WP Geliştiricileri Android Geliştiricilerinden Daha Fazla Kazanıyor!
28/02/2016
Emir İlgün (401 Haber)
24 Yorum
Paylaş

WP Geliştiricileri Android Geliştiricilerinden Daha Fazla Kazanıyor!

Windows Phone tarafında ilginç durumlar gerçekleşmekte. Yapılan bağımsız bir araştırmaya göre, (InMobi’nin Mobil Uygulama Geliştiricilerinin Durumu 2016) görünen o ki Windows Phone geliştiricileri beklenenden daha fazla para kazanıyorlar.

Windows Phone’nun durumu geliştiriciler arasında pek fazla iyi olmamasına rağmen – %21 Windows Phone, %57 iOS, %86 Android – geliştiriciler ayda 11,400$ kazanıyorlar. Bu da Android geliştiricilerinin kazandıklarının yarısından bile fazla olup iOS geliştiricilerini de ufak bir farkla geçmiş duruda.

Bir iOS platformu geliştiricisi ortalama aylık 8100$ kazanıyor.

Bir Android geliştiricisi ortalama aylık 4900$ kazanıyor.

developer4-1024x278

Tabii ki bu paraların büyük kısımları büyük geliştiricilere gidiyor ancak yine de Windows Phone geliştiricilerinin %49’a yakını aylık 10.000$‘dan fazla kazanıyorlar. Bunun nedeni de InMobi aşağıdaki gibi açıklamış.

InMobi’nin Açıklaması

Windows’un küçük bir takipçisi olduğundan, Android ve iOS’ta ki kadar fazla uygulama seçeneği yok. Bundan dolayı mağazada uygulamayı bulmak kolaylaşırken, uygulamalar arası yarışta azalıyor. Windows Phone arasındaki geliştiriciler de bu durumdan memnun bir şekilde büyük geliri almaktan keyifli görünüyorlar.

İlginç olan kısmı ise Windows Phone geliştiricilerinin %28’i işlerinin büyüyeceğinden eminken, %16’sı düşeceği yönünde tahminlerde bulunuyor. Geri kalan büyük bir kısım ise ileride ne olacağını ön göremiyor.

increase-decrease

Microsoft’un geliştiricileri pazara çekme atakları artık daha da kolaylaşırken, evrensel uygulama kullanıcıları ile artık markette çok daha fazla potansiyel kullanıcı bulunmakta. Matematiksel olarak baktığımız zaman numaralar belirgin bir şekilde hızlı gelen geliştiricilerin yüksek miktarda para kazanacaklarını göstermekte.

 

Sizin bu durum hakkında ki düşünceleriniz neler?

 

 

Emir İlgün

Emir İlgün

<p>Merhabalar! Marmara Üniversitesi’nde Turizm Rehberliği okuyorum ve diğer yöneticiler gibi bende teknoloji hastasıyım. Lumia 1520 ve ben harika bir ikiliyiz ve sizleri bilgilendirmekten onur duyarız ;)</p>

Yorum Yap

Giriş Yaptınız : Emir İlgün | Çıkış Yap

24 Yorum yapıldı : "WP Geliştiricileri Android Geliştiricilerinden Daha Fazla Kazanıyor!"

Uyarma Seçenekleri
Emir İlgün
Sırala::   Yeni | Eski | En çok oy alan