Lumia 640 XL Ön Kamerası Kaliteli Video Çekebiliyor mu?
02/12/2015
Fatih Tercan (1139 Haber)
13 Yorum
Paylaş

Lumia 640 XL Ön Kamerası Kaliteli Video Çekebiliyor mu?

Editör arkadaşlar ile bu habersiz günlerde yeni bir şeyler ortaya koymak istedik. Selfie-öz çekim bu kadar revaçtayken telefonların ön kameralarına bir göz atma kararı verdik.

Her yerde ön kameraların nasıl çektiğine dair fotoğraf örnekleri bulabiliyoruz. Bu yüzden telefonların ön kameralarının video çekim performanslarını incelemeye karar verdik. Bu konuda Lumia 640XL ve Lumia 735’in 5MP ön kamera ile zaten önce olacağını biliyorduk.

İlk olarak Lumia 640XL konuğumuz oldu. Video çekimi selfie çubuğu olamadan tek el ile yapılmıştır.

Lumia 640XL kamera konusunda Lumia 1320’nin eksik yanlarının kapatılmasıyla oluşan bir cihaz. Ön kamera normal ışık koşullarında bence başarılı sonuçlara imza atıyor. Işığın az olduğu ortamlarda mucize beklemeyin derim.

Arka kameradan da kısaca bahsetmek gerekirse OIS içermeyen bir cihaza göre tatmin edici videolar çekiyor.

Diğer cihazlar ile ilgili video örneklerini önümüzdeki günlerde haberlerimize ekleyeceğiz. Sizce Windows platformunda en iyi ön kamera hangi cihazda bulunuyor?

 

Fatih Tercan

Fatih Tercan

<p>Teknolijiye aşık bir inşaat mühendisi. 2011 Yılında HTC Trophy – WP7,5 ile başladığı yolculuğuna HTC 8X ve Lumia 1320 ile devam etti. Şu anda Lumia 640XL/ Xiaomi Mi5s kullanıyor.Ayrıca @wpturkinfo isimli twitter hesabından sorumludur.</p>

Yorum Yap

Giriş Yaptınız : Fatih Tercan | Çıkış Yap

13 Yorum yapıldı : "Lumia 640 XL Ön Kamerası Kaliteli Video Çekebiliyor mu?"

Uyarma Seçenekleri
Fatih Tercan
Sırala::   Yeni | Eski | En çok oy alan