Windows Phone Nokia Lumia 920 İnceleme
06/04/2013
Hüseyin Mutlu (590 Haber)
42 Yorum
Paylaş

Windows Phone Nokia Lumia 920 İnceleme

Windows Phone Nokia Lumia 920 İnceleme

Nokia’nın Lumia serisindeki en akıllı ve en iyi donanıma sahip olan Windows Phone8 işletim sistemli 920 modelini tanıtmaya çalışacağım.

İlk önce teknik özelliklerini belirtip sonra bunların üzerinden devam edelim;

• 130.3 mm Yükseklik, 70.8 mm Genişlik, 10.7 mm Kalınlık, 185.0 g Ağırlık
• 32 gb dahili hafıza’ ya ek olarak SkyDrive üzerinde 7 gb kapasiteli depolama alanı
• Çift çekirdekli 1,5 Ghz Krait Snapdragon™ S4 ve 1 gb ram (sistem belleği)
• 2000 mAh Batarya
• 4,5″, 332.0 ppi, IPS 768×1280, TFT, Gorilla Glass 2, PureMotion HD+, ClearBlack Ekran ve Monoblok PoliKarbon ile güçlendirilmiş gövde
• Adreno 225 GPU Ekran kartı
• 8 MP eşsiz netlik ve düşük ışık performansına sahip,Optik Görüntü Sabitleme özellikli Carl Zeiss Tessar lensli Pureview Kamera, 1080P Full HD 30 Kare/sn Video kaydı ve 1.3 mp ikinci kamera
• Manyetometre A-GPS Glonass Navigasyon sitemi ve ücretsiz Çevrimdışı haritalar ile çok kısa sürede doğru konumlama
• Office Excel, Word, OneNote
• Oyunlarda DirectX 11, XBox-Live Hub
• İnternet aracılığıyla uzaktan cihaz kilitleme, Sıfırlama ve Konum bulma
• Kablosuz Şarj
• Ve tabiki Hayatımızı kolaylaştıracak olmazsa olmaz Nokia Harita,Nokia Mix Radyo,Nokia Bilen Göz,Nokia Sürüş gibi Nokia’nın bizlere sunduğu 30 dan fazla iyi ve kaliteli uygulama..

• Telefonumuz rakiperine göre biraz ağır ve Pureview teknolojisinin eseri olarak birazda kalın, alışana kadar el yorgunluğuna sebep olabiliyor. Fakat alıştıktan bu ağırlık hissedilmiyor ve rahatsızlık vermiyor.
Büyük ekran severler için çok iyi, ideal bir ekran boyutuna sahip, online ve depolama yolu ile atacağınız filmleri izlemek keyif veriyor diyebilirim, ayrıca oyunlar içinde ideal.
Telefon Elinizde tutarken ben buradayım diyor, özellikle kırmızı yada sarı rengini kullanıyorsanız görenlerin acayip ilgisini çekiyor.

• Bilindiği üzere akıllı telefonlarda en büyük sıkıntılardan biri, uygulama sayısı arttıkça depolama alanın kısıtlanmasıdır.
920 de hafıza kartı desteği olmaması bir eksiklik olarak görülüyor. Fakat bu eksiklik işletim sisteminin uygulamaları şimdilik hafıza kartına kuruluma izin vermediğinden, Dahili hafızası 32 gb olan Lumia 920 için bir anlam ifade etmiyor ve artı olarak rakiplerinden iki adım öne çıkarıyor.

windowsphone_Nokia_Lumia_920_inceleme__06042013_windowsphoneturkiye.info

• Hafıza deyince aklıma, uygulama sayısı arttıkça daha önceki kullanmış olduğum farklı model ve markalardaki telefonlarda meydana gelen kasmalar ve yavaşlamalar geldi. Microsoft ‘ u bu konuda gerçekten tebrik etmek istiyorum, telefonumda 700 fotoğraf 66 uygulama,6-7 adet film ve 5-6 gigabaytlık oyuna rağmen en ufak bir yavaşlama takılma donma ve performans düşüklüğü meydana gelmedi.Bu nedenle rahatlıkla hafızanın nerdeyse tamamını ihtiyaç halinde depolama olarak kullanıyor ve hafıza sıkıntısı çekmiyorum.

