Müzik Yedekleme Nasıl Yapılır
11/11/2014
Hüseyin Mutlu (590 Haber)
Yorum yok
Paylaş

Müzik Yedekleme Nasıl Yapılır

Bildiğiniz üzere henüz sistemimizde tam bir yedekleme yapamadığımız için, müziklerimizi yedek alamıyor ve sıfırlama sonrası tüm arşivimizi kaybediyoruz.

Bizlerde sizler için alternatif yollar deniyor ve bu sıkıntıları aşmaya çalışıyoruz.
Müzik yedekleme için keşfettiğimiz basit ama işe yarayan bir çözümü sizlerle paylaşıyoruz.

Telefonumuzdaki dosya yöneticisini kullanarak Music içindeki şarkıları işaretleyip kopyala diyoruz ve sonra Ringtones klasörü içine kopyala yapıyoruz. Kopyalama işlemi yaparken dikkat edeceğimiz tek şey şarkıları albüm vs bilgilerini taşıyan klasör ile birlikte değil de, sadece klasör içindeki şarkıyı kopyala yapıyoruz.

Kopyalama işlemi bittiğinde Ayarlar- Yedekleme – Uygulamalar + Ayarlar içinden Şimdi Yedekle diyoruz yedekleme işleminin boyutu büyük olacağı için Wifi kullanmanız daha sağlıklı olur.

NewImage_700_400_90

Yedekleme sağlıklı şekilde olduktan sonra sıfırlama sonrası geri yükleme yaptığınızda artık şarkılarınızın Ringtones içinde mevcut olduğunu göreceksiniz.
Mevcut olan şarkıları dosya yöneticisi ile işaretle yapıp kopyalama için ve Music klasörünü seçmeniz yeterli olacaktır.

Hüseyin Mutlu

Hüseyin Mutlu

Nokia Lumia 630-820- 920 -925-1520-830 gibi modeller üzerinde, deneme yanılma yöntemi ile Sürüm düşürme, farklı ülke variantı yükleme, Global variant taşımayan cihazları Türkçe dil yapma ve flashlama konularında kazandığım üst seviye deneyimlerimi platform kullanıcılarıyla paylaşmayı seviyorum :) İletişim ; hseyin-mutlu@outlook.com h_mutlu@ttmail.com

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış You can be first to comment this post!

Write comment

Only registered users can comment.