Microsoft’tan Surface Telefon Atağı
27/01/2016
Burak Dalyanda (81 Haber)
12 Yorum
Paylaş

Microsoft’tan Surface Telefon Atağı

Bilindiği gibi Microsoft, Windows Phone 8 zamanlarından bu yana telefon üretimi dedikodularının odağında. Bu dedikodular Nokia’nın cihazlar bölümünün Microsoft tarafından satın alınması ile bir bakıma gerçeğe dönüştü. Ancak Surface telefonlar hakkındaki dedikoduların ardı arkası kesilmedi. Surface telefonlar dedikodunun ötesine geçebilir.

Surface, Microsoft’un tablet cihazlarının markası. Bir çok kullanıcı tarafından bu tabletler olumlu karşılanmış ve Microsoft’un en sevilen ürünleri arasında hatırı sayılır bir yer edinmeyi başarmıştı. Windows Phone kullanıcıları, bu Surface tabletlerin çizgilerini taşıyan ve göz dolduran telefonların hayalini kurmaya başlamıştı. Bu konuda bir çok dev teknoloji sitesinin dedikoduları körükleyen haberleri, sızıntıları olmuş, bir çok grafik tasarımcı da konsept tasarımlar yayınlamıştı.

Geçtiğimiz günlerde, Lumia 950 ve Lumia 950 XL telefonların ardından Microsoft’un bir daha Lumia telefon üretmeyeceği, bu cihazların son Lamia’lar olduğu açıklamaları ve söylentileri gündeme bomba gibi düştü. Bu durum bir çok teknoloji takipçisi ve Windows Phone kullanıcısının kafasını karıştırmışken şimdi de Microsoft kanadından bir haber teknoloji gündemini meşgul etmeye başladı.

Microsoft’un sevilen tablet markası Surface yakında telefonlarda da karşımıza çıkabilir. Microsoft, surfacephone.com internet adresini satın almış bulunuyor. Site şimdilik Microsoft sitesindeki Surface tablet bölümüne yönlendirse de, bir çok kişi tarafından bunun bir adım olduğu ve yakın zamanda Surface Telefonların duyurulacağı yorumları yapılmaya başladı.

Ne dersiniz? Lumia yerine, Surface telefonlar görmeye başlar mıyız?

Burak Dalyanda

Burak Dalyanda

Web sistemleri ile başladığı ve şimdilerde çeşitli sistemlerde ve dillerde devam ettiği yazılım geliştiriciliğine Windows Phone 8 ile devam ediyor.