• 4 çekirdekli işlemcilere performansı en yakın olarak bilinen hatta 4 çekirdekli tegra3 işlemcileri bazı testlerde geride bırakan çift çekirdekli snapdragon s4 krait, Birbirinden bağımsız olarak çalışabilen işlemci çekirdekleri ile gücünü verimli kullanıp, gerektiği zaman ek performans sağlayabiliyor.
Bu özelliği sayesinde batarya gücünü gayet verimli harcıyor.
Cihaz 1gb lık sistem belleğinin boşta iken 200 mb lık kısmına ihtiyaç duyuyor, geri kalanını ek performans gerektiği zaman kullanarak, işlemcide olduğu gibi sistem belleğinde de fazla güç kullanıp gereksiz enerji sarfiyatı yapmıyor.

• 2000 mah lık bataryası 4.5 inç akıllı bir telefon için biraz az olsada gayet yeterli. 3000 mah lık bir batarya ya sahip olmuş olsa rakiplerine göre en büyük avantajı olabilirdi.
2000 mah bataryası 26 kasım 2012 den bu yana beni yarı yolda bırakmadı. İlk zamanlarda şarj cihazını yanımda taşıyıp az,normal ve yoğun kullanım performansını öğrendikten sonra şarj cihazı taşımayı bıraktım. Genel olarak 4,5 inç ekranlı Lumia 920 az kullanımda 1,5 günü rahat çıkarırken,normal kullanımda 12- 16 saat arası değişen bir performans sergileyip, Yoğun kullanımda ise Maximum 5 6 saat performans veriyor.

windowsphone_Nokia_Lumia_920_inceleme_6_06042013_windowsphoneturkiye.infowindowsphone_Nokia_Lumia_920_inceleme_14_06042013_windowsphoneturkiye.info

•Pil performansı ilk bakışta size az gelebilir, fakat bu süre Facebook a girip hiç çıkmadan, ekran kilidi devreye hiç girmeden, arka planda internet sayfa sekmeleri açık, gelen mesajlara cevaplar, konuşmalar ile alınan süredir 🙂

Batarya performansı kullanımlara ve ayarlara göre değişiklik gösterebilir, en iyi performansı alabilmek için bazı önlemler alabilirsiniz.

• ilk olarak ayarlarda yaklaştır gönder kapalı olmalı.
• Bluetooth ve wifi gerektiği zaman açılmalı ve işimiz bitince kapatılmalı.
• Özellikle veri bağlantısı, kullanmadığımız zaman veya wifi kullanırken kapalı tutulmalı.
• Açık güneşli havalarda cihazı kullanmıyorsak, Güneş ışığında görünürlük kapalı olmalı.
• Ekran parlaklığınız size yetecek kadar olsun, ben düzey olarak orta ya alıp otomatiği kullanıyorum..
• Cihaz internet tarayıcı ayarlarında,telefon aramalarında,harita da ve çalınmaya karşı telefonumu bul özelliklerinde ve çoğu uygulama konum kullanmaktadır, bunlardan işimize yaramayanları kapalı tutun.
• Ayrıca sürekli olarak gerek duymadığımız, arka planda çalışan uygulamaları engelleyebiliriz

windowsphone_Nokia_Lumia_920_inceleme_13_06042013_windowsphoneturkiye.info

• 4,5 ” ekran Corning Gorilla Glass 2 ile kaplanmış, darbelere ve basit çizilmelere karşı koruma altına alınmış, güneş ışıgında okunabilen, yüksek dokunma hassasiyetli, eldivenle kullanılabilen bir ekranla karşılaşıyoruz. 2 kez kötü derecede ekran üzerine düşürmüş olmama rağmen belirli çizik oluşmadı. polikarbon destekli ve darbelere karşı dayanıklı Tek parça kasası, daha önce batarya sökmeye alışkın olanlar için dez avantaj görülsede, gerçekten modern dizaynı ile göze hitap ediyor.
Ekrana parmağınızla dokunduğunuzda mükemmel, pürüzsüz, kaygan bir yüzeyle karşılaşıyoruz.
Oyunlarda iyi performans ve grafikler sunan Adreno 225 GPU, 1280×768 ekran çözünürlüğü 60 Hz yenileme hızı ile birleşince, ortaya canlı bir ekran çıkıyor ve daha elinize alıp incelerken al beni diyor.

