Windows Phone İçin Twitter Konsept Çalışması
17/01/2015
Emir İlgün (401 Haber)
2 Yorum
Paylaş

Windows Phone İçin Twitter Konsept Çalışması

Twitter bildiğiniz gibi pek Windows Phone sever bir uygulama olmadı. Uygulamasını yayınlayıp ardından 2 yıl boyunca unutan Twitter, en son 18 Temmuz 2014 tarihinde sonunda uygulamasını güncelleyerek bir takım eksik özelliklerini giderdi. O da yine Windows Phone kullanıcıları sayesinde oldu. O dönem de Rudy Huyn’ın başlatmış olduğu #dontforgetyourownapp akımında en çok şikayet alan uygulamalardan biri Twitter oldu ve hashtagin hemen ardından bir güncelleme yayınladı.

Halen daha bir takım eksiklikleri olan Twitter uygulaması için Arjantin’den Juan Pablo Ursic’in behance.net üzerinde paylaştığı konsepti şu şekilde;

twitter-redesign

Bu en son Lumia 1520 gibi büyük ekranlı cihazlarda ve 1080p ekranlarda çirkin duran UI yi gideren ve bir kaç özellik ekleyen, uzun bir süredir güncellenmeyen Twitter için yeniden düzenleme konseptidir.

Bu yüzden bir şeyler yapmaya karar verdim. Android ve İOS’un uygulamalarından biraz uzaklaşarak Windows Phone’a yakıştığına inandığım ve Windows Phone’u Wİndows Phone yapan minimalizm, yazı usulü UI ve renkleri kullandım.

Uğraşa uğraşa böyle bir fikir ortaya çıktı. Umarım beğenirsiniz.

YENİ TİMELİNE EKRANI

daha fazla bilgi – daha çok alan – daha az dağınıklık

twitter-konsept-timeline

YENİ BİLDİRİMLER ve MESAJLAR EKRANI

daha çok Windows Phone Tarzı – daha az – daha geniş

twitter-konsept-connect-messages

GELİŞTİRİLMİŞ PROFİL EKRANI

twitter-konsept-profil

Umarız ki Twitter Windows 10’un yayınlanmasından sonra daha fazla mağazaya ilgi gösterir ve güzel bir güncelleme yayınlayarak her şeyi çözer. Sizler bu durum hakkında neler düşünüyorsunuz?

kaynak: behance.net/JuanPabloUrsic

Emir İlgün

Emir İlgün

Merhabalar! Marmara Üniversitesi'nde Turizm Rehberliği okuyorum ve diğer yöneticiler gibi bende teknoloji hastasıyım. Lumia 1520 ve ben harika bir ikiliyiz ve sizleri bilgilendirmekten onur duyarız ;)

Yorumlar

  1. malik
    malik Ocak 18, 00:22
    Aeries, beta sürecinde olmasına rağmen fena değil ama eksikleri mevcut. Eksikler kadar görüntü de önemli tabi. Ya ios daki twitter uygulamasını wp içinde yayınlasalar nolcak sanki, yapın işte kardeşim işiniz bu, talep de var
  2. Semih
    Semih Ocak 19, 02:42
    İyi hoş güzel de Instıgram dan haber varmı hocam Messenger olması şartıyla tabiki saygılar...

Write comment

Only registered users can comment.