Windows 10 Sim Problemi Çözümü
11/04/2015
Emir İlgün (401 Haber)
27 Yorum
Paylaş

Windows 10 Sim Problemi Çözümü

 

Dün gece geç saatlerde sonunda yayınlanmaya başlayan Windows 10 Yapı 10051 beraberinde beklendiği üzere pek çok hata getirdi. Windows 10 Yapı 10051‘ e ait bilinen hatalara buradaki yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Bilinen hataların içinde olmayan bir hata benim gibi pek çok kullanıcının başına dert oldu ancak bu hatanın çözümü basit.

Windows 10 Yapı 10051 yüklendikten sonra bazı kullanıcılar SIM cart pin kodlarını giremediler. Ne zaman pin kart girilse telefona bir daha reset atılmadan girilemiyordu. Bu sorunun çözümü için yapmanız gereken şey;

Ayarlar > Sistem > Phone

ve orada bulunan SIM adı altında Sım security‘i devre dışı bırakmanız gereklidir. Bu işlemi yaptıktan sonra pin kodunuzu girmenizi isteyecek ve bu sefer kabul edecektir.

 

Eğer işlem olmazsa o zaman başka bir çözüm olarak hattınızı başka bir cihaza takıp sim güvenliğini o cihazda kaldırmanız gerekecek.

Emir İlgün

Emir İlgün

<p>Merhabalar! Marmara Üniversitesi’nde Turizm Rehberliği okuyorum ve diğer yöneticiler gibi bende teknoloji hastasıyım. Lumia 1520 ve ben harika bir ikiliyiz ve sizleri bilgilendirmekten onur duyarız ;)</p>

Yorum Yap

Giriş Yaptınız : Emir İlgün | Çıkış Yap

27 Yorum yapıldı : "Windows 10 Sim Problemi Çözümü"

Uyarma Seçenekleri
Emir İlgün
Sırala::   Yeni | Eski | En çok oy alan