• Windows Phone nin en çok tartışılan konularından birisi kutucuklarla dolu başlangıç ekranı. Bence tamamen ön yargıdan oluşan bir tartışma konusu.
Büyük oranla kişiselleştirilebilen başlangıç ekranına dilediğiniz uygulama ikonunu atamanız boyutunu ayarlamanız mümkün, birde renk uyumu ve Live tile ( canlı kutular ) eklenirse gerçekten muazzam bir başlangıç ekranı bizlere merhaba diyor 🙂

windowsphone_Nokia_Lumia_920_inceleme_3_06042013_windowsphoneturkiye.infowindowsphone_Nokia_Lumia_920_inceleme_4_06042013_windowsphoneturkiye.info

• Kamerada Nokia her zaman gerçekten başarılı işlere imza atmaya devam ediyor.Lumia serilerinde sıra dışı teknolojiler bile var. Örneğin Nokia Akıllı çekim uygulaması ile çekilen fotoğraflarda nesne silmek ve yüz değiştirmek ,Fotobeamer uygulaması ile farklı ekranlarda fotoğraf sunumu yapmak, Sinemagraf uygulaması ile durağan ve hareketli objeleri aynı kareye almak mümkün.

8 mp kamerası, pureview teknolojisi ile az ışıklı gece çekimlerinde çok başarılı.
Gündüz çekimlerinde bazen netleme yapmadan fotoğrafı işleyebiliyor, buda fotoğrafta büyütme yapınca sanki sis varmış gibi bir izlenim yaratıyor, tabi bunu her kare için söylemek yanlış olur.
Netleme sorununa rağmen diğer 8mp ler ile aynı kalitede kareler alınabiliyor. Gelecek olan güncellemelerde bu sıkıntı aşılırsa mükemmel kareler alınabilir.
Macro çekim kalitesi tam olarak carll zeis lens ve Nokia kalitesini yansıtıyor.

windowsphone_Nokia_Lumia_920_inceleme_2_06042013_windowsphoneturkiye.infowindowsphone_Nokia_Lumia _920_inceleme_0_06042013_windowsphoneturkiye.infowindowsphone_Nokia_Lumia_920_inceleme_1_06042013_windowsphoneturkiye.info

Lumia 920 ile çekilmiş 20 güzel fotoğrafa buradan ulaşabilirsiniz.

Video çekimlerinde 720p-1080p olmak üzere 2 kayıt seçeneği sunuyor. Görüntü sabitleme özelliği ile artık titrek videolara son verilmiş.

Lumia 720p Gündüz

Lumia 920 720p Gece

Lumia 920 1080p Gece

Videoda şimdilik eksik olan tek şey işletim sisteminden kaynaklanan çekim esnasında Digital zoom yapılamaması, bunun haricinde gayet başarılı.Kısa zamanda inşallah Digital zoom da gelir.

• Nokia nın iyi olduğu alanlardan biriside Harita ve sürüş hizmetleri. Bu nedenle kullanımı basit ve hızlı harita uygulamalarına sahip olan Lumia 920 , 5 saniye gibi kısa sürede konumlama ve en kısa yoldan doğru rota hesabı yapabiliyor.

• Lumia 920 medya ve eğlence telefonu olduğu kadar iş dünyası içinde oldukça iddialı.E postalarını mobil üzerinden takip etmeyi sevenler için Nerdeyse tüm e posta türlerini destekliyor.
İşletim sistemi ile entegre olarak gelen World, Excel gibi Ofice programları ücretsiz ve her an elinizin altında. Dilediğiniz zaman dosya, sunumlar, raporlar yada günlükler oluşturun ve Microsoft’ un sunduğu 7 gb lık SkyDrive üzerindeki bulut hafızada kaybolma derdi olmadan güvenle saklayıp dilerseniz paylaşabilirsiniz.

windowsphone_Nokia_Lumia_920_inceleme_7_06042013_windowsphoneturkiye.info

• Söz paylaşmaktan açılmışken sosyal ağ hesabınız üzerinde yada e posta ile fotoğraf ve video paylaşmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Tek yapmanız gereken galerideki her hangi bir fotonun yada videonun üzerine parmağınızı basılı tutup paylaş seçeneğinden paylaşmak istediginiz sosyal ağı veya e posta hesabını seçmek.