Yorumlar

 1. Yasin Sür
  Yasin Sür Ocak 28, 00:32
  Abi bizi. 520,525,620,625,720,820,830, bilmem efendim 950 XL' side var. Şu saçma modellerden kurtulalımda gerisi gelir zaten, nokıa neyin kodunu verdiyse bole saçma sapan..!
  • Burak Dalyanda
   Burak Dalyanda Author Ocak 28, 01:24
   Lumia konusunda Nokia zamanında gerçekten anlamsız bir politika yürüttü. Ürün yelpazesi çok geniş. Birbirinin tekrarı bir çok model üretildi. Bunlar umarız artık bir düzene girer.
 2. Melih Erdem
  Melih Erdem Ocak 28, 00:56
  Konu dışı. Forumda da paylaştığım üzere fotoğraflar uygulamamda sorun var. Daha önceden çektiğim fotoğraflar görünmüyor. Telefonu aç kapa yaptım ama sorunda düzelme olmadı lütfen acil yardım edin.
 3. Ekamalak
  Ekamalak Ocak 28, 01:14
  Ne kadar doğru bilmiyorum ancak Nawzil fiyatının lumia 950 gibi yüksek olacağını söylüyor.Daha uygun fiyatlı orta segment surface bulmak ilk zamanlarda hayal gibi belkide.Üstelik Lumia 950 son Lumia diyorlar. Bunun sonucunda kısa vadede Microsoft cephesinden uygun fiyatlı surface gelmeyecek gibi.Ayrıca tanıtılıp pazara sunulması zaman alır gibime geliyor.
  • Burak Dalyanda
   Burak Dalyanda Author Ocak 28, 01:30
   Emrah, bilmiyorum diğer takipçiler ne düşünürler ancak ben, artık bir seviyede durulması ve gerçekten ciddi bir cihazın üretilmesi taraftarıyım. Varsın fiyatı yüksek olsun. Mesela Surface Book. Bir tablet olarak ta laptop olarak ta fiyatı yüksek. MacBook ile yarışıyor fiyatı. Ancak cihaz göz dolduruyor. Bir çok kişi bu cihaza hayran. Dünya geneli %80-90 dolaylarında alamayacak olsa bile insanlar bu cihazdan memnunlar. Telefon için de olması gereken bu. Bir iPhone seviyesinde cihaza ihtiyaç var. Giriş seviyesi artık yersiz. Orta ve Yüksek seviye cihazlar olmalıdır. Ve yılda en fazla 1 orta 1 yüksek üretilmeli.
  • Zeynel Abidin Ceren
   Zeynel Abidin Ceren Ocak 28, 02:44
   Diğer markalar çitayı yukseltikçe bunlarda mecbur yükseltecek ve giriş seviyesi diye adlandırdığımız cihazlarda en düşük 13-8mp kamera FHD ekran 16-32GB bellek olacak... .X markalar amiral gemilerinde 64-128GB belleğe çıktılar. Ben daha 32GB hafıza kartını elime alamadım. Neymiş 200GB yekadar harici arttırıla bilir hafıza.... Yersiz...
  • Ekamalak
   Ekamalak Ocak 28, 10:28
   Edit:Lumia 650 son lumia ..uykulu gözlerle yapılan küçük bir hata arkadaşlar ;) Bencede giriş seviyesi cihaz bu durumda yersiz artık.Ama şurada sorun var MS Apple gibi İphone'da olduğu gibi bir algı yaratabilecek mi.Biliyorsunuz Örnek olarak yüksek fiyatına rağmen Askeri ücretle çalışanda bile İphone var.Adam en iyi olduğuna inandırılmış İphone cihazın.Microsoft bu algıyı yaratabilirse toplumda İOS gibi bizim platform büyük bir ivme yakalar.Tutturmuşlar uygulama yok uygulama yok uygulamaya bakan kesim teknoloji severler bence.Normal kullanıcıya ne verirsen onu kullanır yüz milyonlar normal kullanıcı. Microsoft bu fırsatı inşallah değerlendirebilir.
  • Zeynel Abidin Ceren
   Zeynel Abidin Ceren Ocak 28, 21:35
   Bu MS nin son ataklarını hiç sevmedim. Kocaman ekranlı telefonları kimisterki. Ayrıca anketlerde encok kullanılan cihaz 520 ben olsam büyütmek yerine küçültür. Özelliklerini büyültürdüm fix 5" 5.5" basarım ozelliği
 4. Arzu Erdem Kurt
  Arzu Erdem Kurt Ocak 28, 09:49
  Nokia'yı lumiaya becerdiler,sıra surface geldi.
 5. Melih Erdem
  Melih Erdem Ocak 28, 11:27
  Beyler yukarıda yazdığım konuda bi bilgisi olan yokmu
 6. Hüsamettin Kılkuyruk
  Hüsamettin Kılkuyruk Ocak 28, 12:28
  1.5 yılı aşkındır Surface Phone söylentileri var... Anlaşılan Microsoft bu işte de çok yavaş çalışıyor :D
 7. Demir Sar
  Demir Sar Ocak 29, 00:41
  Büyük telefon kullanımı sıkıntılı arkadaşlar L1520 kullanıyorum tek elle kullanmak insanı zorluyor tek el kullanım özelliği bile zorluyor daha büyükleri gelirse ne olacak oyun internet sosyal ağlar için evet ama telefon için sıkıntı

Write comment

Only registered users can comment.