın, ürün kodu okuma başarısız diyor, yükleme paketine erişim yapamıyorda olabilir paketi doğru şekilde doğru yere attınız mı

 97. fatih derki:

  1320 lumia telefonumdan goalunited oyununu açmak için flash player indir memi istiyor nasıl yapacağım.yardımınız için teşekkürler

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   flash player ile flashlama farklı bir olaydır,wp platfromunda bu destek mevcut değildir

 98. osmna derki:

  lumıa 620 kulanıyorum. en son guncellemeyıde yapmıstım hafıza cok dolu dıye fabrıka ayarlarına onderdım ekranda saata cıkmıyo cıft tıklamada acılmıyor. ne yapmam gerek anlamadım guncellemelerıde kontrol ettım sorun yok dıyor ?

  • Burak DalyandaBurak Dalyanda derki:

   merhaba. mağazadan sysapp pusher adlı uygulamayı indirip sistem uygulamalarından bazılarını kurmanız gerekmektedir.

 99. buse derki:

  slm huseyin bey ben lumia 1320 aldim facebook oyunlari acilmadi flash play yuklmemde izin vermedi yardimci ola bilirmisiniz napmaliyim .

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   a slm, konumuzda geçen flash ile oyunlar için gerekli olan flash player farklı bir konudur, maalesef adobe desteği kaldırdığı için sizin istediğiniz yapılamamaktadır

 100. sercan derki:

  Bende lumia 925 war flash player yükleyemiyorum neden acaba acil bi cewap werebilirsen memnun olurum

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   flash player için adobe desteğini mobil platformdan çekmiş bulunmakta

 101. nilgun derki:

  Slm.guncelleme yaparken sarjim bitti. Daha sonra ses kapama kilit ve kamera tusuna bastım ve sonuc mavi ekran.simdi sarj oldu ama forumlardaki tus dizilimli çözümleri de denedim olmadi. Servise gönderme imkanım yok, flash mi almalıyım, ne yapmalıyım lutfen yardim edin.

 102. Kağan derki:

  Abi şimdi diyelim ben bunu yaptım internetten flashplayer gerektiren oyunları açabilcekmiyim ?

  • Burak DalyandaBurak Dalyanda derki:

   Kağan, onun ile bu tamamen farklı şeyler. :) Bu telefon sistemini sıfırdan kurmak. Ya da pc deki format ile aynı mantık

 103. fatihaydınlı derki:

  Merhaba l625 kullanıcısıyım yeni gelen güncellemeyi telefonum kendi yaptı fakat uygulamalardan kendi atıyor yada reset atıyor kendi kendine elime alamıcam şekilde ısınıyor sıfırladım aynı sorun gene devam ediyor alalı 3 ay oldu güncelleme geldikten sonra okadar pişman oldum ki bu cihazı aldıgıma şimdi ne yapmam gerekiyor telefon pert bu sorun herkezde varda böyle orta seviyeli cihazlara neden güncelleme atarlar anlamıyorum iyi çalışmalar

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   konumuzda anlatımını yaptığımız şekilde yazılımı tazeleyip birde o şekilde deneyin isterseniz

 104. burhan1982 derki:

  Merhaba hocam..
  W 8.1 i lumia 520 telefonuma kurduktan sonra maps ve here uygulamalari calismiyor…
  Tikliyorum acilmadan kapaniyor..
  Ekstralar bilgi bolumunden
  Manufacturer model name: RM-914_eu_turkey_355 yaziyor..
  Telefonumu turkcsl bayinden almistim..
  Istanbula gidecegim navigasyon lazim acil cevap:) tesekkurler

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   burhan bey yazılımı ilk güncellemeden sonra, adı geçen uygulamalarda dahil 33 tane falan güncelleme vardır, bunları yapmadan uygulamaların bazıları açılmaz. güncelleme düşmediyse dilerseniz mağaza ya girin sağa alt 3 noktadan ayarlar ve güncelleme kontrolü ile elle yapabilirsiniz

 105. orhan derki:

  merhaba hüseyin bey benim uzun süredir üstesinden gelemediğim bir sorun var lumia 925 kullanıcısıyım telefon bir hafta önce otomotik 8.1 i yükledi yalnız hiç memnun değilim ekran donuyor telefonla uğraşılmadığı halde el deymeyecek derecede ısınıyor bunların sebebi nedir nasıl üstesinden gelirim. bir de ben tekrar Windows 8 e geçmek istiyorum ama bir türlü yapamadım yazmış olduğunuz ürün numarası her telefonda farklı mıdır(059T621). eğer aynıysa Windows 8 i de kurmak için sizin yaptığınız gibi bu numarayı mı yazmalıyız şimdiden çok teşekkür ederim yardımlarınız için.

 106. burcu derki:

  Merhaba. Nokia lumia 620 kullanıyorum bugun 8.1 guncelleştrmesini yaptım herşey güzel ama. Mağazamı kullanamıyorum. İnternette bi sorun yok ama güncelleme ve yeni bişey indiremiyorum hata veriyo ne yapmam gerekir. Yardımcı olursanız çok sevinirim

 107. fazlı karattepe derki:

  nokia lumia 1320 kullanıyorum facedeki oyunlara giremiyorum neden

 108. burcu derki:

  Yok ya olmuyo hala aynı malesef :/ meraklı bilginler bu hata kodunu yararlı bulabilir diyip bi kod veriyo. 8.1 guncellemesini yaptıktan sonra oldu bence guncellenirken yanlış oldu yani bi hata oldu gibi geliyo ama nasıl duzeltceğimi bilmiyorum :(

 109. semra derki:

  Ben lumia 630 aldım daha yeni ama facebook taki oyunlara giremiyorum. Flash player da indiremiyorum sorun var diyor. Ne yapmam gerekiyor acaba?

 110. murat derki:

  öncelikle kolay gelsin bende lumia 1320 var ve video kayıt etmiyor.sebebi nedir acaba?kaydediyor gibi görünüyor ama kayıt etmiyor biliyorsanız cevaplarsanız çok sevinirim.iyi çalışmalar

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   telefonu kapatıp ses kısma- kamera ve açma tuşlarına aynı anda basarak açın sorun devam ediyorsa sıfırlama yaparak çözüm üretebilirsiniz

*


+ 2 = 3

Top