windowsphone_Nokia_Lumia_920_inceleme_10_06042013_windowsphoneturkiye.info

• Nokia Lumia 920 nin sevdiğim yönlerinden bir tanesi, Kişiler bölmesinin adeta keşfedilmeyi bekleyen küçük bir ülke gibi olması. O kadar kapsamlı düşünülmüş ki ne kadar anlatsam inanın az. İlk girişte karşınıza rehberiniz çıkıyor dilerseniz Facebook, twitter, skype, Hotmail, Nokia hesap kişilerinin tamamını görmek mümkün. Yan tarafta Ben bölümü diye bir yer var, burada Facebook ve Twitter uygulamasına giriş yapmadan her iki sosyal ağın akışını görmek ve durum güncellemek mümkün. Yine yan tarafta Buluşma yeri adı altında bir oda bulunuyor, bu odaya arkadaşlarınızı davet edip burada sohbet edebiliyor, paylaşımlarda bulunabiliyor,  yada en iyi arkadaşlar gibi gruplar kurabiliyorsunuz.

windowsphone_Nokia_Lumia_920_inceleme_8_06042013_windowsphoneturkiye.infowindowsphone_Nokia_Lumia_920_inceleme_9_06042013_windowsphoneturkiye.info

• Akıllı cihazların bizim için maddi, manevi öneminin büyük olduğu düşünelerek Lumia 920 de gerekli tedbir alınmış. Allah göstermesin cihazınızın çalınması durumunda bilgisayardan windowsphone.com’ a gidip Microsoft hesabınızla giriş yaparak cihazımı bul dan konum tespiti yapabilir,hafızayı tamamen silebilir ve telefonunuzu kiteleyebilirsiniz. Yalnız bu özellik şu an cihazın ülke_Bölge ayarı amerika olursa çalışmakta,bunuda belirtelim.

windowsphone_Nokia_Lumia_920_inceleme_12_06042013_windowsphoneturkiye.info

Windows Phone8 Nokia Lumia 920 nin işletim sistemi kaynaklı genel eksiklerini bir liste yapacak olursak ortaya şu tablo çıkıyor;
• Dosya yöneticisi
• Flash Player eklentisi
• Uygulama yöneticisi
• Şebeke üzeri video arama
• İnternet Explorer upload desteği
• Uygulama dosyalama

Bakıldığında giderilmesi gayet basit eksiklikler. Benim şahsi düşüncem, şuan ki gelişme hızına bakarak Flash Player ve şebeke üzeri video görüşme hariç yakın zamanda hepsinin giderileceği yönünde. Şebeke üzeri video eksikliğini skYpe uygulaması ile giderebiliyoruz.

windowsphone_Nokia_Lumia_920_inceleme_5_01042013_windowsphoneturkiye.info

Bunların dışında gayet kullanışlı, stabil, hızlı bir performansa ve işletim sistemine sahip olan Lumia 920, Nokia kalitesini yansıtan alıp kullanmak için şuan ki en iyi Windows Phone diyebilirim.

Windows Phone Nokia LUmia 920 internete giriş ve online film açma performansı;

 

Windows Phone Nokia Lumia 920 almayı düşünenler için başlangıç, uygulamalar arası geçiş, stabilite cantı tv, facebook için kısa bir tanıtım;

Çok fazla uzatıp sizleride sıkmadan son bir cümle ile bitirmek istiyorum ;
Windows Phone8 işletim sistemli Lumia 920 ye geçmek için, basit sorunların çözülmesini bekleyerek bu güzelliği yaşamaktan mahrum kalmayın, vakit kaybetmeden gelin bu aşamayı hep birlikte yaşayalım 🙂

windowsphone_Nokia_Lumia_920_inceleme_00_06042013_windowsphoneturkiye.info

Hüseyin Mutlu

Hüseyin Mutlu

Nokia Lumia 630-820- 920 -925-1520-830 gibi modeller üzerinde, deneme yanılma yöntemi ile Sürüm düşürme, farklı ülke variantı yükleme, Global variant taşımayan cihazları Türkçe dil yapma ve flashlama konularında kazandığım üst seviye deneyimlerimi platform kullanıcılarıyla paylaşmayı seviyorum :) İletişim ; hseyin-mutlu@outlook.com h_mutlu@ttmail.com

