Konsept: Lumia Surface Phone
09/03/2015
Fatih Tercan (1139 Haber)
18 Yorum
Paylaş

Konsept: Lumia Surface Phone

Windows Phone adına sakin günlerden geçiyoruz. Haber neredeyse yok denecek kadar az. Bu kıtlığı bir konsept yazısı ile aşmak istedik. Tasarımını Nadir Aslam‘ın yaptığı cihazın adı Surface Phone. 

Bu konsept çalışması benim hoşuma gitti. Nadir bu tasarımda Surface çizgisini kullanmış. Daha önceki Surface telefon konseptlerinden ayrılan bir çalışma olduğunu söylemeliyim. Burada telefona işlevsel özellikler eklenmiş ve telefon-bilgisayar konseptine gidilmiş.

Nadir tasarımında 5.7 ekrana sahip bir cihaz kullanıyor. Ekran Full HD 1920×1080 çözünürlüğe sahip.

Surface-Phone-Windows-10-concept-1

Tabi ki cihazda Windos 10 yüklü. Başka bir alternatif düşünemiyoruz artık. Resimde dikkatinizi bir şeyler çekti mi diye merak ediyorum. Bu tasarımda Surface’den alınan üç önemli nokta var. Bu noktalara geçmeden önce tasarıma değinelim. Tasarımda Surfacelerde görmeye alıştığımız sade ve şık alüminyum tasarım kullanılmış. Surface-Phone-Windows-10-concept-3

  • Bunlardan birincisi Touch Cover klavye. Surface bilgisayarlardan tanıdığımız bu aksesuar takılıp çıkarılabilir bir yapıya sahip bir klavye aynı zamanda da cihazın ekranını koruyan bir kılıf.

Surface-Phone-Windows-10-concept-6

  • İkinci önemli nokta Surface Pen . Telefonda kalem vasıtasıyla not almaya ve çizimler yapmaya yarayan bu aksesuar için tabi ki de uygulama desteği şart. Şu an için böyle bir uygulama mağaza da pek yok gibi.Surface-Phone-Windows-10-concept-5
  • Üçüncü önemli nokta ise Surfacelerin arkasındaki destek ayağı. Video izlerken yada klavye ile bir yazı yazarken işinize çok yarayabilir. Surface-Phone-Windows-10-concept-4

Gelelim diğer detaylara. Nadir tasarımında micro HDMI çıkışını dahil etmiş. Bu sayede telefonu büyük ekranlara bağlamak mümkün olacak.

Surface-Phone-Windows-10-concept-7Surface-Phone-Windows-10-concept-8

Birde çoklu dokunmatik desteği de eklenmiş. Biraz ilginç bu özellik bakalım 5.7″ ekranda fonksiyonel olabilecek mi ?

Surface-Phone-Windows-10-concept-9

Şu ana kadar en beğendiğim konsept çalışmasını sizlere anlatmaya çalıştım. Peki sizler bu tasarım hakkında neler düşünüyorsunuz?

 

 

Etiketler konsept, lumia, surface
Fatih Tercan

Fatih Tercan

Teknolijiye aşık bir inşaat mühendisi. 2011 Yılında HTC Trophy - WP7,5 ile başladığı yolculuğuna HTC 8X ve Lumia 1320 ile devam etti. Şu anda Lumia 640XL/ Xiaomi Mi5s kullanıyor.Ayrıca @wpturkinfo isimli twitter hesabından sorumludur.

Yorum Yap

Giriş Yaptınız : Fatih Tercan | Çıkış Yap

18 Yorum yapıldı : "Konsept: Lumia Surface Phone"

Uyarma Seçenekleri
Fatih Tercan
Sırala::   Yeni | Eski | En çok oy alan