Microsoft’tan Surface Telefon Atağı
27/01/2016
Burak Dalyanda (79 articles)
12 comments
Share

Microsoft’tan Surface Telefon Atağı

Bilindiği gibi Microsoft, Windows Phone 8 zamanlarından bu yana telefon üretimi dedikodularının odağında. Bu dedikodular Nokia’nın cihazlar bölümünün Microsoft tarafından satın alınması ile bir bakıma gerçeğe dönüştü. Ancak Surface telefonlar hakkındaki dedikoduların ardı arkası kesilmedi. Surface telefonlar dedikodunun ötesine geçebilir.

Surface, Microsoft’un tablet cihazlarının markası. Bir çok kullanıcı tarafından bu tabletler olumlu karşılanmış ve Microsoft’un en sevilen ürünleri arasında hatırı sayılır bir yer edinmeyi başarmıştı. Windows Phone kullanıcıları, bu Surface tabletlerin çizgilerini taşıyan ve göz dolduran telefonların hayalini kurmaya başlamıştı. Bu konuda bir çok dev teknoloji sitesinin dedikoduları körükleyen haberleri, sızıntıları olmuş, bir çok grafik tasarımcı da konsept tasarımlar yayınlamıştı.

Geçtiğimiz günlerde, Lumia 950 ve Lumia 950 XL telefonların ardından Microsoft’un bir daha Lumia telefon üretmeyeceği, bu cihazların son Lamia’lar olduğu açıklamaları ve söylentileri gündeme bomba gibi düştü. Bu durum bir çok teknoloji takipçisi ve Windows Phone kullanıcısının kafasını karıştırmışken şimdi de Microsoft kanadından bir haber teknoloji gündemini meşgul etmeye başladı.

Microsoft’un sevilen tablet markası Surface yakında telefonlarda da karşımıza çıkabilir. Microsoft, surfacephone.com internet adresini satın almış bulunuyor. Site şimdilik Microsoft sitesindeki Surface tablet bölümüne yönlendirse de, bir çok kişi tarafından bunun bir adım olduğu ve yakın zamanda Surface Telefonların duyurulacağı yorumları yapılmaya başladı.

Ne dersiniz? Lumia yerine, Surface telefonlar görmeye başlar mıyız?

Burak Dalyanda

Burak Dalyanda

Web sistemleri ile başladığı ve şimdilerde çeşitli sistemlerde ve dillerde devam ettiği yazılım geliştiriciliğine Windows Phone 8 ile devam ediyor.

Yorum Yap

12 Yorum yapıldı : "Microsoft’tan Surface Telefon Atağı"

Uyarma Seçenekleri
Sırala::   Yeni | Eski | En çok oy alan
Yasin Sür
Üye

Abi bizi. 520,525,620,625,720,820,830, bilmem efendim 950 XL’ side var. Şu saçma modellerden kurtulalımda gerisi gelir zaten, nokıa neyin kodunu verdiyse bole saçma sapan..!

Melih Erdem
Üye

Konu dışı. Forumda da paylaştığım üzere fotoğraflar uygulamamda sorun var. Daha önceden çektiğim fotoğraflar görünmüyor. Telefonu aç kapa yaptım ama sorunda düzelme olmadı lütfen acil yardım edin.

Ekamalak
Üye

Ne kadar doğru bilmiyorum ancak Nawzil fiyatının lumia 950 gibi yüksek olacağını söylüyor.Daha uygun fiyatlı orta segment surface bulmak ilk zamanlarda hayal gibi belkide.Üstelik Lumia 950 son Lumia diyorlar. Bunun sonucunda kısa vadede Microsoft cephesinden uygun fiyatlı surface gelmeyecek gibi.Ayrıca tanıtılıp pazara sunulması zaman alır gibime geliyor.

Zeynel Abidin Ceren
Üye

Diğer markalar çitayı yukseltikçe bunlarda mecbur yükseltecek ve giriş seviyesi diye adlandırdığımız cihazlarda en düşük 13-8mp kamera FHD ekran 16-32GB bellek olacak… .X markalar amiral gemilerinde 64-128GB belleğe çıktılar. Ben daha 32GB hafıza kartını elime alamadım. Neymiş 200GB yekadar harici arttırıla bilir hafıza…. Yersiz…

Ekamalak
Üye

Edit:Lumia 650 son lumia ..uykulu gözlerle yapılan küçük bir hata arkadaşlar 😉 Bencede giriş seviyesi cihaz bu durumda yersiz artık.Ama şurada sorun var MS Apple gibi İphone’da olduğu gibi bir algı yaratabilecek mi.Biliyorsunuz Örnek olarak yüksek fiyatına rağmen Askeri ücretle çalışanda bile İphone var.Adam en iyi olduğuna inandırılmış İphone cihazın.Microsoft bu algıyı yaratabilirse toplumda İOS gibi bizim platform büyük bir ivme yakalar.Tutturmuşlar uygulama yok uygulama yok uygulamaya bakan kesim teknoloji severler bence.Normal kullanıcıya ne verirsen onu kullanır yüz milyonlar normal kullanıcı. Microsoft bu fırsatı inşallah değerlendirebilir.

Zeynel Abidin Ceren
Üye

Bu MS nin son ataklarını hiç sevmedim. Kocaman ekranlı telefonları kimisterki. Ayrıca anketlerde encok kullanılan cihaz 520 ben olsam büyütmek yerine küçültür. Özelliklerini büyültürdüm fix 5″ 5.5″ basarım ozelliği

Arzu Erdem Kurt
Üye

Nokia’yı lumiaya becerdiler,sıra surface geldi.

Melih Erdem
Üye

Beyler yukarıda yazdığım konuda bi bilgisi olan yokmu

Hüsamettin Kılkuyruk
Üye

1.5 yılı aşkındır Surface Phone söylentileri var… Anlaşılan Microsoft bu işte de çok yavaş çalışıyor 😀

Demir Sar
Üye

Büyük telefon kullanımı sıkıntılı arkadaşlar L1520 kullanıyorum tek elle kullanmak insanı zorluyor tek el kullanım özelliği bile zorluyor daha büyükleri gelirse ne olacak oyun internet sosyal ağlar için evet ama telefon için sıkıntı

wpDiscuz