Yorumlar

 1. Semih ÇELİK
  Semih ÇELİK Nisan 06, 17:38
  Oldukça başarılı ve gerçekliği tartışılmaz bir tanıtım olmuş.. Emeğine ve ellerine sağlık :)
 2. OKAN DEĞİRMENCİ
  OKAN DEĞİRMENCİ Nisan 06, 19:47
  En yakın zamanda 820 içinde bekliyoruz :)
 3. Yunus Emre Yabaş
  Yunus Emre Yabaş Nisan 07, 01:51
  Abi gerçekten ellerine sağlık. Bildiğim konular vardı bilmediğim konular vardı ama bu yazın sayesinde lumia 920 hakkında net bir görüşe sahip oldum ve telefonuma dahada aşık oldum :) çok başarılı ve açıklayıcı bir inceleme olmuş, ellerine sağlık.
 4. Nil
  Nil Nisan 07, 09:33
  Merhaba, Lumia 920 kullanıyorum ama menüde 3G kotamı nereden takip edebileceğimi bulamadım? 3G ile ilgili bölümlerde gelen/giden data sayacı yok.
  • Hüseyin Mutlu
   Hüseyin Mutlu Author Nisan 07, 11:52
   Nil hanım, şuan için cihaz içinde data sayacı henüz yok. Data sayaç gelene kadar operatör üzerinden sorgulama yaparak takip edebiliyoruz.
 5. Bulent
  Bulent Nisan 14, 21:07
  Ya arkadaslar bende e72 ve 920 var 72'de video ses degistirme goruntu ekleme slayt video yapma vardi fakat 920'de bunlari yapamiyorum ornegin slayt gosterisi veya fotograflari birlestirip video yapma bilgisi olan varsa yardimci olumusunuz birde fotomontaj yapabilirmiyim uygun bir program onerirmisini lumia 920 ne varsa sende var bir bunu cozebilsem ustune telfon tanimam
  • Hüseyin Mutlu
   Hüseyin Mutlu Author Nisan 15, 18:13
   şu an bahsettiğiniz uygulamalar henüz mevcut değil, ilerleyen güncellemeler ile video edit uygulamaları umuyoruz ki gelecektir
 6. tuba
  tuba Mayıs 26, 20:23
  kilit ekranı kapalıyken dahi gelen mesajların üst kısımda içeriğiyle birlikte görünmesini engelleyebiliyormuyuz?
  • Hüseyin Mutlu
   Hüseyin Mutlu Author Mayıs 27, 20:22
   maalesef kilit ekranında şimdilik müdahalesi yok, normal kullanırken gelen bildirimler üstte görününce parmağınızla sağa doğru çekin gidecektir aklınızda bulunsun
 7. nur
  nur Haziran 14, 21:43
  peki veri sayaçları sıfırlama nereden yapılıyor:?
  • Hüseyin Mutlu
   Hüseyin Mutlu Author Haziran 15, 10:40
   şuan için veri syaçları olmadığı için sıfırlama yapmayada gerek yoktur :)
 8. ufuk baydilli
  ufuk baydilli Haziran 15, 22:24
  merhaba ben arama süresini nereden görebilirim.yani bir arama sayacı varmı acaba
  • Hüseyin Mutlu
   Hüseyin Mutlu Author Haziran 19, 05:20
   Şuan için bir sayaç bulunmamaktadır.
 9. Seda
  Seda Haziran 26, 08:01
  Facebook'ta fotograf paylasılmıyor, yada nasıl paylasılıyor bı bılgınız varmı?
  • Hüseyin Mutlu
   Hüseyin Mutlu Author Temmuz 21, 23:35
   Seda hanım, ayarlar hesaplar e posta bölümüne Facebook hesap bilgilerinizi ekleyin, sonra galeriye yada çektiğiniz bir fotonun üzerine paylaş Facebook demeniz yeterlidir
 10. berat
  berat Temmuz 04, 12:10
  Ya huseyin abi bn lumia 520 yi almak istiyorum ama 520 ile 620 arasında kararsiz kaldim sence hangisini almam daha mantıklı olur bide 620 de bilen goz mevcutmu rica etsem yardımci olurmusun
  • Hüseyin Mutlu
