Lumia 940XL (CityMan) Iris (Göz) Tarayıcı İle Gelebilir!
06/06/2015
Emir İlgün (401 Haber)
1 Yorum
Paylaş

Lumia 940XL (CityMan) Iris (Göz) Tarayıcı İle Gelebilir!

Microsoft’un yaz sonunda 2 adet yeni amiral gemisi çıkaracağını hepimiz biliyoruz. Bunlardan birinin Lumia 940 diğerinin ise Lumia 940XL (CityMan) olması bekleniyor. Tabii doğal olarak Lumia 940XL’ın Lumia 940’a göre çok daha üstün olacağını tahmin etmişsinizdir.

Bu iki telefon hakkında şu an için resmi açıklamalar yok. Ancak EvLeaks’in son sızıntısı durumları değiştiriyor.

 Tweet

Microsoft Cityman parmak izi tarayıcıyı geçip, Göz tarayıcısına geçiyor.

Son dönemlerde özellikle Apple ve Samsung’un neredeyse bütün amiral gemilerinde gördüğümüz parmak izi tarayıcısı gün geçtikçe yaygınlaşıp popülerliğini arttırıyor. Parmak izi telefon pazarına henüz daha geç kalmayan Microsoft, bu teknolojiyi geçip daha da ilerisine gidiyor ve Göz tarayıcısını mobil cihazlara getiriyor ve bir adım geriden gelmek yerine herkesten bir adım öne geçmeyi hedefliyor.

Windows 10 ile birlikte geliştirilen yeni güvenlik sistemi Windows Hello, içeriğinde şifreli parolalar yerine biyometrik imzalarınız ile parola oluşturabiliyor. Böylece yeterli donanımların desteklediği cihazlarda, yüz tarayıcı, parmak izi tarayıcı ve göz tarayıcı gibi pek çok yeni sistemleri gelecek olacak cihazlarda göreceğiz.

NOT: Sızıntılar her zaman gerçek olmayabilirler. Microsoft tarafından iki cihaz hakkında da, cihazların parmak izi yada göz tarayıcı desteklemesi hakkında da her hangi bir bilgi paylaşılmadı. Ancak EvLeaks sızıntıları ile çok ünlüdür bu sebeple bu haberin doğru olma olasılığı 10 üzerinden 7 olarak değerlendiriyoruz.

 

Bakalım Windows 10, Windows Hello ve Lumia 940XL (CityMan) bizleri ileride nasıl karşılayacak. Sizin bu konu hakkında ki düşünceleriniz nelerdir?

Emir İlgün

Emir İlgün

Merhabalar! Marmara Üniversitesi'nde Turizm Rehberliği okuyorum ve diğer yöneticiler gibi bende teknoloji hastasıyım. Lumia 1520 ve ben harika bir ikiliyiz ve sizleri bilgilendirmekten onur duyarız ;)

Yorumlar

  1. chtsydn
    chtsydn Haziran 06, 22:25
    windows hello ile uyumlu bi donanım olacağı ve hello resmi olarak tanıtıldığı için bende iris tarayıcının gelebileceğini düşünüyorum.

Write comment

Only registered users can comment.