   Hüseyin Mutlu Author Temmuz 21, 22:43
   620 de bilen göz mevcut, 520 tam olarak fiyat performans cihazı ve hali ile bazı uygulamalardan yararlanamıyor. 620 yi tavsiye ederim
 11. hzrfn
  hzrfn Temmuz 26, 20:33
  Ben baska bir konunuzun altina yorum yazdim ama gonderilemedi tarzi bir seyler gordum buraya da yazayim. Telefonun suruculeri sadece win7 ve ustu windows isletim sistemlerinde mi oluyor? Ben Ubuntu kullaniyorum ama sanirim Ubuntu yuklu bir bilgisayarda veri aktarimi vb seyleri kullanamam degil mi ?
  • Hüseyin Mutlu
   Hüseyin Mutlu Author Temmuz 26, 22:31
   Ubuntu da denemediğim için hiç bir bilgim yok, eğer denerseniz konu hakkında banada bilgi verirseniz sevinirim
 12. abc
  abc Ağustos 23, 23:33
  Uygulamalara sifre koyulabiliyor mu mesajlara vs. Birde ana ekrana resim koyamiyor muyuz
 13. Naci Can
  Naci Can Eylül 01, 22:14
  abi ben 820,920 ve 925 arasında kaldım hangisini alsam daha iyi bir tercih yapmış olurum bu üçü arasındaki farklılıklar nelerdir? teşekkür ederim
  • Burak Dalyanda
   Burak Dalyanda Eylül 02, 17:31
   naci oncelikle windows phone tercihin için tebrikler. bahsettiğin 3 cihaz da lumia ların gozdeleri. ancak kullanıcı yorumları ve kişisel goruşlerimi dikkage alarak sana 925 i oneririm. 925, ince hafif bir yapıya sahip. 920 ile 925 aynı teknik ozelliğe sahip. 925, 920 ye gore bazı iyileştirmelere sahip. ama incelik ve hafifliği tercih sebebi. 820 de hafıza duşuklu bazı sorınlara yol açıyor
 14. rabia
  rabia Eylül 09, 19:05
  920 nin arka kapak çıkıyo mu ? ayrıca hafıza kartı yeri neresi ?
  • Hüseyin Mutlu
   Hüseyin Mutlu Author Eylül 09, 19:14
   Hafıza kartı desteği yok, ayrıca arka kapakta açılmıyor tek parçalı gövde
 15. selahattin duruoğlu
  selahattin duruoğlu Eylül 14, 18:39
  Sayın Hüseyin Mutlu kardeşim öncelikle bütün kullanıcı arkadaşların sorularına cevap verdiğin için kendi adıma tesekkurederim. Benim sorunum bilen göz uygulamasının çalışmaması. Açtığımda kalibre istiyor, dedıgı sekılde hareket ettiriyorum fakat sonuç olumsuz bu sorunu nasıl çözebilirim. Teşekkürler
  • Hüseyin Mutlu
   Hüseyin Mutlu Author Eylül 15, 00:54
   İyi ve güzel düşünceleriniz için teşekkür ederim. Telefon modelinizi belirtirseniz daha iyi yardımcı olabilirim, fakat genelde ( harita yüklü olmalı ) pusulanın kalibre edilememesi uygulamanın kaldırılıp tekrar kurulumu ile gideriliyor. Kaldırıp tekrar kurma işe yaramadıysa cihazı sıfırlama yolunu önerebilirim
 16. selahattin duruoğlu
  selahattin duruoğlu Eylül 15, 09:44
  Lumia 920 kullanıcısıyım... Söyleminizi deneyeceğim. Teşekkürler tekrardan
 17. selahattin duruoğlu
  selahattin duruoğlu Eylül 15, 09:50
  Kardeşim Bi problem daha var 920 lerin hepsindemi var bilmiyorum ama benim sorunum telefonuma çağrı geldiğinde zil sesi çalıyor ama cevapladığımda kulağıma arayan kişinin sesi değilde telefonun zil sesi kısık Bi tonda bir saniyelik dahi olsa geliyor. Ben bu nedenle Nokia servisine goturdym ama sonuc aynı. Daha ne yapabilirim bu konuda. Nokia servis yardımcı olmuyor. Teşekkürler
  • Burak Dalyanda
   Burak Dalyanda Eylül 15, 20:01
   selahattin bey, bu problem genel. ancak problem demeli miyiz bilemiyorum. son guncellemelerle bu durum dediğiniz kadar bir sureye indirildi. Microsoft konudan haberdar. servise gondermeniz bir şey ifade etmeyecek. sorun sistemsel.
 18. selahattin
  selahattin Eylül 16, 08:07
  İnşallah bu sorun hallolur çok mide bulandırıcı bir problem. Ama memnunum 920den her şeye rağmen
 19. nur
  nur Eylül 26, 10:29
  merhaba bende 820 var güncelleme yaptım dondu telefonum bataryasını takıp cıkardım simdide kilik ekranını kaydıramıyorum resetledim yinede olmadı. bataryayı cıkarıp taktıgımda menüyü kullanabiliyorum ama kilit ekranı geldiğinde hic bir tus calısmıyor kaydıramıyorum ekranı yardımcı olursanız sevinirim.
  • Hüseyin Mutlu
   Hüseyin Mutlu Author Eylül 27, 20:35
   Nur merhaba, Öncelikle pc ye Nokia software updater for retail http://www.mediafire.com/download/xpyqoo1p25wdrpq/NokiaSoftwareUpdaterForRetail_3.0.8.rar yani bunu indirip kur. sonra pc ye reset atmalısın açıldıktan sonra telefonu pc ye bağla bilgisayarıma gir ve telefon içindeki müzik fotoğraf ve videoları kopyala yapıştır ile yedek al bir yere. Sonra Nokia software updater for retail i aç sonra sağ tarafta telefon bilgilerini göreceksin telefonun şarjı %60 dan fazlaysa orta üstte güncelle yazısına tıkla ve işlemin bitmesini bekle. işlem bittiğinde temiz bir sistem kullanmaya başlayacaksın
 20. Yunus
  Yunus Ekim 01, 20:16
  520 kullanıyorum ancak telefonda Video + Müzik hub ı yok, gerçekten anlamıyorum nasıl böyle bir şey olur.Servise mi götürmem gerek garantisiyle beraber falan yoksa bu dosyalar indirilebiliyor mu acaba? Şu an telefonda video izleme özelliği yok, yardımlar için şimdiden teşekkürler.
  • Hüseyin Mutlu
   Hüseyin Mutlu Author Ekim 04, 11:23
   Cihazınızı sıfırla yaparak sorunu çözmeye çalışın gelmezse Nsu yani Nokia software updater for retail ile aynı sürümü tekrar yükleyin kesin çözüm olur
 21. esra
  esra Ağustos 28, 18:00
  Merhaba bana yardım edin tl bugün güncelleme yaptım şimdi mağazan indirmek istediğim uygulamayı infiremiyorum Microsoft hesabı çıkıyo indirmeye kalktığımda ve parolayı unuttum ne yapmalıyım önceden böyle olmuyordu cvp lütfen
  • Halil Şahin
   Halil Şahin Ağustos 29, 10:37
   Merhaba Esra hanım, Ayarlardan e-posta+ayarlardan MS mail ile giriş yapmanız gerekli.
  • Hüseyin Mutlu
   Hüseyin Mutlu Author Ağustos 29, 21:18
   esra merhaba, öncelikle vermiş olduğum bağlantıya tıkla ve sonra hesabıma erişemiyorum üzerinden parola sıfırlama yolu ile yeni bir şifre belirle ve bu şifre ile giriş yapınca sorun ortadan kalkacaktır https://login.live.com/login.srf?wa=wsignin1.0&rpsnv=12&ct=1409340393&rver=6.5.6509.0&wp=SAPI&wreply=https:%2F%2Faccount.live.com%2FSummaryPage.aspx&lc=1033&id=38936&mkt=tr-TR&uaid=6c2e14c539f1403f92c2fb7056f996ef

Write comment

Only registered users can comment.